Szikrázóan kemény meccsen nyert a Nyíregyháza Soroksáron

2023.08.27. 17:20
A fekete mezes Soroksárnak nem sikerült elvennie a Nyíregyháza veretlenségét (Archív fotó)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a Nyíregyháza szikrázóan kemény, sárga lapokkal és egy kiállítással tarkított meccsen idegenben 2–1-re nyert a Soroksár ellen, így a szabolcsiak továbbra is veretlenek.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–2 (0–0)
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 350 néző. Vezette: Görög Márió (Horváth Zoltán (Punyi Gyula)
SOROKSÁR: Holczer– Kaján, Króner, Valencsik, Vincze Á. – Németh E. (Varga I., 71.), Katona M.– Gálfi, Sipos Z. (Köböl, 59.), Hajdú R. (Dragóner F., 59.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
NYÍREGYHÁZA: Fejér– Farkas B., Rjaskó, Gengeliczki,Nagy B. (Sigér Á., 79.) – Toma, Kesztyűs B. – Herjeczki (Pataki B., 79.), Nagy D., Gresó (Alaxai, 29.) – Novák Cs. (Ramos, 43.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Lovrencsics B. (79.), ill. Ramos (47.), Nagy D. (69.)
Kiállítva: Gálfi (62.)
Lipcsei Péter:
– Először is gratulálok a csapatomnak, hiszen óriásit mentek a srácok, csúsztak-másztak egymásért. Óriási, következetlen játékvezetői hibák voltak, a vendégektől is ki lehetett volna állítani játékost. Az első félidőben több helyzetünk volt, eldönthettük volna a találkozót.
Tímár Krisztián:– Volt egy parázs hangulata a mérkőzésnek. Összességében azt gondolom, hogy jól kezdtük a mérkőzést, de rendszert kellett váltanunk, mert egy-két dolog nem működött. Úgy érzem, nagyobb helyzeteink voltak, összességében elégedett vagyok a csapattal.

Két győzelemmel és három döntetlennel a háta mögött, veretlenül érkezett a nyáron NB II-es tagságát csak osztályozóval megőrizni tudó Nyíregyháza Soroksárra, és már a 3. percben előnybe juthatott volna, ám Herjeczki lövését kis szerencsével védte az ellenkező irányba mozduló Holczer. Ezt követően a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek, ám Fejér kapuson nem tudtak kifogni. Ezután a másik oldalon ismét Herjeczki– ezúttal éles szögből – próbálkozott, ám Holczer ismét hárított. A félidő végén egy kapu előtti szituációnál megsérült a Nyíregyháza csapatkapitánya, egyben legveszélyesebb támadója, Novák Csanád, és nem tudta folytatni a játékot.

A helyére Ramos állt be, aki a fordulás után szinte azonnal vezetéshez juttatta a vendégcsapatot, 0–1. A Soroksár nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, ám Sipos lövése centikkel elzúgott a kapufa mellett. Mindkét csapat keményen belement a párharcokba, amelyeket a gyenge napot kifogó Görög Márió játékvezető több esetben sem jól ítélt meg – egyre forrtak az indulatok a pályán. Az egyenlítés elmaradt, ráadásul a hazaiaktól a 62. percben Gálfi megkapta a második sárgáját is, amivel megfogyatkozott a Soroksár. Az emberelőnybe kerülő Szpari a volt válogatott Nagy Dominik szép megmozdulásával növelte előnyét, 0–2.

Lipcsei Péter együttese a hajrában minden mindegy alapon támadott, és bár Lovrencsics Balázs révén nem sokkal a rendes játékidő letelte előtt sikerült szépítenie, a három pontot a Nyíregyháza vitte haza, 1–2.

A nagy forróság ellenére jó iramú, kifejezetten szórakoztató, eseménydús mérkőzést vívott a két csapat. Abban, hogy ennyire forró lett a hangulat a pályán, az eleinte erélytelen, majd később összesen több mint 10 sárga és egy piros lapot kiosztó Görög játékvezetőnek is része volt.

A Nyíregyháza győzelmének köszönhetően hat forduló után is veretlen, míg a Soroksár egymás után a második vereségét szenvedte el.

Augusztus 28., hétfő
20.00:Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (Tv:M4 Sport)

18. Mosonmagyaróvár6246–16–102

90+4. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, SZIKRÁZÓAN KEMÉNY TALÁLKOZÓN 2–1-RE NYERT A VENDÉG NYÍREGYHÁZA. KÖSZÖNJÜK MEGTISZTELŐ FIGYELMÜKET!

90+3. perc: Dragóner Filip megmozdulását büntette sárga lappal a játékvezető.

Tíz emberrel is megy előre a Soroksár az egyenlítésért.

90. perc: Négy perc lesz a ráadás.

89. perc: veszélyes játék miatt Lovrencsics B. is sárgát kapott, mert megtámadta a labdát kiejtő Fejér kapust.

