Vezetésről ikszelt a Nyíregyháza Tiszakécskén

S. L.S. L.
2023.08.06. 18:48
Második meccsén egy ponttal lett gazdagabb a piros-kék mezes Nyíregyháza (Fotó: archív)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában a kozármislenyi győzelemmel rajtoló Tiszakécske az első körben a Siófokot Balmazújvárosban legyűrő Nyíregyházát fogadta. Nagy Dominik révén hamar előnyhöz jutott a Szpari, de szünet után a Tisza-partiak Torvund Alexander révén egy pontot megmentettek.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–1 (0–1)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum,500 néző. Vezette: Farkas Norbert (Nagy Viktor, Baghy Csaba)
TISZAKÉCSKE: Prokop– Máté Zs., Csáki, Fodor, Balázs B.– Erdei C. (Szekér, a szünetben), Kocsis D., Bencze M.(Bekker, 74.), Márkus A. (Cipf D., 65.) – Torvund (Gyurján, 82.), Zamostny (Horváth Z., 74.). Vezetőedző: Vas László
NYÍREGYHÁZA: Fejér– Farkas B., Rjasko, Baki Á., Nagy B.– Toma, Kesztyűs (Tamás O., 90.) – Géresi (Ramos, 58.), Nagy D., Herjeczki (Pataki, 78.) – Novák Cs.(Gresó, 58.)Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Torvund (57.), ill.Nagy D. (7.)
Vas László:– Jó ütemű mérkőzést játszottunk, már az első félidőben is megvoltak a lehetőségeink. A második játékrészben sikerült egyenlítenünk, onnantól kezdve nyílt lett a meccs, mind a két csapat lábában megvolt az, hogy maga javára fordítsa a találkozót. Igazságos pontosztozkodás született.
Tímár Krisztián:– Jól kezdtünk, megszereztük a vezetést is. Akkor lettem volna elégedett, ha megrúgjuk a második gólunkat is. A második félidőben a Tiszakécske nagy erőket mozgósított azért, hogy megszerezze a három pontot, de nekünk is voltak helyzeteink.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Jól kezdte a mérkőzést a vendégcsapat. A nyíregyházi támadások veszélyt jelentettek a kécskei kapu előtt. Először Novák Csanád hibázott nagy helyzetben, majd a 7. percbenNagy Dominik jutott lehetőséghez.A nyíregyházi játékos lövése után egy hazai védő lábán megpattant a labda, így Prokopnak nem volt esélye. A labda a jobb kapufa mellett a hálóban kötött ki. 0–1.

A kapott gól megfogta a hazai csapatot, amely azonban az első félidő derekára magára talált, s onnantól már kiegyenlített játék folyt a pályán.

A második félidőben a végig agilisan futballozó Torvund Alexander egyenlített. Az 57. percben Balázs B. beadása után teljesen üresen maradt középen, a kaputól hat méterre, és könnyedén helyezett a hálóba. 1–1.

Ezt követően a hazai csapat játszott enyhe fölényben, míg a vendégek kontrákkal próbáltak veszélyeztetni. A döntetlen ellenére izgalmas, jó mérkőzést láthattak a kilátogató szurkolók.

18. Mosonmagyaróvár220–4–40

90. + 3 perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Három percet hosszabbít a játékvezető.

90. perc: Nyíregyházi csere: Kesztyűs helyett Tamás O. a pályán.

87. perc: Ramos egy bal oldali beadás után fejelt a kécskei kapu mellé.

83. perc: Vas László kapott sárga lapot a kécskei kispadon.

82. perc: Torvund hagyta el a pályát, helyette Gyurján érkezett.

78. perc: Herjeczki helyett Pataki a pályán.

74. perc: Kettős hazai csere: Bencze helyére Bekker érkezik, Zamostnyt Horváth Z. váltja.

65. perc: Kécskei csere: Márkus helyett Cipf D. a pályán.

58. perc: Kettős nyíregyházi csere: Lement Géresi és Novák, pályára lépett Ramos és Gresó.

57. perc: GÓÓÓL!!! Torvund egyenlít. Balázs B. beadása után Torvund teljesen üresen maradt középen, hat méterre a kaputól. Könnyedén helyezett a hálóba. 1–1

55. perc: Nagy B. kapott sárga lapot.

54. perc: A félidő eleje ismét a vendégeké, de nagy helyzet még nem alakult ki.

45. perc: Elkezdődött a második félidő!

A szünetben cserél a Tiszakécskei LC: Erdei helyett Szekér a pályán.

45. perc: Véget ért az első félidő.

40. perc: Farkas B. kapott sárga lapot lerántásért.

37. perc: Bal oldali beadás után Balázs B. lőtt kapura. Fejér védeni tudott.

34. perc: Torvund került nagy helyzetbe. A kécskei játékos jobb oldalról lőtt. Fejér nagyot védett.

Mezőnyben zajlik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben.

7. perc: GÓÓL!!! Nagy Dominik góljával megszerzi a vezetést a Nyíregyháza Spartacus. A nyíregyházi játékos lövése után egy hazai védő lábán megpattant a labda, így Prokopnak nem volt esélye. A labda a jobb kapufa mellett a hálóban kötött ki. 0–1

5. perc: Novák Cs. egy bal oldali beadás után 7 méterről lőtt a kécskei kapu fölé. Nagy helyzet volt.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A nyíregyháziak indították útjára a labdát.

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak fehér mezben, még a vendégek piros-kékben játszanak majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kozármislenyi bravúrgyőzelemmel rajtoló Tiszakécske az első körben a Siófokot Balmazújvárosban legyűrő Nyíregyháza ellen.