Tovább menetel az ETO és a Szpari, hétgólos meccsen kapott ki a Vasas

2023.10.08. 14:50
A sereghajtó Óvár ellen több mint egy hónapos szünet után örülhettek újra győzelemnek Holman Dávidék (középen)
A labdarúgó NB II 11. fordulójában délután a Nyíregyháza legyőzte a Kazincbarcikát, ezzel továbbra is egyedüliként veretlen a mezőnyben. A Vasas fordulatos mérkőzést játszott Kozármislenyben, ahol a baranyaiak nyertek 4–3-ra, ezzel felléptek a dobogóra. A Honvéd több mint egy hónapos szünet után aratott újra győzelmet a sereghajtó Mosonmagyaróvár ellen. A kora esti folytatásban a listavezető ETO 4–1-re megverte a Budafokot, a Haladás pedig ikszelt a Szegeddel.

LABDARÚGÓ NB II
11. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–BUDAFOKI MTE 4–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
GYŐR,ETO Park.1874néző.Vezette:Rúsz Márton (Szécsényi István, Sinkovicz Dániel)
ETO: Ruisz – Szépe J., Boldor, Keresztes K. (Diarra, 57.) – Vera, Vingler (Tóth R., 61.), Anton, Bumba (Riquelme, 81.), Csontos D. (Vianna, 57.) – Kröhn (Csóka B., 57.), Skvarka.Vezetőedző:Antonio Munoz
BUDAFOK:Gundel-Takács–Biró M., Lorentz M., Horgosi, Kalmár O. –Csonka A. (Orosz M., 86.), Oláh B. –Szerető (Sós M., 86.), Merényi (Nagy G., 67.), Horváth O. (Kocsis B., 67.) –Elek B. (Vasvári, 86.)Vezetőedző:Erős Gábor
Gólszerző: Kalmár O. (0–1) a 10., Skvarka (1–1) a 61., Tóth R. (2–1) a 71., Bumba (3–1) a 76., Csóka B. (4–1) a 88. percben
Kiállítva: Biró M. (második sárga lappal) az 54. percben
Antonio Munoz:– Fontos győzelemmel tartottuk meg első helyünket. A szünetig nem találtuk a tempót, de a kiállítás után sikerült ritmust váltani és lendületből gólokat szerezni.
Erős Gábor:– Nem indult győri fiesztának a mérkőzés, sokáig fegyelmezetten játszottunk. A kiállítás megpecsételte a sorsunkat, a Győr nem az a csapat, amelyik egy ilyen lehetőséget ne tudna kihasználni.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 1–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Takács Tamás (Baghy Csaba, Dobos Dávid)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Rjasko, Gengeliczki, Baki – Farkas B., Toma (Tamás O., 75.), Kesztyűs, Nagy B. – Géresi (Kovácsréti, 75.), Nagy D., Gresó (Herjeczki, 59.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Ternován, Csatári, Kártik (Székely, 86.), Szabó B. (Kotula, a szünetben), Süttő (Jurek, a szünetben) – Kurdics (Ádám F., 69.), Pinte. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kesztyűs (1–0) a 79. percben
Tímár Krisztián:
– Noha hosszú labdákkal időszakosan beszorított minket a Barcika, összességében a mi akaratunk érvényesült. Mindkét félidőben voltak nagy helyzeteink, így már korábban is megszerezhettük volna a vezetést. Fokozatosan felőröltük az ellenfelünket, amely a második félidőben már alig jutott át a térfelünkre és a kihagyott tizenegyes után is megmaradt a tartásunk.
Csábi József: – Az első félidőben kimondottan jól futballoztunk, nem csak védekeztünk, helyzeteket is kialakítottunk. A második játékrész már nem úgy alakult, ahogyan elterveztük, jobban ránk erőltette akaratát a hazai csapat. A kihagyott tizenegyes után úgy gondoltam, hogy meglehetett volna a meccs, de ilyen szép sorozat után nem dőlünk a kardunkba.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–VASAS FC 4–3 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Huszár Balázs, Király Zsolt)
KOZÁRMISLENY: Lékai S. – Beke, Sági, Füredi, Turi – Schuszter (Molnár Á., 62.), Nagy E. – Vajda R. (Tóth Z., 62.), Kozics (Major S., 51.), Nagy M. (Horváth P., 76.) – Kirchner. Vezetőedző: Aczél Zoltán
VASAS: Uram – Pávkovics, Baráth B. (Hinora, 33.), Litauszki, Szivacski – Hidi M S., Urblík J. – Bakti (Rab, 60., Papp Cs., 83.), Radó, Tóth M. (Zimonyi, 83.) – Holender (Novothny, 60.) Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Turi (1–0) a 9., Bakti (1–1) a 41., Tóth M. (1–2) a 62., Kirchner (2–2) a 70., Kirchner (3–2) a 84., Novothny (3–3) a 90., Major S. (4–3) a 90+2. percben
Aczél Zoltán: – A hat sérültünk miatt összetákolt védelemmel álltunk ki. A gólunk után elbohóckodtuk a helyzeteinket, nehezen védtük le az oldalról érkező beadásokat. A második félidőben jól játszottunk, ültek a cseréink is. A helyzetek alapján nem érdemtelen a győzelmünk. Csodálatos csapatom van!
Desits Szilárd: – Idegenben három szerzett góllal nyerni kellene. Minden tőlünk telhetőt megtettünk a mérkőzésen.

