Visszaállt az élre az ETO, második sikerét aratta a Vasas

2023.08.27. 17:21
Haris Attiláék (kék-feketében) kikaptak otthon a Csákvártól, így oda a Szeged veretlensége (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap. A délután kezdődő találkozókon a játéknap előtt éllovas Budafok otthon kikapott a Kozármislenytől, a Mosonmagyaróvár a BVSC-vel játszott gólgazdag döntetlent, a Nyíregyháza pedig Soroksáron győzött. Az esti meccseken legyőzte a Siófokot, így két döntetlen után újra nyert a Vasas, a Szeged viszont kikapott a Csákvártól, amivel elvesztette veretlenségét. Az ETO felülmúlta a Tiszakécskét, ezzel ismét vezeti a tabellát, míg a Kazincbarcika az Ajka elleni sikere révén megszerezte első hazai győzelmét. A Pécs és a Gyirmót nem bírt egymással, előbbi veretlen, utóbbi nyeretlen maradt.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–TISZAKÉCSKEI LC 2–0 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr, ETO Park,2117néző.Vezette:Kovács J. Zoltán (Nagy Viktor, Ring Kevin)
ETO:Pap E. – Vera, Szépe, Keresztes K., Csontos D. – Bumba (Morínigo, 90+2.), Anton, Riquelme (Tóth R., 76.) – Kröhn (Huszár M., 59.), Lacza (Csóka B., 76.), Skvarka (M. Diarra, 59.).Vezetőedző:Antonio Munoz
TISZAKÉCSKE:Kiss Á.–Balázs B., Máté Zs. (Polyák I., 67.), Fodor F. – Erdei C., Szekér, Kocsis D. (Krivocjuk, 56.), Bencze (Gyurján B., 56.), Bekker (Márkus A., a szünetben) – Torvund (Zamostny, 56.), Cipf D.Vezetőedző:Vas László
Gólszerző:Lacza (1–0) az 51., Bumba (2–0) a 90+1. percben
Antonio Munoz:– Kezdettől uraltuk a játékot, majd a szünet után a teljesítmény azonos színvonalon folytatása már gólokat eredményezett.
Vas László:– Megérdemelt a Győr győzelme, már az első félidőben helyzeteket hagyott ki. Mi az út elején vagyunk, sok problémával küzdünk, de így is fájó a vereség.

SOROKSÁR SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC1–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Szamosi Mihály Sporttelep,350néző.Vezette:Görög Márió (Horváth Zoltán (Punyi Gyula)
SOROKSÁR:Holczer– Kaján, Króner, Valencsik, Vincze Á. – Németh E. (Varga I., 71.), Katona M.– Gálfi, Sipos Z. (Köböl, 59.), Hajdú R. (Dragóner F., 59.) – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
NYÍREGYHÁZA: Fejér– Farkas B., Rjaskó, Gengeliczki,Nagy B. (Sigér Á., 79.) – Toma, Kesztyűs B. – Herjeczki (Pataki B., 79.), Nagy D., Gresó (Alaxai, 29.) – Novák Cs. (Ramos, 43.).Vezetőedző:Tímár Krisztián
Gólszerző:Ramos (0–1) a 47., Nagy D. (0–2) a 71., Lovrencsics B. (1–2) a 79. percben
Kiállítva:Gálfi (második sárga lap után) a 62. percben
Lipcsei Péter:
– Először is gratulálok a csapatomnak, hiszen óriásit mentek a srácok, csúsztak-másztak egymásért. Óriási, következetlen játékvezetői hibák voltak, a vendégektől is ki lehetett volna állítani játékost. Az első félidőben több helyzetünk volt, eldönthettük volna a találkozót.
Tímár Krisztián:– Volt egy parázs hangulata a mérkőzésnek. Összességében azt gondolom, hogy jól kezdtük a mérkőzést, de rendszert kellett váltanunk, mert egy-két dolog nem működött. Úgy érzem, nagyobb helyzeteink voltak, összességében elégedett vagyok a csapattal.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–AQVITAL FC CSÁKVÁR 0–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged,Szent Gellért Fórum,1316néző.Vezette:Antal Péter (Albert István, Dobos Dávid)
SZEGED:Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Nagy Zs., Tóth B. – Bíró B., Haris A. (Magyar Zs., 68.), Palincsár (Nyári P., 56.) – Prosser (Márkvárt, 68.), Borvető (Kővári, 78.), Gajdos (Óvári, 56.).Vezetőedző:Alekszandar Sztevanovics
CSÁKVÁR:Pécsi – Murka, Babós L., Karacs D., László N. – Farkas A., Mészáros D., Major M. (Gazdag V., 58.) – Tamás N. (Szakály D., 90.), Nagy Z. (Simon A., 90.), Fejős (Baracskai, 74.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Tamás N. (0–1) az 50., Gazdag V. (0–2) a 77. percben
Alekszandar Sztevanovics:– Korai még mélyen elemezni, de keresem az okokat, miért futballoztunk így ezen a napon. A Csákvár azért jött, hogy lassítsa a játékot, és ezt jól csinálta. Nem találtuk a ritmust, a hozzáállás szinten aluli volt, elképzelés nélkül játszottunk, ezért veszítettük el ezt a mérkőzést, én és a csapatom. Keressük a további okokat, és megpróbálunk változtatni.
Tóth Balázs:– Tudtuk, hogy jó formában lévő csapathoz jövünk, a Szeged rengeteget fejlődött, kialakult a stílusa, van koncepciója, és jól kezdte a bajnokságot. Végre értékesítettük a helyzeteinket, és végre nem kaptunk gólt, ez az, ami eddig hiányzott. Büszke vagyok arra, hogy a fiatalok ilyen jól helytálltak az idősebbek támogatásával.

