A ráadásban győzte le a Honvéd az ETO-t, a Vasas Ajkán diadalmaskodott

2023.09.03. 15:51
A ráadásban szerzett góllal a Honvéd nagy győzelmet aratott az ETO ellen (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Budapest Honvéd a hosszabbításban szerzett góllal győzte le az ETO-t, a Szpari pedig két góllal múlta felül a Budafokot, és feljutó helyre lépett előre. A Vasas nyerni tudott a centenáriumát ünneplő Ajka otthonában, a Szeged viszont nem bírt a Kozármislennyel. A Csákvár legyőzte a sereghajtó Mosonmagyaróvárt, míg a Siófok és a Haladás döntetlent játszott egymással. A veretlen Pécs ikszelt a BVSC vendégeként, a Gyirmót nem bírt a Barcikával, s továbbra is nyeretlen, a Tiszakécske viszont otthon tartotta a három pontot a Soroksár ellen.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–ETO FC GYŐR 2–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna,3280néző. Vezette:Farkas Ádám (Szécsényi István, Szalai Dániel)
HONVÉD:Dúzs – Eördögh, Szabó A., Lovric, Benczenleitner – Kocsis G.(Keresztes N., 85.), Bocskay, Adorján (Nyitrai, 82.) – Kerezsi(Pekár I., 90.), Holman, Kocsis D.Vezetőedző:Pinezits Máté
ETO:Pap E. – Vera (Kovács M., 76.), Szépe, Keresztes K., Csontos D. – Bumba, Anton (Vingler, 87.), Riquelme (Tóth R., 68.) – Kröhn (M. Diarra, a szünetben), Lacza (Huszár M., a szünetben), Skvarka.Vezetőedző:Antonio Munoz
Gólszerző:Kerezsi (1–0) a 8., Huszár M. (1–1) az 54., Pekár I. (2–1) a 90+2. percben
Kiállítva:Lovric (a Kovács Márk elleni durvaságért) a 88. percben
Pinezits Máté:– Büszkék vagyunk a srácokra, már az első félidőben eldönthették volna a meccset.
Antonio Munoz:– Az első félidőben nem azt játszottuk, amire a héten készültünk, veszélyesebb volt a hazai csapat. A második félidőben a cseréknek is köszönhetően jól működött a csapatjátékunk, de ilyen a futball, egy pontrúgásból megnyerte a meccset a Honvéd.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA1–1(1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny,600néző.Vezette:Derdák Marcell (Kulman Tamás, Mohos Milán)
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi – Nagy E., Kozics (Sági, 78.) – Vajda R. (Hegedűs M., a szünetben), Kirchner (Major S., 57.), Molnár Á. (Barkóczi, 57.) – Nagy K. (Horváth P., 57.).Vezetőedző:Aczél Zoltán
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Prosser (Doncsecz, 90+3.), Haris (Palincsár, 68.), Nyári P. (Borvető, szünetben) – Gajdos (Márkvárt, a szünetben), Bíró B. (Magyar Zs., 90+3.), Óvári.Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
Gólszerző:Molnár Á.(1–0)45+1., Bíró B.(1–1)a 48. percben
Aczél Zoltán:– Az első tíz percet leszámítva nem játszottunk jól, ebben a szezonban ez a hetedik meccsünkön fordult elő először. A hozzáállással nem volt probléma, ráadásul szerencsés gólt szereztünk a félidő végén.
Alekszandar Sztevanovics:– A csákvári rossz teljesítmény után most elégedett vagyok a játékunkkal, bár csak egy pontot szereztünk. Ez is több mint a semmi, a hozzáállásra és az akaratra nem lehet panasz.

GYIRMÓT FC GYŐR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 2–2(21)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion,540néző.Vezette:Káprály Mihály (Aradi József, Kovács Gábor)
GYIRMÓT:Hársfalvi– Polgár K. (Szegi, 90+1.), Hudák D., Csörgő V., Jova B. (Helembai, 73.) – Kovács M., Kovács D. (Kicsun, 60.) – Takács R., Madarász M. (Szőke G., a szünetben), Medgyes Z. – Pethő B. (Erdei M., 60.).Vezetőedző:Csizmadia Csaba
KAZINCBARCIKA:Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M. (Szemere, 63.), Heil, Papp M. – Kártik (Ádám F., 77.), Csilus T., Szabó B. (Csatári G., a szünetben), Kotula – Pekár L. (Kurdics, 77.), Pinte.Vezetőedző:Csábi József
Gólszerző:Takács R. (1–0) a 4., Pethő B. (öngól, 1–1) a 21., Madarász M. (2–1) a 31., Papp M. (2–2) az 55. percben
Kiállítva:Medgyes Z. (második sárga lap után) az 53. percben
Csizmadia Csaba:– Az első félidőben a vendégek egyetlen helyzeténél saját kapunkba fejeltük a labdát, s bár újra megszereztük a vezetést, nem tudtuk megtartani. Még tíz emberrel is veszélyesebbek voltunk.
Csábi József:– A végén a győzelmet is megszerezhettük volna, de az egy pont sem rossz.

