A Nyíregyháza hátrányból felállva győzte le a sereghajtót

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.10.29. 12:50
Kesztyűs Barnáék (jobbra) a Vasas elleni vereség után javítottak (Fotó: NS-archív)
A sereghajtó Ajka az első félidőben megszerezte a vezetést Balmazújvárosban, ám a Nyíregyháza a második játékészben fordított (2–1), így a Vasas elleni vereség után újabb győzelmet szerzett a labdarúgó NB II 13. fordulójában. A szabolcsi együttes ezzel megerősítette második helyét a táblázaton.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–FC AJKA 2–1 (0–1)
Balmazújváros, 600 néző. Vezette:Nagy Róbert (Varga Gábor, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Rjasko, Alaxai (Novák Cs., 89.), Gengeliczki – Gresó (Pataki B., 77.), Tamás O., Kesztyűs B. (Sigér Á., 89.), Nagy B. – Nagy D., Géresi (Kovácsréti, 72.), Herjeczki (M. Ramos, a szünetben).Vezetőedző: Tímár Krisztián
AJKA: Szabados – Tóth G. (Horváth P., 81.), Tar, Jagodics B., Csemer – Görgényi (Gaál B., 74.), Tajthy T. – Babos B., Zsolnai R. (Rabatin, 63.), Borsos F. (Sejben, 81.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző:Gresó (53.), M. Ramos (70.), ill. Borsos F. (41.)
Tímár Krisztián:
– Egész héten azon dolgoztunk, hogy bebizonyítsuk, csak kisiklás volt a Vasas elleni találkozó. Az első félidőben meddő fölényben futballoztunk, kontrolláltuk ugyan a játékot, de a tizenhatoshoz érve nem voltunk elég hatékonyak. A második félidőben már nagyobb nyomás alá helyeztük a kaput, és fordítottunk. Átérezték a srácok, hogy nagyon fontos ez a mérkőzés. Szeretnénk ezen az úton maradni.
Schindler Szabolcs: – Nyolcvan percen át nagyon jól játszottunk, azt csinálta a csapat, amit megbeszéltünk. Ha így játszottunk volna korábban is, most nem itt tartanánk. Sajnos volt egy tízperces rövidzárlatunk, ami miatt elmaradt a pontszerzés. Nem tudtuk megszerezni a második gólt, amikor még vezettünk, és ez döntött. Egy győzelem nagyon sokat, nekünk az életet jelentené.

Döcögősen indult a mérkőzés, sokáig egyik csapat sem tudta másodperceknél tovább megőrizni a labdát, majd a Nyíregyháza idővel egyre inkább irányította a mérkőzést, ám helyzetig nem jutott. Az első félidő hajrájában aztán felpörögtek az események, előbb Herjeczki Kristóf lőtt kapufát, majd a másik oldalon Borsos Filip némiképp a semmiből szerezte meg a vezetést az Ajkának (0–1).

Az előző fordulóban elszenvedett veresége után javítani igyekvő nyíregyháziak határozottabb futballal álltak elő a második játékrészben, és Gresó Mátyás, valamint Myke Ramos révén sikerült is fordítaniuk. Az addig inkább visszahúzódó vendégek innentől már nem őrizhették tovább az eredményt, ám hiába kapcsoltak magasabb tempóra, továbbra sem futballoztak veszélyesen, így sorozatban kilencedszer kaptak ki, míg a Szpari megőrizte a második helyét. 2–1

Véget ért a mérkőzés!

90+4. perc: Kovácsréti kapott sárga labdát.

90+3. perc: a nyíregyházi kapu irányába pattant labdát Dala fogta meg.

90+1. perc: egyszerre két nyíregyházi játékos rontott kapura, Szabados még időben elütötte a labdát Kovácsréti elől.

Négy perc a ráadás.

89. perc: Sigér és Novák is a pályán, Kesztyűst, valamint Alaxait váltották.

85. perc: blokkolt beadás után Nagy Dominik bombázott 14 méterről, Szabados nagyot védett.

A második nyíregyházi gól óta érezhetően magasabb fokozatba kapcsolt az Ajka, kérdés, elegendő-e a vendégek számára a hátralévő nagyjából tíz perc.

