Exóvári csatár góljaival nyert a Csákvár a Mosonmagyaróvár ellen

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.09.03. 16:50
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Csákvár a Mosonmagyaróvárt fogadta. A vendég óváriak előtt adódott a találkozó első helyzete, ám Takács Tamás elhibázta a ziccert, és ez végzetesnek bizonyult. A hazaiak Szakály Dénes pályára lépését követően átvették az irányítást, majd az exóvári center, Nagy Zoárd duplájával biztosan nyertek (2–0).

Nagy Zoárd kétszer is betalált volt csapata ellen (Fotó: Aqvltal FC Csákvár)

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 20 (1–0)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Farkas Tibor (Máyer Gábor, Nagy Viktor)
CSÁKVÁR: Pécsi – Murka, Babós, Karacs, László N. – Farkas A. (Szakály D., 15.), Mészáros D., Major M. (Nathaniel, 87.) – Tamás N. (Juhász L., 62.), Nagy Z., Fejős (Gazdag, 62.). Vezetőedző: Tóth Balázs
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Deákovits (Simita, 84.), Papp Sz. (Pataki Z., 62.), Deák, Horváth K. – Czingráber, Vukaszovics – Szabó B., Illés D. (Csóka D., 71.), Szalka (Papp L., 84.) – Takács T. (Szendeff, 84.). Megbízott vezetőedző: Király József
Gólszerző: Nagy Z. (1–0) a 30., Nagy Z. (2–0) a 55. percben
Tóth Balázs:
– Sajnálom, hogy sérülés miatt bele kellett nyúlni a meccsbe, de Szakály Dénes pályára lépésével teljesen megváltozott játékunk. Bár az első félidőben még lassabban futballoztunk, a szünet után már nemcsak megdupláztuk előnyünket, hanem helyzeteket is kidolgoztunk, és teljesen megérdemelten nyertünk.
Király József:– A kapott gólig működött, amit megbeszéltünk, azt követően viszont csak futottunk az eredmény után. Be kell látni, aki pontot, pontokat akar szerezni egy ilyen meccsen, nem követhet el ekkor hibákat a védekezésben.

Az első negyedórában meglepte vendéglátóját az óvári gárda, nemcsak mezőnyfölényben volt, hanem Takács Tamás révén ajtó-ablak ziccert is elhibázott. Szakály Dénes pályára lépésével azonban minden megváltozott, a hazaiak átvették az irányítást, s az exóvári támadó, Nagy Zoárd nem sokkal később már előnyhöz is juttatta a Csákvárt. Sőt, Fejős Áron meg is dupláz(hat)ta a különbséget, ám kapufás gólját az asszisztens jelzésére érvénytelenítette a játékvezető.

A szünet után már egyértelműen az Aqvital uralta a mérkőzést, egy szépségdíjas támadás végén gyorsan növelte előnyét, tulajdonképpen eldöntve a három pont sorsát. A folytatásban is a vendéglátók előtt adódtak helyzetek, ám túlcifrázták a befejezéseket – megérdemelt győzelmüket így sem fenyegette veszély. 2–0

18. Mosonmagyaróvár7256–18–122

Vége a mérkőzésnek. A Csákvár zsinórban második győzelmét aratta, ráadásul mindkét összecsapást kapott gól nélkül zárta.

Három perc a hosszabbítás.

87.perc: Major Marcellt Noel Nathaniel váltja.

84.perc: Hármas óvári csere: Takácsot Szendeff, Szalka helyett Papp László, Deákovits helyett Simita lépett pályára.

78.perc: Nagy Zoárd harcossága újabb hazai helyzetet hozott, de Juhász 14 méteres lövése elkerülte a jobb alsót.

73.perc: Vukaszovics 22 méteres lapos lövését vetődve fogta Pécsi.

71.perc: Cserél az Óvár, Illés helyére Csóka Dominik érkezik.

62.perc: Mindkét csapat cserél. A hazaiaknál Tamást Juhász Levente, Fejőst Gazdag Vajk váltja, míg a vendégeknél Papp Szilárd helyére Zoltán érkezett.

58.perc: Horváth Kevin a balösszekötő helyén elé pattanó labdát 18 méterről a felső lécre lőtte.

A korábbi óvári támadó, Nagy Zoárd duplázott (Fotó: Aqvltal FC Csákvár)

55.perc: GÓL!!! Major tálalt a jobb oldalon Tamás elé, aki élesen középre lőtte a labdát,középen érkezett Nagy Zoárd és 8 méterről, kapásból a bal felső sarokba bombázott, 20.

54.perc: Deák István lerántotta Majort, ez is sárga.

52.perc: László bal oldali beadását középről Nagy Zoárd a bal sarok mellé fejelte. Heinrich mozdulni sem tudott rá, a labda szinte súrolta a kapufát.

51.perc: Papp Szilárd a felezővonalnál hátulról eltakarította Fejős Áront, jogos a sárga.

46.perc: Folytatódik a mérkőzés, csere nincs.

Egy perc a hosszabbítás.

45.perc: Gyorsan elvégzett hazai szabadrúgás után Tamás 15 méteres lövése centikkel került el a jobb alsót.

41.perc: Villámgyors hazai támadás végén Fejős keresztpassza Nagy Zoárdot találta meg, aki azonnal visszatette a feladónak. Fejős lövése ugyan a kapufáról a hálóba pattant, de az asszisztens jelzése szerint mindez már lesről történt.

39.perc: Szakály indította Tamást a jobb oldalon, az alapvonalról beemelt labdát a rövidnél Murka megcsúsztatta, nem sokkal a hosszú felső mellé.

37.perc: Tamás Nándor veszélyes játékért sárga lapot kapott.

35.perc: Illés reklamálásért sárga lapot kapott.

31.perc: Fejős Áron kapott sárga lapot.

30. perc: GÓL!!! Szakály tálalt a balösszekötő helyén kilépő Fejős elé, akinek 8 méteres lövését bravúrral védte Heinrich, a kipattanót Nagy Zoárd az ötösről a kapu közepébe helyezte, 10.

28.perc: Szalka bal oldali beadása után Illés tűzte rá 16 méterről, Karacs állt bele a lövésbe.

18.perc: Szakály bal oldali beadását Deák csúsztatta ki a berobbanó Nagy Zoárd elől.

15.perc Kényszerű csere a hazaiaknál: a megsérült Farkas Aurél helyére Szakály Dénes érkezett.

14.perc: Takács Tamás a leshatárról kilépve bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, de senkitől sem zavartatva jobbal, a jobb alsó sarok mellé lőtt.

9.perc: Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, Szabó Bence kapott egy remek kiugratást a jobb oldalon, a tizenhatos magasságában középre gurított, de Takács lövését blokkolták a hazai védők.

Verőfényes napsütés, de kavargó szél fogadta a csapatokat, mely nem könnyíti meg a játékosok dolgát.

1.perc: Kezdődik a mérkőzés, a hazaiak tiszta fehérben, a vendégek feketében léptek pályára.

A vendégek centere, az egy hete mesterhármast szerző Takács Tamás 2022-ben még a csákvári együttest erősítette, míg Nagy Zoárd az előző idényben az óváriak házi gólkirálya volt, ma viszont már az Aqvital sikeréért küzd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig két sikert arató Csákvár a sereghajtó, még nyeretlen Mosonmagyaróvárral szemben.