BUDAFOKI MTE–HR-RENT KOZÁRMISLENY 1–2 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest,Promontor utca, BMTE Sporttelep,700néző.Vezette:Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, ifj. Varga Gábor)
BUDAFOK:Gundel-Takács – Csonka A., Lorentz, Fótyik, Kalmár O. – Pintér Á., Németh M. (Sós M., 70.), Oláh B. (Bíró M., 70.), Kocsis B. (Szerető, a szünetben) – Kovács D. (Elek B., 81.), Merényi (Nagy G., a szünetben).Vezetőedző:Erős Gábor
KOZÁRMISLENY:Lékai – Beke P., Gajág, Füredi, Turi – Nagy E. (Sági M., 73.), Kozics, Hegedűs M. (Horváth P., 61.) – Vajda R. (Major S., a szünetben), Tóth Z. (Nagy M. K., 57.), Molnár Á. (Barkóczi, 61.).Vezetőedző:Aczél Zoltán
Gólszerző:Kovács D. (11-esből, 1–0) a 40., Kozics (1–1) a 42., Horváth P.(1–2)a 83. percben
Erős Gábor: – Az első félidőben nagy taktikai harc volt, a meleg rányomta a bélyegét a mérkőzésre. Hiányérzetem van, hiszen a vezetés megszerzése után rögtön megbüntette egy hibánkat az ellenfél. A második félidőt jól kezdtük, megvoltak a lehetőségeink, de hiányoztak a jó megoldások a kapu előtt.
Aczél Zoltán:– Gratulálok annak a 22 embernek, aki ma a pályán volt, mert irreális körülmények között zajlott a mérkőzés. Nagyon sok ki nem kényszerített hibát csináltunk, ezt néha ki is használta az ellenfél. A második félidőt rosszul kezdtük, de egy váltás után mi jöttünk ki jobban a meccsből, nem érdemtelen a győzelmünk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BVSC-ZUGLÓ 33 (22)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár,MTE 1904 Sporttelep,500néző.Vezette:Gaál Ákos (Szécsényi István, Ország Péter)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Czingráber, Papp Sz., Deák I., Horváth K. – Vukaszovics, Nagy P. (Szalka D., a szünetben) – Szabó B. (Korbély, 59.), Illés D. (Papp L., 74.), Csóka D. (Tullner P., a szünetben) – Takács T.Megbízott vezetőedző: Király József
BVSC:Kovács B. – Májer G. (Lénárt G., 80.), Vinícius, Benkő-Bíró, Király Á. – Hidi P. – Szalánszki, Mitrovics (Vernes, 70.), Csősz R. (Gergely P., 70.), Kelemen P. (Szilágyi M., 70.) – Balogh M. (Horváth R., 80.).Vezetőedző: Urbán Flórián
Gólszerző:Takács T. (1–0) a 7., Hidi P. (1–1) a 9., Takács T. (2–1) a 10., Deák I. (öngól, 2–2) a 24., Balogh M. (2–3) a 48., Takács T. (11-esből, 3–3) a 63. percben
Király József: – Fordulatos mérkőzés volt, hazai pályán három szerzett góllal meg kellett volna szereznünk a győzelmet.
Urbán Flórián: – Kétszer sikerült egyenlíteni, utána átvettük a vezetést, ám hiába nyomtunk a végén, egyéni hibák miatt nem tudtunk nyerni.