79. perc GÓÓÓL! Lovrencsics közeli fejesével szépített a Soroksár. Vincze gyors beadása után Köböl centerezését váltotta gólra. 1–2

79. perc: Nagy B. helyett Sigér Ákos, Herjeczki helyett Pataki játszik tovább a vendégeknél.

79. perc: Herjeczkié a követező sárga, forrnak az indulatok a pályán.

77. perc: Szépíthetett volna a Soroksár, ám Lovrencsics beadásáról éppen lemaradt a középen érkező Dragóner.

75. perc: Köböl távoli bombája 30 centivel zúgott el a léc fölött.

71. prerc: Németh Erik helyére Varga István állt be a Soroksárnál.

70. perc: Ivószünet.

69. perc: GÓÓÓL! Növelte előnyét az emberelőnyben focizó Nyíregyháza. Nagy Dominik 12 méterről ballal úgy helyezett a jobb alsó sarokba, hogy a labda a kapufát is érintette. 02

65. perc: Tomáé a következő sárga.

64. perc: reklamálásért Dejan Milovanovics, a hazaiak asszisztensedzője is besárgult.

Kicsúszott a mérkőzés Görög Márió játékvezető kezéből, a pályán pedig elszabadultak az indulatok.

63. perc: Lipcsei Péter reklamált, ezért ő is sárga lapot kapott.

62. perc: Gálfi második sárgával kiállt.

62. perc: Megfogyatkozott a Soroksár! egy felugrásnál a játékvezető Gálfit találta szabálytalannak Alaxaival szemben, és mivel ez már a második volt neki, megkapta a pirosat is.

59.perc: Kettőt cserél a hazai csapat: Hajdú R.-t Dragóner F., Sipost pedig Köböl váltja.

58. perc: HAZAI HELYZET, DE KIMARADT. Vincze balról, az alapvonaltól visszagurított, ám Sipos 15 méteres, lapos lövése centikkel elsuhant a bal sarok mellett.

53. perc: Gengeliczki elkésve cssúszott be, ez is sárga lap.

52. perc: Német Erik részesült sárga lapos figyelmeztetést.

47. perc: GÓÓÓL! VEZET A NYÍREGYHÁZA. Ramos a balösszekötő helyéről, 18 méterről lövésre szánta el magát, és a laposan csavarodó labda a bal alsó sarokban kötött ki. Holczer vetődött ugyan, de a védők akadályozták a kilátásban, és a nap is a szemébe sütött. 0–1

A szünetben egyik csapat sem cserélt.

46. perc: ELINDULT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

45+3. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, EDDIG NINCS GÓL.

45+3. perc: Nagy D. 30 méteres szabadrúgását másodszorra fogta meg Holczer.

45. perc: Három perc lesz a ráadás.

43. perc. Novák megsérült az esetnél, nem tudta folytatni a játékot. A helyére Ramos állt be.

41. perc: Holczer kezéből kiperdült egy könnyűnek tűnő labda, Novák Kajánnal birkózott a kapu előtt, a játékszer pedig fél méterrel a jobb kapufa mellett kigurult a pályáról.

39. perc: egy hazai játékosról pattant Novák Cs. elé a labda, ám a lövésébe a legjobbkor lépett bele Króner..

29. perc: csere a vendégeknél: Gresó helyére Alaxai érkezett.

27. perc: Herjeczki jobbról, éles szögből lőtt, Holczer azonban hárított.

24. perc: Ivószünet.

22. perc: Németh E. 28 méterről szúrta rá a labdát, Fejér vetődve ütötte ki a félmagasan, a jobb sarokba tartó labdát.

Árnyékben 34 fokot mutat a hőmérő a Haraszti úti stadionban.

12. perc: egy jobb oldali beadást Lovrencsics B. alig fejelt mellé.

10. perc: Gálfi is besárgult a hazaiaktól, mert letalpalta ellenfelét.

7. perc: Rjaskó kapott sárga lapot egy korábbi, túl kemény belépőjéért.

7. perc: Hajdú hozta helyzetbe Sipost, akinek a lövését lábbal hárította Fejér.

5. perc: Hajdú R. 18 méterről a jobb alsó sarokra lőtt, Fejér szép vetődéssel szögletre tenyerelte a labdát.

3. perc: Vendéghelyzet! Herjeczki jobbról indulva szlalomozott át a hazai védőkön, majd középről 7 méterről ballal a rövid sarkot célozta meg, de Holczer lábáról kijött a labda.

A Soroksár tiszta feketében, a Nyíregyháza tiszta fehérben játszik.

1. perc:ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS. A hazaiak kezdték a játékot.

Az előző fordulóban a Soroksár 2–1-re kikapott Kozármislenyben, és elvesztette veretlenségét, most a legutóbb az addig hibátlan ETO-t 3–2-re legyőző Nyíregyházát fosztaná meg tőle.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az ötödik Soroksár a hetedik Nyíregyháza ellen hazai pályán.