Nem bírt egymással a BVSC és a PMFC

2023.09.03. 15:50
Nem bírt egymással a két csapat (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a 16. helyen álló BVSC az 5. helyezett PMFC-t látta vendégül. A gólok elmaradtak, helyzetekből azonban nem volt hiány. Így a BVSC továbbra sem tudott nyerni, a pécsiek pedig a negyedik gól nélküli döntetlenjüket játszották az őszi szezonban (0–0), amelyben továbbra sem kaptak még gólt.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–PÉCSI MFC 0–0
Budapest
, BVSC Stadion, 500 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Rózsa Dávid)
BVSC: Csenterics – Májer G., Vinícius, Benkő-Bíró, Király Á. – Hidi P. (Gergely P., 79.) – Szalánszki (Vernes, 64.), Hesz, Csősz (Szilágyi M., 70.), Kelemen P. (Balogh M., 64.) – Horváth R. (Mészáros A., 64.). Vezetőedző: Urbán Flórián
PMFC:Helesfay – Svedjuk (Bachesz, 60.), Rácz L., Pejovics, Majnovics – Terbe, Szeles (Krausz, 75.) – Bukovics (Tóth-Gábor, 60.), Hudák M., Szabó M. (Gera Z., 60.) – Gyurkits (Harsányi I., 75.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Urbán Flórián: – Úgy érzem, reális a döntetlen. Egyik oldalon se volt ordító gólhelyzet, mezőnyben mindkét csapat gyűrte egymást. Az első félidőben kicsit tompák voltunk, a másodikban kicsit javult a helyzet. Kellett volna némi frissesség fejben néha, de azt gondolom, hogy az elmúlt héten sikerült úgy dolgoznunk, ahogy azt kellett volna. Összességében jól nézett ki a csapat.
Weitner Ádám: – Enerváltan kezdtük a mérkőzést, sok volt a pontatlanság mindkét oldalon. Sok technikai hiba volt, a területeket lezártuk, jól védekeztünk, de a játékot nem tudtuk úgy irányítani, ahogyan azt szerettem volna. A végén kialakult egy adok-kapok, mindenki nyerni akart. Az látszik, hogy hiába nem kapunk gólokat, látszik elöl a minőség hiánya.

Urbán Flórián nem lehetett teljesen elégedett (Fotó: Árvai Károly)

Nem hozott gólzáport a BVSC Zugló és a Pécsi MFC szeptember eleji összecsapásának első játékrésze, helyzetekből is csak keveset láthattak a kilátogató szurkolók. Eleinte a pécsiek vették kezükbe az irányítást, Szabó révén még szép helyzetig is eljutottak a baranyaiak. Kaput eltaláló lövést azonban a BVSC tudott kialakítani, Kelemen remek tekerése után volt dolga a kapusnak a félidő végén, Helesfay csak bravúrral tudta kitornászni a labdát szögletre.

A második félidő első fele a Zuglóé volt, több nagyobb helyzetet is sikerült kialakítania, nagyon közel volt a gól. A vendégek az utolsó 25 percre érkeztek vissza a mérkőzésbe, és bár ők is több helyzetet teremtettek a kapu előtt, a kapus eszén ők sem tudtak túljárni. Összességében igazságos döntetlen született, bár egyik csapatnak sem jó eredmény ez, a játék képére egyik csapatnál sem lehetett ma panasz.

A BVSC továbbra sem nyert még a Haladás elleni első forduló óta, Urbán Flórián csapata azonban a vasárnapi döntetlen során mutatott olyan játékelemeket, amik bizakodásra adhatnak okot a jövőre nézve. A Pécs hihetetlen módon hét bajnoki meccse nem kapott gólt, igaz, szerezni is csak nehezen tud, ez volt a negyedik olyan mérkőzés, amelyen 0–0-t játszott a baranyai együttes. 0–0

18. Mosonmagyaróvár7256–18–122

Nagy küzdelmet hozott a meccs (Fotó: Árvai Károly)

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, gól nélküli döntetlen Zuglóban!

90. perc: 3 perc lesz a hosszabbítás a meccs végén.

79. perc: Utoljára cserélt a BVSC is, Hidi helyén Gergely a továbbiakban

Kemény adok-kapokba fordult az utolsó pár perc (Fotó: Árvai Károly)

78. perc: Harsányi egy perccel a pályára lépése után be is sárgult, műesést mutatott be a tizenhatoson belül.

75. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználta a PMFC: Gyurkits helyére Harsányi, Szeles helyére pedig Krausz érkezett.

71. perc: Bacheszt ugratták ki mélyről, a fiatal pécsi azonban a kapusba tüzelte a labdát.

70. perc: Változtat Urbán Flórián: Csősz helyén Szilágyi folytatja.

65. perc: Király sárgult be, mivel a szabálytalansága után elrúgta a labdát a pályáról.

64. perc: Hármat változtat a BVSC is: Szalánszki, Kelemen és Horváth hagyta el a pályát, helyükön Vernes, Balogh és Mészáros a továbbiakban.

60. perc: Hármas csere a vendégeknél: Szabó, Bukovics és Svedjuk helyére Gera, Tóth-Gábor, és Bachesz érkezett.

Továbbra is veretlen a Pécs (Fotó: Árvai Károly)

A vendég szektorból már zeng az "Ébresztő!", a pécsiek nehezen találnak magukra a térfélcserét követően.

55. perc: Májer cselezte be magát a tizenhatoson belülre, beadására azonban senki nem érkezett, így kimaradt a lehetőség.

52. perc: Egy remek hazai támadás után Kelemen került lövőhelyzetbe, közeli, lapos lövését lábbal védte Helesfay.

46. perc: Elkezdődött a második félidő, a hazaiak indították útjára a labdát.

45+1. perc: A játékvezető lefújta az első félidőt, gól nélküli első 45 percet láthattak a nézők.

45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás az első játékrész végén.

44. perc: Kelemen vállalta el 15 méterről, bal lábbal eltekert bombáját csak bravúrral tudta a léc fölé tolni a kapus!

A távoli lövések domináltak a meccsen, így sok kaput eltaláló lövés nem született. (Fotó: Árvai Károly)

42. perc: Gyurkits kapott lapot, Kelemennek lépett oda keményen.

39. perc: Kelemen állt a közeli szabadrúgás mögé, a zuglóiak tízese jól helyezte a lövést, azonban erő nem volt benne, Helesfay könnyedén fogni tudta.

29. perc: Májer kapta a meccs első sárgáját, Hudáknak csúszott oda, aki lent is maradt a szabálytalanság után.

25. perc: Terbe szánta el magát egy távoli lövésre, a lövés azoban lecsúszott, így nem lett komolyabb helyzet belőle.

21. perc: Szabó cselezgetett a bal szélen, majd miután a jobb lábára helyezte, tüzelt. Szépen eltekert lövése a léc fölött hagyta el a labda a játékteret.

14. perc: Szalánszki távoli szabadrúgása nem talált zuglóit, kirúgással jöhet a PMFC.

8. perc: Hidi ugrott fel fejelni az ötös vonalából, pár centivel azonban magasabbnak kellett volna lennie, hogy elérje a beadást.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt meccse nyeretlen, így kieső helyen álló BVSC a veretlen Pécs ellen.