Az ETO, a Szpari és a Vasas is győzött, vereséget követő edzőváltás Ajkán

2023.09.27. 15:51
Zuglóban is begyűjtötte a három pontot a fehér mezes Vasas (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB II 9. fordulójában a listavezető ETO fordulatos mérkőzésen 4–2-es győzelmet aratott Siófokon, míg a második Nyíregyháza könnyedén verte a sereghajtó Mosonmagyaróvárt. A Vasas is tovább folytatta menetelését, a piros-kékek a BVSC-t múlták felül két góllal. Megszerezte az első győzelmét a Gyirmót, amely hátrányból fordított az Ajka ellen. A bakonyiak nem sokkal a találkozót követően adták hírül, hogy menesztették Jeney Gyula vezetőedzőt. A baranyai derbin a Misleny simán verte a Pécset, míg a négy hónap után újra hazai pályán szereplő Haladás a Soroksár ellen nyert. A Tiszakécske–Szeged és a Csákvár–Kazincbarcika találkozók döntetlen eredménnyel zárultak.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–ETO FC GYŐR 2–4 (1–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 400 néző. Vezette: Derdák Marcell (Rózsa Dávid, Király Zsolt)
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Vékony (Szedlár, 63.), Debreceni Á. – Major G., Varjas Z., Kitl M. (Nemes, 90+1.), László D. (Csató, 79.), Böndi – György N. (Girsik, 63.), Menyhárt (Dénes, 63.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
ETO: Ruisz – Kovács M. (Vera, 72.), Szépe, Szujó, Vianna (Csontos D., 66.) – Kröhn (Huszár M., 51.), Tóth R. (Vingler, 72.), Anton – Lacza (Diarra, 66.),Skvarka, Bumba. Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző:Skvarka(0–1)a 22., Varjas (1–1)a 28., Szépe (1–2)a 35., Böndi (2–2)a 64., Bumba (2–3)a 90., Diarra(2–4)a 90+4. percben
Dragan Vukmir: – Szerettünk volna bravúrt véghez vinni, közel is álltunk hozzá, de a Győrnek a végén a friss cserejátékosokkal és a minőségibb kispaddal sikerült a fölényét érvényre juttatnia.
Antonio Munoz: – Jó meccset játszottunk. Támadásban sok helyzetet dolgoztunk ki, a két kapott gólt viszont sajnálom. A cserékkel jól sikerült frissítenünk, s a végén bebiztosítanunk a győzelmet.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 250néző.Vezette:Hanyecz Bence (Albert István, Márkus Péter)
NYÍREGYHÁZA:Dala – Rjasko, Gengeliczki, Baki – Pataki B. (Vass P., 62.), Sigér Á. (Tamás O., 73.), Kesztyűs, Nagy B. – Herjeczki (Cseh, 84.), Géresi (Németh B., 84.), Gresó.Vezetőedző:Tímár Krisztián
MOSONMAGYARÓVÁR:Heinrich – Simita, Deák I., Papp Sz., Czingráber – Vukaszovics (Végső, 86.), Csóka (Puhtejev, 67.) – Illés D. (Papp L., 77.), Szalka (Szabó B., a szünetben), Horváth K. – Takács T. (Szendeff, 77.).Megbízott vezetőedző:Király József
Gólszerző:Herjeczki (1–0) a 20., Herjeczki (2–0) az 54. percben
Kiállítva:Papp Sz. (nyilvánvaló gólhelyzetben történt szabálytalanságért) a 79. percben
Tímár Krisztián:– Végig irányítottunk, kézben tartottuk a mérkőzést. Hamar megszereztük a vezetést, ami után tudat alatt visszább álltunk, ám hiába próbálkoztak a vendégek, továbbra is mi voltunk veszélyesebbek. A második félidőben újabb góllal bebiztosítottuk a győzelmet, amivel fontos három pontot szereztünk.
Király József:– Zárt védekezésből szerettünk volna kiindulni, volt két-három olyan lehetőségünk, amiből betalálhattunk volna. Ehelyett korán gólt kaptunk, onnantól teljesen mást kellett játszanunk. A második félidőben megnehezítettük az ellenfél feladatát, jól futballoztunk, de az ellenfél kihasználta a hibánkat. Pozitívum, hogy az utolsó pillanatig nem adtuk fel.