BFC SIÓFOK–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion,500néző.Vezette:Berényi Tamás (Horváth Zoltán, Ring Kevin)
SIÓFOK:Winter – Csató, Vékony, Debreceni Á. – Polényi (Schildkraut, 76.), Varjas Z., Kitl M. (Kovács B., 90+1.), Böndi – László D. (Major G., 63.), Tóth T. (Dénes, 63.) – Nagy R. (Girsik, 63.).Vezetőedző:Dragan Vukmir
HALADÁS:Verpecz – Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Bosnjak – Doktorics (Horváth R., 72.), Zvekanov, Csernik (Jancsó, 61.) – Rácz B. (Simut, 86.), Kelemen M. (Szakály A., 86.), Mohos (Szvoboda, 61.).Vezetőedző:Alekszandar Jovics
Gólszerző:Rácz B. (0–1) az 5., Nagy R. (1–1) a 45+1. percben
Dragan Vukmir:– Rosszul kezdtük a meccset, az ellenfél a gól mellett több veszélyes helyzetet is kialakított, azonban egy rögzített helyzetből szerencsére sikerült egyenlíteni. A fordulás után, főleg a cseréket követően mi domináltunk, s egy kis szerencsével a végén akár a győzelmet is megszerezhettük volna.
Alekszandar Jovics:– Az első félidőben kontroll alatt tartottuk a mérkőzést. Kiválóan járattuk a labdát, sok helyzetet alakítottunk ki, de sajnos nem sikerült nagyobb előnyt szereznünk, míg az ellenfél a végén egy szép góllal egyenlített. A második félidő első tíz percében uraltuk a játékot, viszont a meccs utolsó felében problémáink akadtak az ellenfél hosszú labdáival.

TISZAKÉCSKEI LC–SOROKSÁR SC 1–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,400néző.Vezette:Jakab Árpád (Baghy Csaba, Vrbovszki Pál)
TISZAKÉCSKE:Kiss Á. – Balázs B., Fodor F., Viczián (Polyák I., 81.) – Kiss B., Erdei C., Szekér, Kocsis D., Bencze M. (Zamostny, 81.)Cipf D. (Gyurján, 54.), Torvund (Winkler, 69.).Vezetőedző:Vas László
SOROKSÁR:Holczer– Kaján, Króner, Valencsik, Németh E. (Sipos Z., a szünetben) – Katona M. (Hegyi P., 81.), Hajdú R. (Vogyicska Balázs, 69.), Köböl (Varga I., a szünetben), Dragóner F. (Korozmán, 69.) – Vincze Á., Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Torvund (1–0) a 8. percben
Vas László:Ez melós győzelem volt, megdolgoztunk érte. Nehéz sorozaton vagyunk túl, a három nyeretlen mérkőzés mind a fejekben, mind a lábakra béklyót kötött. NB II-es szinten egy jó csapatot sikerült legyőzni a mai mérkőzésen. Egészen odáig, amíg nem váltunk teljesen görcsössé, a játék is rendben volt. A végén a szerencsével sem álltunk hadilábon, több nagy védése is volt a kapusunknak. Magabiztosabbnak és higgadtabbnak kell lenni a jövőben, de a lényeg, hogy nyertünk.
Lipcsei Péter:Gratulálnom kell a Tiszakécskének, hiszen itthon tartotta a három pontot, de ez a futball igazságtalansága, hiszen felborult a pálya. Azt csináltunk, amit mi akartunk, csak egyetlen helyzetet sem sikerült értékesítenünk. A Tiszakécskének nagyon helyzete sem volt, végig védekezte a mérkőzést. Nem tudok szemrehányást tenni a játékosaimnak.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2
0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Farkas Tibor (Máyer Gábor, Nagy Viktor)
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Babós, Karacs, László N. – Farkas A. (Szakály D., 15.), Mészáros D., Major M. (Nathaniel, 87.) – Tamás N. (Juhász L., 62.), Nagy Z., Fejős (Gazdag, 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Deákovits (Simita, 84.), Papp Sz. (Pataki Z., 62.), Deák, Horváth K. – Czingráber, Vukaszovics – Szabó B., Illés D. (Csóka D., 71.), Szalka (Papp L., 84.) – Takács T. (Szendeff, 84.). Megbízott vezetőedző: Király József
Gólszerző: Nagy Z. (1–0) a 30., Nagy Z. (2–0) a 55. percben
Tóth Balázs:
– Sajnálom, hogy sérülés miatt bele kellett nyúlni a meccsbe, de Szakály Dénes pályára lépésével teljesen megváltozott játékunk. Bár az első félidőben még lassabban futballoztunk, a szünet után már nemcsak megdupláztuk előnyünket, hanem helyzeteket is kidolgoztunk, és teljesen megérdemelten nyertünk.
Király József:– A kapott gólig működött, amit megbeszéltünk, azt követően viszont csak futottunk az eredmény után. Be kell látni, aki pontot, pontokat akar szerezni egy ilyen meccsen, nem követhet el ekkor hibákat a védekezésben.