A Honvéd és a Pécs után most a Vasast is legyőzte, és már harmadik a világos mezes Kozármisleny (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

BUDAPEST HONVÉD–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 3–1 (1–1)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Bozsik Aréna,2288néző.Vezette:Katona Balázs (Máyer Gábor, Mohos Milán)
HONVÉD:Dúzs – Kovács N., Szabó A., Pekár I., Benczenleitner – Adorján (Nyitrai, 90.) – Kocsis D. (Haragos, 83.), Lőrinczy (Kundrák, 66.), Holman (Keresztes N., 83.),Kerezsi – Bobál G. (Bocskay, 66.).Vezetőedző:Pinezits Máté
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Tullner, Deák I. (Papp Sz., 65.), Horváth K. – Vukaszovics (Gáncs, 88.) – Szabó B., Végső, Illés D., Puhtyejev (Szalka, 62.) – Takács T. (Szendeff, 88.).Megbízott vezetőedző:Király József
Gólszerző:Bobál G. (1–0) a 12., Illés D. (1–1) a 27., Kerezsi (2–1) az 56., Lőrinczy (11-esből, 3–1) a 62. percben
Pinezits Máté:– Ugyanúgy futballoztak a játékosok, mint az elmúlt hetekben, viszont most a sok helyzetből hármat értékesítettünk is
Király József:– Az első tizenöt percben volt lehetőségünk arra, hogy vezetést szerezzünk. Az első félidőben jól futballoztunk, de a második negyvenöt perc már nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA 1–1 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 1155 néző. Vezette: Görög Márió (Horváth Zoltán, Vörös Dániel)
SZOMBATHELY: Pálfi – Nyíri, Jagodics M., Csonka B. (Ene, 80.), Bosnjak (Szakály A., 64.) – Csernik (Mohos, 75.), Horváth R. (Simut, 64.), Zvekanov, Rácz B., Doktorics – Pintér A. (Katona M., 76.) Vezetőedző: Alekszandar Jovics
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczy (Kővári, 65.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Gera N. (Papp Á., 69.) – Nyári (Márkvárt, 64.), Haris – Prosser, Gajdos, Óvári (Tóth B., 69.) – Bíró B. 5 (Borvető, 90.) Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző: Nyíri (1–0) a 20., Gajdos (1–1) az 55. percben
Alekszandar Jovics: – Jól működtek a letámadásaink, ennek köszönhetően vezettünk is. A második félidőben viszont kimaradtak a helyzeteink, az egyenlítő gólt odaajándékoztuk a vendégeknek.
Alekszandar Sztevanovics: – A második félidőben sikerült átvennünk a kezdeményezést, és ez meghozta eredményét, egyenlítettünk. A döntetlennel elégedett lehetek.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–FC AJKA1–0 (10)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,200néző.Vezette:Nagy Róbert (Márkus Péter, Kiss Balázs)
CSÁKVÁR:Pécsi – Murka, Babós L., Karacs, László N. – Szakály D., Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 65.) – Tamás N. (Papucsek, 87.), Nagy Z., Fejős (Nathaniel, 76.) Vezetőedző:Tóth Balázs
AJKA:Horváth D. – Szűcs K. (Vogyicska Bálint, 79.), Tar, Kenderes, Csemer – Tajthy, Rabatin (Sejben, 70.) – Babos B. (Antal, 65.), Zsolnai R. (Gaál B., 79.), Horváth P. (Borsos F., 65.) – Szarka Á. Vezetőedző:Schindler Szabolcs
Gólszerző:Nagy Z. (1–0) a 45. percben
Tóth Balázs:- A nézők szempontjából kimondottan élvezetes, sok helyzetet hozó meccset játszottunk a jól futballozó Ajkával. Gratulálok Nagy Zoárd újabb győztes góljához.
Schindler Szabolcs:- A játék több elemében is jól teljesítettünk, rengeteg helyzetet alakítottunk ki, de sajnos nem tudtunk a kapuba találni, s ez meglátszik a végeredményen.

