Megszakította a Csákvár a PMFC két nagy szériáját

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.09.24. 16:50
A piros-fekete mezes pécsieknek ezúttal nem jött össze a gól, sőt, a veretlenségüket is elvesztették (Fotó: Laufer László/ Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Pécsi MFC a veretlenségét és kapott gól nélküli sorozatát is elvesztette a Csákvár ellen.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

PÉCSI MFC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–1 (0–0)
Pécs,
PMFC Stadion, 400 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Kiss Balázs)
PMFC: Helesfay – Terbe, Rácz L., Takács Zs., Svedjuk – Krausz, Hudák M. (Bachesz, a szünetben) – Vas B. (Majnovics, a szünetben), Gyurkits (Tóth-Gábor, a szünetben), Szabó M. – Gera Z. (Harsányi, 74.)Vezetőedző: Weitner Ádám
Csákvár: Pécsi – Murka, Babós, Karacs, László N. – Szakály D., Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 71.) – Tamás N., Simon A. (Nagy Z., 57.), Fejős (Juhász L., 81.). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Nagy Z. (82.)
Weitner Ádám: – Gyengén kezdtünk, de miután a Csákvár átadta a területet, próbáltunk kezdeményezni. A második félidő mentalitása tetszett, ment előre a csapat. Most először kaptunk gólt a bajnokságban, ami sajnos a vereségünkhöz vezetett.
Tóth Balázs: – A Pécset dicséri, hogy hét meccset kapott gól nélkül játszott le. Visszakaptam, amit megbeszéltünk, jól szálltak be a cseréink, az utolsó tíz-tizenöt percet biztos védekezéssel hoztuk le.

Nem kezdtek észveszejtő iramban a csapatok a PMFC–Csákvár összecsapáson, és sajnos, így is folytatták. A vendégek jól fojtották meg a pécsiek játékát, így olykor még a saját térfélről való labdakihozatal is problémákat okozott a a piros-feketéknek, akik a szünetig még a kapura lövésig sem jutottak el. Igaz, a másik oldalon Helesfaynak sem akadt sok dolga, azt a keveset pedig hibátlanul megoldotta. Leginkább egy rövidre beívelt szabadrúgásnál kellett figyelnie, de Murkát meg tudta annyira zavarni, hogy a védő fölé rúgja a labdát.

Hudákéknak (labdával) nem sikerült megbontaniuk a csákvári védelmet (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

A szünetben hármat cserélt Weitner Ádám, amitől lendületesebb lett a hazaiak játéka, Szabó Máté távoli próbálkozásainál pedig Pécsinek nagyokat kellett védenie. Mégis a vendégek szereztek gólt a hajrában– mondhatni a semmiből, hiszen a pécsi tizenhatos közelében labdát szerezve jutottak helyzethez, Nagy Zoárd fejese pedig megtörte Helesfay több mint 700 percen át tartó, kapott gól nélküli sorozatát.

Vége a mérkőzésnek!

90+3. perc: Már Helesfay is az ellenfél térfelén, a beadását ki tudták csúsztatni a vendégek.

90+2. perc: Harsányi üvöltött óriásit a büntetőterületen belül. Nincs tizenegyes.

82. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Megszerezte a vezetést a Csákvár!Svedjuk vesztett el egy labdát hátul, amit aztán a bal oldalról Gazdag tökéletesen adott be Nagy Zoárdnak, aki öt méterről a hazai kapu bal alsó sarkába fejelt – ezzel lezárta a Pécs kapott gól nélküli sorozatát. 0–1

81. perc: Fejős Áront Juhász Levente váltotta a vendégeknél miközben újra elszabadulnak az indulatok a pályán.

79. perc: Bachesz lőhetett egy hazai szögletet követően, de egy védőben elakadt a labda.

74. perc: Gera Zalán helyére Harsányi érkezett hazai oldalon.

Gyurkitsot elnyomták a vendégek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

71. perc: Cseréltek a vendégek. Gazdag Vajk állt be Major Marcell helyett.

66. perc: Szabó tüzelt újra a tizenhatos bal sarkáról, Pécsinek nagyot kellett nyújtóznia, de még Gera közeli fejesét is védeni tudta. Megjött a pécsi B-közép hangja is.

64. perc: László Noel állította meg sárga lapot érően a hazai kontrát.

Gera Zalán ritka labdaérintéseinek egyike (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

62. perc: Elszabadultak az indulatok, Gera lökött fel a felezőnél egy vendégjátékost, aki nem engedte elvégezni a szabadrúgást. Lapot nem mutatott fel a játékvezető.

60. perc: Szabó Máté cselezett a tizenhatoson belül, majd jobbal tüzelt jobbról hét méterről a rövidre, Pécsi nagyot védett. Szórványos taps követte a lelátóról.

57. perc: Cseréltek a vendégek is Simon Andrást Nagy Zoárd váltotta.

Hudák nem kímélte Mészárost (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

52. perc: Szabó Máté tüzelt a tizenhatos bal sarkától, Pécsi csak középre kiöklözni tudta a labdát, szerencséjére hazai játékos nem érkezett ott.

46. perc: A PMFC hármat cserélt a szünetben. Hudák, Gyurkits és Vas helyére Tóth-Gábor, Bachesz és Majnovics érkezett. Ezek szerint nem csak a szurkolók szerint volt „vállalhatatlan” az első félidei produkció.

Vas Bencének és Gera Zalánnak nem sok babér termett (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Véget ért az első félidő!

34. perc: A pécsi publikum igen elégedetlen a látottakkal, már egy-két helyről a „Vedd le a mezt!” követelés is elhangzott.

33. perc: Hudák Martin kapottsárgát egy rossz becsúszásért.

30. perc: Murka érkezett jól a rövidre egy jobb oldali vendég szabadrúgást követően, de Helesfay mellől csak a kapu fölé tudta rúgni a labdát.

Gyurkitsot teljesen semlegesítették a vendégek (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

28. perc: Gyurkits is besárgult.

13. perc: Takács Zsombor Tamás Nándort talpalta le, amiért sárga lapot kapott.

12. perc: Major Marcell öklelte fel Krauszt, amiért sárga lapot kapott.

3. perc: Technikai probléma miatt áll a játék. A játékvezető felszerelésén kellett állítani.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés! A tiszta fehérben játszó vendégek indították útjára a labdát. A PMFC szokásos piros-fekete szerelésében játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig még gólt sem kapó Pécs a Csákvár ellen.