FC AJKA–VASAS FC 1–2 (1–2)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 1200 néző. Vezette:Bana Gergely (Kiss Balázs, Vörös Dániel)
AJKA: Horváth D. – Tóth G. (Vogyicska Bálint, 74.), Tar Zs,, Kenderes, Csemer (Horváth P., 78.) – Csizmadia Z., Sejben – Gyuris (Babos B., 58.), Zsolnai R., Tajthy T. (Rabatin, 58.) – Gaál B. (Szarka Á., 58.). Vezetőedző: Jeney Gyula
VASAS: Uram – Szivacski, Pávkovics, Baráth B., Deutsch L. – Hidi M. (Litauszki, 81.), Urblík – Tóth M. (Radó, 44.), Holender (Szilágyi Sz., a szünetben), Bakti (Girsik A., a szünetben; Rab B., 90+5.) – Novothny. Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző:
Tóth M. (0–1) a 12., Tóth M. (0–2) a 19., Zsolnai R. (1–2) a 32. percben
Jeney Gyula: –
Ez már rettenetes… Három vereség egymás után, ebből kettő hazai pályán. Sokat dolgozunk azon, hogy eredményesek legyünk, apróságokon múlik, hogy nem jönnek az eredmények.
Desits Szilárd: –
Csapatom küzdeni tudásból és szervezettségből jelesre vizsgázott, ezért tudtunk nyerni.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC–BUDAFOKI MTE 2–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 400 néző. Vezette: Katona Balázs (ifj. Varga Gábor, Dobos Dávid)
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Toma, Kesztyűs B. (Sigér Á., 88.), Nagy B. – Gresó (Herjeczki, 58.), Nagy D. (Cseh, 88.) – M. Ramos (Géresi, 76.).Vezetőedző: Tímár Krisztián
BUDAFOK: Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. (Kocsis B., 78.) – Oláh B., Pintér Á., Nagy G. (Merényi, 58.) – Szerető (Vasvári, 78.), Horváth O. (Németh M., 58.) – Kovács D. (Elek B., 58.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: M. Ramos (1–0) a 31., Géresi (2–0) a 85. percben
Tímár Krisztián:
– Jól kezdtünk, működött az elképzelésünk az első félidőben. Próbáltunk minél magasabban nyomást helyzeni az ellenfélre, hogy hibára kényszerítsük a csúszós talajon. Örülök, hogy előnnyel mentünk szünetre, szép gólt rúgtunk. A második félidőben a Budafok nem adta könnyen a bőrét, időszakosan beszorított minket, de összességében stabilak voltunk hátul.
Erős Gábor: – Nagyon jó mérkőzés volt, a csapatok remek teljesítményt nyújtottak. Az utolsó pillanatig igyekeztünk kiegyenlíteni. Van hiányérzetem, mert egy jogos tizenegyest elvettek tőlünk, ami bántó, mert a srácok megérdemeltek volna egy pontot azzal a munkával, amit beletettek a mérkőzésbe. Ettől függetlenül gratulálok a Nyíregyházának!

BVSC-ZUGLÓ–PÉCSI MFC 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, BVSC Stadion, 500 néző. Vezette: Rúsz Márton (Berényi Ákos, Rózsa Dávid)
BVSC: Csenterics – Májer G., Vinícius, Benkő-Bíró, Király Á. – Hidi P. (Gergely P., 79.) – Szalánszki (Vernes, 64.), Hesz, Csősz (Szilágyi M., 70.), Kelemen P. (Balogh M., 64.) – Horváth R. (Mészáros A., 64.). Vezetőedző: Urbán Flórián
PMFC:Helesfay – Svedjuk (Bachesz, 60.), Rácz L., Pejovics, Majnovics – Terbe, Szeles (Krausz, 75.) – Bukovics (Tóth-Gábor, 60.), Hudák M., Szabó M. (Gera Z., 60.) – Gyurkits (Harsányi I., 75.). Vezetőedző: Weitner Ádám
Urbán Flórián: –
Úgy érzem, reális a döntetlen. Egyik oldalon sem volt ordító gólhelyzet, mezőnyben mindkét csapat gyűrte egymást. Kellett volna némi frissesség fejben, de összességében jól nézett ki a csapat.
Weitner Ádám: –
Sok technikai hibát láttam, ugyanakkor jól védekeztünk, de a játékot nem tudtuk úgy irányítani, ahogyan azt szerettem volna. A végén kialakult egy adok-kapok, mindenki nyerni akart. Hiába nem kapunk gólokat, elől látszik a minőség hiánya.