Döntetlenre mentette a meccset a Haladás a Szpari ellen

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2023.08.16. 17:20
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Szombathelyi Haladás a hajrában szerzett góllal, pályaválasztóként 1–1-et játszott Ajkán a Nyíregyházával.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 11 (0–0)
Ajka,
Városi Sportcentrum, 300 néző. Vezette: Molnár A. (Vörös Dániel, Máyer Gábor)
SZOMBATHELY: Verpecz– Csató (Nyíri, a szünetben), Jagodics, Csonka, Doktorics– Zvekanov (Csernik, a szünetben), Szakály A. (Jancsó, 65.)– Horváth R. (Simut, 68.), Rácz, Mohos (Szvoboda, 65.)– Kelemen. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
NYÍREGYHÁZA: Dala – Toma, Rjasko, Baki (Farkas B., a szünetben), Nagy B.– Tamás, Kesztyűs– Herjeczki (Pataki, 83.), Nagy D. (Vass P., 61.), Gresó (Cseh, 83.) – Géresi (Ramos, 61.). Vezetőedző: Timár Krisztián
Gólszerző:
Kelemen (82.), ill. Nagy D. (47.)
Kiállítva: Doktorics (90.)
Alekszandar Jovics:– A második félidő elején furcsa gólt kaptunk, utána sikerült rendezni sorainkat, és a hajrában mindent elkövettünk a pontszerzés érdekében.
Tímár Krisztián:– Rengeteg helyzetet hagyunk ki. Csalódott vagyok, mert két pontot veszítettünk.

Élénk iramban kezdtek a csapatok, a vasi védelem nem állt stabil lábakon, a nyíregyháziak szűk negyedórán belül három ziccert is elhibáztak – Verpecz István nagyokat védett. Változatos volt a mérkőzés, mindkét gárda nyílt sisakkal futballozott. A folytatásban kissé visszavettek a felek a tempóból, a vendégek irányították a játékot, a szombathelyiek inkább kontrákkal próbálkoztak. Aztán ismét megélénkült a találkozó, de ekkor már sok volt az átadási hiba is. A hajrára bekeményedett a meccs, Molnár négy sárga lapot is kiosztott.

A szünet után potya góllal szerzett vezetést a Nyíregyháza: az addigi legjobb Haladás-játékos, Verpecz hibázott óriásit – Nagy Dominik pedig kihasználta (0–1). A vasiak próbálkoztak, mentek előre, de nem boldogultak a jól záró nyíregyházi védelemmel. De nem adták fel: formás akció végén egyenlítettek a szombathelyiek, Kelemen Markotalált a hálóba. A hajrát nagyon megnyomta a Haladás, ment előre a három pontért, ez azonban nem sikerült, viszont a vasiak így is megszerezték első pontjukat a bajnokságban. Igaz, a Nyíregyháza közelebb állt a győzelemhez. 1–1

18. Mosonmagyaróvár 4 4 1–11 –10 0

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

90. perc: Doktorics kapott megint sárga lapot, mivel már volt neki egy sárgája, a játékvezető kiállította a futballistát.

88. perc: Doktorics kapott sárga lapot.

82. perc: GÓL!! Egyenlített a Haladás! Simut jobb oldali beadását Csernik lőtte kapura, a labda egy védőről levágódott, majd Kelemen estében, öt méterről a bal sarokba lőtt. 1–1

79. perc: Toma kapott sárga lapot.

A vendégek szépen kényelmesen passzolgatnak, a szombathelyiek elkeseredetten, de átütőerő nélkül próbálkoznak.

69. perc: Ivószünet.

68. perc: Szombathelyi csere, Horváth Rajmundot Simut váltotta.

67. perc: Nagy Barnabás bal oldali beadását Gresó kapásból, nyolc méterről lőtte kapura, Verpecz óriásit védett.

65. perc: Alekszandar Jovic is kettőt cserélt, Mohos helyett Szvoboda és Szakály helyett Jancsó állt be.

61. perc: Nyíregyházi cserék, Nagy Dominik helyett Vass, Géresi helyett Ramos állt be.

59. perc: Tamás és Kelemen fejelt össze a levegőben - mindketten elterültek a gyepen, ápolni kellett őket.

47. perc: GÓÓL!! Ritkán látható góllal szerzett vezetést a Nyíregyháza, Egy előrevágott labdát Verpecz szelídített meg a tizenhatos jobb csücskénél, majd addig várt, amíg Nagy Dominik odaért. A kapus felszabadító rúgása így éppen a nyíregyházit találta el, a labda pedig nagy ívben a léc alá vágódott. 0–1

46. perc. Megkezdődött a második félidő.

A szünetben kettőt cserélt a Haladás. Csató helyett Nyíri és Zvekanov helyett Csernik állt be.

Vége az első félidőnek.

46+1. perc: Herjeczki iramodott meg a jobb szélen, befelé cselezett, de 13 méteres lövését Jagodics blokkolta.

45. perc: Két perc a hosszabbítás.

44. perc: Csere a vendégeknél, a sérült csapatkapitány Baki helyett Farkas érkezett.

43. perc: Rácz rántotta le Géresit, megint egy sárga lap.

38. perc: Sárga lapokkal jól állunk: Csató is kapott egyet.

33. perc: Jagodics kapott sárga lapot.

27. perc: Baki kapott sárga lapot.

24. perc: Ivószünet.

15. perc: Horváth Rajmund cselezett a jobb oldalon, majd 25 méterről, már középről a jobb sarok mellé lőtt.

13. perc: Újabb veszélyes szabolcsi akció. Nagy Barnabás ugrott meg a bal szélen, bevezette a labdát a tizenhatoson belül, 12 méteres lövését Verpecz lábbal védte.

A Nyíregyháza alaposan bekezdett, Verpecz bravúrjai tartották meccsben a Haladást.

6. perc: Kesztyűs kapott sárga lapot.

4. perc: Géresi ugrott ki teljesen egyedül, rávezette a labdát Verpeczre, lőtt, de a kapus lábbal védett, a kipattanót Nagy Dominik szúrta rá, a gólvonalon álló Doktorics kivágta a labdát.

2. perc:Vendéghelyzettel kezdődött a mérkőzés, Nagy Dominik került helyzetbe a bal oldalon, de nyolc méteres lövését Verpecz kivetődve hárította.

1. perc: Megkezdődött a mérkőzés, a nyíregyháziak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk,mire megy a bajnokságot pocsékul indító, három meccsből három vereséggel álló Szombathelyi Haladás semleges pályán, Ajkán a még veretlen Nyíregyháza Spartacus FC ellen.

A Hali a Haladás Sportkomplexum gyepcseréje miatt első három hazai mérkőzését is idegenben vívja - a Csákvár és a Budapest Honvéd ellen megcserélték a pályaválasztói jogot. A Nyíregyháza ellenit viszont az MLSZ már nem engedélyezte így a két csapat semleges pályán – de a vasiak pályaválasztása mellett– Ajkán csap össze.