TISZAKÉCSKEI LC–PÉCSI MFC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,500néző.Vezette:Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Kovács Gábor)
TISZAKÉCSKE:Kiss Á. – Grünvald (Gyurján B., 68.), Fodor F., Szőr (Bencze, 68.), Viczián – Balázs B., Szekér (Csáki, 13.), Kocsis D., Erdei C. – Bertus (Torvund, 59.), Zamostny (Cipf, 59.).Vezetőedző:Vas László
PÉCSI MFC:Helesfay – Rácz L., Takács Zs., Pejovics, Majnovics, Krausz – Terbe, Hudák M. (Gyurkits, 73.) – Bukovics (Bachesz, 82.), Szabó M. – Tóth-Gábor (Harsányi I., 73.).Megbízott edző:Németh Zsolt
Vas László:– Pontatlanok és tompák voltunk, nem volt meg bennünk a kellő dinamika és átütőerő, ahhoz a játékhoz, amit szerettünk volna. Emiatt helyzeteket sem tudtunk a kellő mértékben kialakítani. Ez rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Gyengén és enerváltan kezdtünk, nem igazán értettem, miért, mert frissnek és motiváltnak tűntek a srácok a héten. Rengeteg technikai hibát követtünk el, ami megakadályozta az eredményességünket.
Németh Zsolt:Nagyon sajnálom a csapatot, mert sok helyzetet dolgoztunk ki, már csak a vége hiányzik, a gól. Nagyon bosszús vagyok, mert jobbak voltunk a Tiszakécskénél. A srácok mindent beletettek, dolgoznunk kell tovább, jó úton járunk. Legközelebb már szeretnénk sikeresek lenni.

BVSC-ZUGLÓ–GYIRMÓT FC GYŐR 0–3(0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,BVSC-Zugló Stadion,364néző.Vezette:Nazsa Tamás (Nagy Viktor, Tőkés Róbert)
BVSC:Kovács B. – Májer, Hesz, Benkő-Bíró, Vinícius – Csősz (Gergely P., 77.), Hidi P. – Szilágyi M., Mucsányi M. (Kelemen P., 77.), Mitrovics (Horváth R., 66.) – Balogh M. (Szilágyi Zs., a szünetben).Megbízott vezetőedző:Kincses Ádám
GYIRMÓT:Hársfalvi – Polgár K., Szegi, Hudák D., Jova B. – Kovács D. (Kicsun, 90+1.), Szőke G. (Lázár P., 84.) – Soltész D. (Takács R., 84.), Madarász M. (Lányi, 90+1.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő B., 70.).Vezetőedző:Tamási Zsolt
Gólszerző:Szegi (0–1) a 61., Soltész D. (0–2) a 68., Medgyes Z. (0–3) a 84. percben
Kincses Ádám:– Sajnos nem lőjük be a lehetőségeinket. Minden mérkőzésből lehet tanulni, nekem is végig kell gondolnom ezt-azt...
Tamási Zsolt:– Az első félidőben kapkodósan játszottunk, a másodikban aztán feljavultunk. Nem ez volt a legjobb meccsünk, de örülök, hogy kapott gól nélkül nyertünk.

BFC SIÓFOK–SOROKSÁR SC 0–1 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Ring Kevin)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Csató, Debreceni Á. (Tóth T., 78.) – Major G., Kitl M., Varjas Z., Varga B. – Dénes (Menyhárt, 78.), Nagy R. (László D., 59.) – Szedlár (Girsik Á., 59.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Króner, Kékesi, Pintér D. (Valencsik, 83.) – Varga I. (Németh E., 75.), Vass Á. – Gálfi (Dragóner F., 75.), Katona M. (Varga Z., 63.), Korozmán – Lovrencsics B. Asszisztensedző: Dejan Milovanovics
Gólszerző: Gálfi (0–1) a 24. percben
Dragan Vukmir:
– Úgy érzem, a csapat nehezen tudta elviselni a ránehezedő nyomást. Bár több lehetőséget is kidolgoztunk az egyenlítésért, sajnos azonban amíg ezekből nem tudtunk gólt, gólokat lőni, addig nem lesz esélyünk a pontszerzésre.
Dejan Milovanovics: – Az első félidőben kifejezetten jól játszott a csapat, megérdemeltük a vezetést. A második játékrészben két kitűnő lehetőség is adódott előttünk, melyeket kihasználva előbb is lezárhattuk volna a mérkőzést.

1. ETO FC Győr 11 8 1 2 28–14 +14 25
2. Nyíregyháza Spartacus 11 7 4 19–6 +13 25
3. Kozármisleny 11 6 2 3 19–13 +6 20
4. Vasas FC 11 5 3 3 24–14 +10 18
5. Szeged-Csanád Grosics Akadémia 11 4 6 1 13–11 +2 18
6. FC Csákvár 11 5 2 4 13–10 +3 17
7. Budafoki MTE 11 5 2 4 13–13 0 17
8. Szombathelyi Haladás 11 4 4 3 14–15 –1 16