BVSC-ZUGLÓ–VASAS FC 0–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szőnyi út,678néző.Vezette:Káprály Mihály (Buzás Balázs, Csatári Tibor)
BVSC:Csenterics – Májer, Hesz, Benkő-Bíró, Tóth K. – Gergely P., Hidi P. – Szilágyi M. (Csősz, 68.), Mucsányi M., Mitrovics (Kelemen P., 78.) – Mészáros A. (Nagy J., 74.).Megbízott vezetőedző:Kincses Ádám
VASAS:Uram – Szivacski, Pávkovics, Baráth B., Deutsch L. – Rab (Sztojka, 69.), Hidi M. S., Urblík (Zimonyi, 75.) – Radó (Hinora, 64.), Tóth M. (Bakti, 69.) – Novothny (Holender, 64.).Vezetőedző:Desits Szilárd
Gólszerző:Tóth M. (0–1) a 40., Hidi M. S. (0–2) az 54. percben
Kiállítva:Gergely P. (második sárga után) a 65. percben
Kincses Ádám:– Jól kezdtük a mérkőzést, volt három lehetőségünk, amiket sajnos elpuskáztunk, majd a Vasas góljai után nehezebben tudtuk rendezni a sorokat, sőt, a kiállítás is befolyásolta a meccset. Bár hétről-hétre lépünk előre, hiányérzetem van, hogy támadásban nem tudjuk feltenni az i-re a pontot; ez kellene ahhoz, hogy átszakadjon a gát.
Desits Szilárd:– Idegenben sehol sem könnyű futballozni. Magunknak tettük nehézzé az első húsz percet, de időben ébredtünk és teljesen megérdemelten szereztünk vezetést az első félidő hajrájában. A szünet után aztán már úgy jöttünk ki, ahogy kell, és megdupláztuk előnyünket.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–PÉCSI MFC 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, 1000 néző. Vezette: Antal Péter (Bornemissza Norbert, Garai Péter)
KOZÁRMISLENY:Lékai S. – Molnár Á. (Barkóczi,65.), Gajág,Egerszegi T. (Füredi, 33.), Turi T. – Nagy E. (Major S.,a szünetben), Kozics – Beke,Hegedűs M. (Vajda R.,65.), Kirchner – Tóth Z. (Horváth P., 76.).Vezetőedző:Aczél Zoltán
PMFC:Helesfay – Svedjuk,Majnovics,Rácz L.,Krausz R. (Takács Zs.,90+1.) – Terbe,Hudák (Szeles,61.) – Harsányi I. (Gera D.,61.), Bachesz,Szabó M. (Gyurkits,61.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző:Weitner Ádám
Gólszerző:Kirchner (1–0)a 42., Tóth Z. (2–0)az 56., Turi T. (3–0)a 60. percben
Aczél Zoltán:– Rendkívül boldogok vagyunk, az elején ugyan a Pécsnek voltak helyzetei, de tizenöt-húsz perc után már kontrolláltuk a játékot. A második félidőre mi váltottunk jobban, és azt csináltuk,amit megbeszéltünk.
Weitner Ádám:– Az első félidőben több lehetőségünk volt, de kaptunk egy buta gólt. A másodikban egy gyönyörű egyéni megoldással növelte előnyét a Kozármisleny, utána az ész kikapcsolt, csak a szív vitt minket és rohantunk előre.

TISZAKÉCSKEI LCSZEGED-CSANÁD GA 2–2 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum,500néző.Vezette:Takács Tamás (Vígh-Tarsonyi Gergő, Belicza Bence Péter)
TISZAKÉCSKE:Kiss Á.–Balázs B., Fodor F., Viczián – Bencze M. (Grünvald, 70.), Szekér Á., Kocsis D. (Krivocjuk, 80.), Szőr, Erdei (Torvund 70.) – Bertus (Csáki, 80.), Zamostny (Cipf, 75.).Vezetőedző:Vas László
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. (Kővári, 65.) – Óvári Zs. (Doncsecz, 55.), Haris, Gajdos (Prosser, 55.), Márkvárt, Nyári (Borvető, a szünetben) – Bíró.Vezetőedző:Sztevanovics Alekszandar
Gólszerző:Zamostny (11-esből, 1–0) a 18., Haris (1–1) a 36., Kocsis D. (2–1) a 48., Márkvárt (2–2) a 70. percben
Kiállítva:Márkvárt (nyilvánvaló gólhelyzetben történt szabálytalanságért) a 82. percben
Vas László:– Fájó, hogy egy jó mérkőzés után nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettük volna. A mérkőzés nagy részében rá tudtuk erőltetni az akaratunkat az ellenfelünkre. Kétszer is előnyt szereztünk, de nem jól sáfárkodtunk vele. Az első kapura lövéséből az ellenfél megszerezte az egyenlítést, aztán megint vezetéshez jutottunk, de utána passzívvá váltunk, ami nem tetszett. Nem volt benne a meccsben, hogy ismét kiegyenlítenek, mégis sikerült nekik. Utána már nem tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést. Ennek ellenére megdicsértem a fiúkat, mert a hozzáállásunk megfelelő volt. Tanulnunk kell a hibákból.
Sztevanovics Alekszandar:– Nem ilyen mérkőzésre számítottunk, nagyon nehéz meccs volt ez számunkra. Rosszul érkeztünk meg ebbe a találkozóba. A Tiszakécske meglepett minket. Mi szenvedtünk végig. Egy pontot sikerült elvinnünk, igaz, az utolsó pillanatban megvolt az esélyünk a győzelemre. Összességében jobb volt ma a Tiszakécske, az az igazság. Az egy ponttal elégedett lehetek, a mutatott játékkal viszont abszolút nem.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár,Tersztyánszky Ödön Sportközpont,200néző.Vezette:Nazsa Tamás (Mohos Milán, Dobos Dávid)
CSÁKVÁR:Pécsi– Murka, Babós, Karacs, László N. – Szakály D., Mészáros D., Major M. – Tamás N. (Papucsek, 90+3.), Nagy Z. (Simon A., 77.), Gazdag V. (Juhász L., 64.).Vezetőedző:Tóth Balázs
KAZINCBARCIKA:Bánhegyi– Székely K. (Ternován, 69.), Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Szemere B., 58.), Kotula M. (Süttő, 69.) – Ádám F., Kártik B., Csatári – Pinte (Szabó B., 82.), Morinigo (Kurdics, a szünetben).Vezetőedző:Csábi József
Kiállítva:Ádám F. (második sárga után) a 87. percben
Tóth Balázs:– Fásultabban kezdtük a meccset a vasárnapi pécsi kirándulás után, ám fél óra után feljöttünk. A szünet után már nekünk voltak helyzeteink, s a hajrában kis szerencsével nyerhettünk is volna. Örülök, hogy zsinórban a negyedik meccsen nem kaptunk gólt.
Csábi József:– Jól kezdtük a meccset, de nem tudtunk gólt szerezni. A kiállítás után sikeresen kivédekeztük a hátralévő perceket.