81. perc: Borsos és Tóth Gergely is elhagyta a pályát, Sejben valamint Horváth Péter érkezett.

79. perc: Dala egy támadó szorításában a gólvonal közeléből ütötte el a labdát, majd szabadrúgást kapott.

77. perc: Ramos több embert is kicselezett, de lövés helyett újabb cselt húzott meg, amivel már nem járt sikerrel.

77. perc: Gresó befejezte a mérkőzést, Pataki váltotta őt.

76. perc: az Ajka hosszú idő után először jutott el ellenfele tizenhatosáig, Babos a földön fekve próbálkozott, lövése lepattant egy védőről, majd Szarka szabálytalankodott.

74. perc: Görgényi helyett Gaál a pályán.

72. perc: Géresi helyett Kovácsréti érkezett.

70. perc: GÓL! A kapu előtti kavarodásban Myke Ramos találta meg a labdát, öt méterről próbálkozott, lövését először még védte Szabados, a második kísérletéből már betalált. 2–1

A Nyíregyháza a negyedik legtöbb gólt szerezte a 13. fordulóig (19) és a második legkevesebbet kapta (9).

63. perc: Zolnai helyett Rabatin érkezett.

Nem véletlenül feszültek a játékosok, Nagy Róbert játékvezető több szabálytalanságot is elengedett, egy-egy sárga lap is elmaradt már.

60. perc: ezúttal Görgényi és Gresó veszett össze, mindketten sárgát kaptak.

53. perc: GÓL! Nagy Dominik lekészítése után Gresó 15 méterről laposan lőtt, labdája egy pattanás után a kapu bal oldalában kötött ki. 1–1

52. perc: Tar sárga lapot kapott.

46. perc: a szünetben cserélt a Spartacus, Herjeczki helyett Myke Ramos érkezett.

Elkezdődött a második játékrész!

Véget ért az első félidő!

Egy perc a ráadás.

41. perc: GÓL! A félpálya közeléből elvégzett szabadrúgásra tökéletesen érkezett Borsos, aki tíz méterről a léc alá fejelt. 0–1

37. perc: KAPUFA! Ígéretes kontrát vezettek a hazaiak, Herjeczki meglódult a jobb oldalon, nagy sprint után cselezett, majd 8 méterről célba vette a rövid alsó sarkot, a labda Szabados lábáról pattant a kapufára, utána pedig felszabadított egy védő.

Az eddigiek alapján nem ez lesz az év mérkőzése, viszont annál értékesebb pontot szerezhetnek a csapatok. Az Ajka igyekszik elmozdulni az utolsó helyről, a Spartacus megőrizné második pozícióját.

29. perc: veszélyes akciót vezetett az Ajka, Csemer beadását Gengeliczki fejelte szögletre. A sarokrúgásból nem alakult ki helyzet.

Az utóbbi 10 percben többet birtokolta a labdát a Nyíregyháza, két-három alkalommal el is jutott ellenfele tizenhatosáig, ám Szabadosnak nem volt még védeni valója.

22. perc: Géresi beadása több csapattársának is jó lehetett volna, ám Gresó és Herjeczki egymást zavarta, egyikük sem tudott lőni.

A második legkevesebb szerzett gól (5) és holtversenyben a negyedik legtöbb kapott (17) találat az Ajkáé.

9. perc: Gengeliczki és Szarka kakaskodott, mindketten sárga lapot kaptak. Idáig ez volt a mérkőzés legizgalmasabb momentuma.

A Nyíregyháza tizenegy meccses veretlenségi sorozata az előző fordulóban megszakadt a Vasas vendégeként. Tímár Krisztián együttese azért küzd, hogy azonnal visszataláljon a győztes útra. Az Ajka nyolc elveszített bajnoki után szerezne pontot.

4. perc: egyelőre mindkét csapat csupán másodpercekre tudta megtartani a labdát.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az őszi veretlenségét az előző fordulóban, a Vasas otthonában elvesztő Nyíregyháza Spartacus a legutóbbi nyolc bajnokiját kivétel nélkül elbukó, az edzőváltás ellenére továbbra is sereghajtó FC Ajka ellen.