KAZINCBARCIKA SC–FC AJKA 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 600
néző. Vezette: Kovács Imre (Sinkovicz Dániel, Bertalan Dávid)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Ternován, Szekszárdi M., Heil, Papp M. – Csilus T., Kotula M., Szabó B. (Süttő, 91.) – Pekár (Jurek, 67.), Pinte (Ferencsik, 83.), Kurdics (Kártik, a szünetben). Vezetőedző: Csábi József
AJKA: Horváth D. – Szűcs K. (Tóth G., 60.), Tar Zs., Görgényi, Rabatin (Horváth P., 80.) – Antal G., Présinger – Borsos (Zsolnai, 60.), Berzsenyi (Sejben, 60.), Vogyicska (Tajthy, 60.) – Gaál B. Vezetőedző: Jeney Gyula
Gólszerző: Pinte (1–0) a 49. percben
Csábi József
: – Az történt, amit elterveztünk, taktikusan és fegyelmezetten futballoztunk. Az első félidőben pontatlanok voltunk a labda megszerzése után, a másodikban sokkal inkább megvalósultak elképzeléseink.
Jeney Gyula: – Ellenfelünk kihasználta a kontratámadásból adódó lehetőségét.

VASAS–BFC SIÓFOK 4–0 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1105 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Márkus Tamás, Tőkés Róbert)
VASAS:
Uram – Szivacski, Pávkovics, Baráth B., Deutsch L. – Hidi M. (Szilágyi Sz., 82.), Urblík – Radó (Tóth M., 62.), Holender (Hinora, 62.), Bakti (Girsik A., 65.) – Novothny (Zimonyi, 82.). Vezetőedző: Desits Szilárd
SIÓFOK:
Winter – Varjas Z. (György N., 82.), Vékony, Debreceni Á. – Polényi, Kitl M. (Nemes, 82.), Girsik Á. (Szedlár, 65.), Böndi – Major G., Dénes (László D., 65.) – Nagy R. (Menyhárt, a szünetben). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Novothny (1–0) a 21., Pávkovics (2–0) a 45+2., Tóth M. (3–0) a 68., Urblík J. (4–0) a 85. percben
Desits Szilárd:
– Mind a játékkal, mind az eredménnyel elégedettek lehetünk. Jól álltak bele játékosaim a meccsbe, ezzel a mentalitással kell tovább mennünk az úton.
Dragan Vukmir: – Sokkal jobb volt a Vasas, nem volt kérdéses a győzelme. Rosszul játszottunk, nem alakítottunk ki helyzeteket, a hazaiak pedig kihasználták hibáinkat. Az idei leggyengébb teljesítménnyel rukkoltunk ki.

PÉCSI MFC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 800 néző. VezetteMolnár Attila (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L. (Tóth-Gábor, 86.), Pejovics, Majnovics – Terbe, Szeles (Krausz, 78.) – Szabó M. (Harsányi, 60.), Hudák M., Bukovics (Vas B., 60.) – Gyurkits (Hornyák M., 78.). Vezetőedző: Weitner Ádám
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár, Hudák D., Csörgő V., Jova B. – Kovács M., Szőke G. – Soltész D., Takács R. (Madarász, 62.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő, 71.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Kiállítva: Soltész D. (82.)
Weitner Ádám
: – Ilyenkor mindig azt kérdezik tőlem, hogy félig üres vagy félig tele van-e a pohár. Úgy gondolom, győznünk kellett volna, akárcsak a Vasas ellen, bár tudjuk, hogy a Gyirmót és a Vasas is jobb erőkből áll. Mindent megtettünk a pályán, ezt a szurkolóink díjazták is, sajnálom, hogy nem tudtuk eldönteni a mérkőzést.
Csizmadia Csaba: – Az előzmények alapján nem számítottam gólgazdag találkozóra, ellenben nehézre igen. Úgy érzem, jó meccset játszottunk nagy helyzet nélkül, hiányoztak az extra megoldások.