SZOMBATHELYI HALADÁS–SOROKSÁR SC 2–1 (10)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely,Haladás Sportkomplexum,1068néző.Vezette:Farkas Tibor (Szécsényi István, Szalai Dániel)
HALADÁS:PálfiNyíri, Jagodics M., Csonka B., DoktoricsSzakály A., Zvekanov (Heles, 90.)Horváth R. (Simut, 61.), Rácz B., Csernik (Ene, 88.)Pintér F. (Katona I., 61.).Vezetőedző:Alekszandar Jovics
SOROKSÁR:HolczerKaján, Króner, Valencsik, KékesiNémeth E. (Varga I., 31.), Vass Á.Dragóner F. (Korozmán, a szünetben), Katona M. (Sipos Z., 86.), Hajdú R. (Varga Z., a szünetben)Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző:Pintér F. (1–0) a 20., Varga Z. (1–1) a 72., Simut (2–1) a 80. percben
Alekszandar Jovics: – Jó hangulatú mérkőzésen sikerült visszatérnünk hazai környezetbe. Végig tudtuk kontrollálni a találkozót. A második játékrészben a vendégcsapat kezdett jobban, de sikerült felülkerekednünk, és a csereként beállt új játékosok nagyszerű lendületet adtak a csapat játékának, és ez eredményezte a győzelmünket.
Lipcsei Péter:– Az első félidőben egy gólt ajándékoztunk a hazai csapatnak egy súlyos védelmi hiba miatt. Úgy érzem, a második játékrészben már egészen más alapokon kezdtük a játékot, mi irányítottuk, sikerült egyenlítenünk, de a végén ismét hibáztunk.

GYIRMÓT FC GYŐR–FC AJKA 21 (00)ÖSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót,Alcufer Stadion,500néző.Vezette:Berényi Tamás (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár K., Hudák D. (Csörgő V., 50.), Szegi, Helembai (Madarász M., 66.) – Kovács M., Szőke G. (Adamcsek, 75.) – Kicsun (Jova B., 66.), Soltész D., Medgyes Z. – Pethő B.Vezetőedző: Tamási Zsolt
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Görgényi D., Présinger – Csizmadia Z. (Gaál B., 83.), Vogyicska B. (Tóth G., 65.), Sejben V. (Tar Zs., 75.), Berzsenyi (Rabatin, 65.), Antal G. – Szarka Á. (Horváth P., 83.).Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Csizmadia Z. (0–1) a 70., Madarász M. (1–1) a 79., Madarász M. (2–1) a 81. percben
Kiállítva: Jagodics B. (nyilvánvaló gólhelyzetben történt szabálytalanságért) a 74. percben
Tamási Zsolt: – A csapat óvatosan játszott, érződött, hogy nagy a tét. Vesztett helyzetből sikerült fordítanunk, de ez nem csak Madarász Márk érdeme, hanem a csapaté is.
Pintér Csaba másodedző: – Nehéz helyzetben van a klub, sajnos a körülmények sem nekünk kedveztek, így csak gratulálni lehet a Gyirmótnak.