A Vasas sem tudta megtörni a PMFC-t

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.08.16. 18:20
Nagy küzdelmet hozott a meccs (Fotó: Kurdi József/PMFC)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a Pécs a Vasas ellen is megtartotta veretlenségét, mivel Helesfay eszén Holenderék sem tudtak túljárni (0–0).

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

PÉCSI MFC–VASAS 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 2000 néző. Vezette: Antal Péter (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz, Pejovics, Majnovics – Terbe, Szeles (Krausz, 69.) – Vas (Bukovics, 75.), Gyurkits, Szabó M. (Harsányi, 84.) – Tóth-Gábor (Gera Za., 75.). Vezetőedző: Weitner Ádám
VASAS:
Uram – Szivacski, Litauszki, Baráth B. (Pávkovics, 73.), Deutsch – Hidi M., Sztojka (Urblík, a szünetben) – Bakti (Girsik, 55.), Hinora (Holender, 65.), Radó (Tóth M., a szünetben) – Novothny. Vezetőedző: Desits Szilárd
Weitner Ádám
: – Eltüntettük a két csapat közötti különbséget, időnként jól játszottunk. Sajnálom, hogy a befektetett munka nem eredményezett gólt, így meg kellett elégedni az egy ponttal.
Desits Szilárd: – Korrekt eredmény született, nem lehet okom panaszra, mindkét csapatnak megvoltak a helyzetei. Négy nap alatt négy pontot szereztünk, ha ebből hét nap alatt hét lesz, elégedett leszek.

Lüktető meccset játszott egymással a PMFC és a Vasas, az első félidőben érvényesíteni tudta akaratát a hazai együttes. Tóth-Gábor már a 3. percben megszerezhette volna a 18 éves Vas Bence okos indításából a vezetést, azonban a pécsiek csatárának gólcsendje tovább húzódik. Az első félidőben az angyalföldiek néhány kontrán és átlövésen kívül nem veszélyeztettek, míg a Pécs többször is megszerezhette volna a vezetést. Hozzá kell tenni, minden esetben Baráthék közbe tudtak még idejében avatkozni, Uramnak nem kellett bravúrokat bemutatnia.

A fordulást és a félidei cseréket követően elkezdett nyomni a Vasas, s Hinora egy támadáson belül kétszer is eredményes lehetett volna, de emelése és fejese is a keresztlécre hullt. Hozzá kell tenni, előtte egyszer még Vas is telibe találta a kapufát. A mérkőzés hajrájában úgy tűnt azonban, egy másik pécsi fiatal lehet a nyerőember. Bukovics ugrott ki Krausz passzából, de ekkor Uram hárítani tudott.

A mérkőzés ráadásában Holender tehetett volna pontot az összecsapás végére, ám Helesfay is megmutatta, nem véletlenül vele kezdődik már nagyon régóta a PMFC összeállítása. 0–0

Vége a találkozónak!

90+3. perc: Pávkovics is besárgult.

90+1. perc: Holender került helyzetbe. Kapásból lőtt tíz méterről, balról a rövidre, Helesfay bravúrral védett.

88. perc: Girsik kapott sárga lapot.

84. perc: Cserél a PMFC! Szabó Máté helyére Harsányi érkezett.

80. perc: Bukovics cselezett a bal oldalról befelé, majd jobbról lőtt a tizenhatos sarkától. Nem sokkal kerülte el a labda a kaput.

79. perc: Kausz ugratta ki a bal oldalon Bukovicsot, aki tolt még egyet a tizenhatoson belül a labdán, majd laposan a hosszút vette célba. Uram védett.

Itt is remekül blokkolt a Vasas védelme (Fotó: Kurdi József/PMFC)

75. perc: Cserél a PMFC. Tóth-Gábor helyére Gera, Vaséra Bukovics érkezett.

73. perc: Elhasználta utolsó cseréjét is a Vasas. Baráth helyére Pávkovics érkezett.

73. perc: Holender és Tóth Milán akciója elhalt a tizenhatoson belül.

69. perc: A PMFC is cserél! Krausz érkezik Szeles helyére.

65. perc: Újra cserél a Vasas. Hinora helyén Holender folytatja.

64. perc: Majnovics jobb oldalról érkező szabadrúgását Tóth-Gábor fejelte kapura, de a mögötte érkező védő elsodorta a labdát.

59. perc: A keresztléc mentette meg kétszer másodperceken belül a PMFC-t. Hinora emelte át a kirohanó Helesfayt, majd a lécről elé pattanó labdát is a felső kapufa tetejére fejelte.

55. perc: Újra cserélt a Vasas. Bakti helyére Girsik érkezett.

47. perc: A szabadrúgást követően Vas Bencéhez került a labda, aki a tizenhatos vonaláról a bal kapufa tövét találta telibe.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés. A Vasas a pihenő alatt kettőt cserélt. Radó helyére Tóth Milán, Sztojkáéra Urblík érkezett.

Az első második félidei pécsi támadás végén Litauszki kapott sárgát.

45. perc: A bal oldali szögelt Pejovicsot találta meg a hosszún, de a pécsiek védője nagyon szerencsétlenül fejelt a labdába, ami így mellé ment. A játékvezető le is fújta ez után az első félidőt!

39. perc: Nehéz pillanatokat éltek át a vendég védők egy pécsi bedobás után, ami egészen Tóth-Gáborig elpattogott. A csatár háttal a kapunak vette át a labdát, majd Gyurkits elé készített le. A támadó középpályás lövése egy védőről Majnovics elé pattant, akinek centerezése visszakerült hozzá, majd az újabb beadást Baráth fejelte ki.

33. perc: Uramnak kellett védenie miután jobb oldalról megkínálta egy rövidbe tartó lövéssel Szabó Máté.

27. perc: Sztojka kapott sárga lapot Vas Bence buktatásáért.

25. perc: Egy nagy bedobás után Terbe került helyzetbe, de nyolc méterről, kissé jobbról leadott lövése nem találta el a hosszú alsót.

23. perc: Szabó Máté cselezett a tizenhatos bal sarkánál, majd miután senki nem támadta meg, jobbal a rövid felsőt célozta meg. Próbálkozása azonban jóval a kapu felett hagyta el a pályát.

17. perc: Hinora lőtt 21 méterről középről, de a bal kapufa mellett suhant el a próbálkozása.

13. perc: Helesfaynak kellett kicsit dolgoznia. Egy távoli szabadrúgást Hinora csúsztatott a kezébe.

3. perc: Ott is az első hazai helyzet. Vas Bence bökte be Tóth-Gábor elé területbe a labdát, a támadó jobbról 13 méterről tüzelt, de a labdája elszáguldott keresztben a kapu előtt.

1. perc: Kezdődik a találkozó! A fehérben játszó Vasas indította útjára a labdát. A PMFC szokásos piros-fekete szerelésében.

Szabó Mátéék a meccs előtt még mosolyogva készülődtek (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a még veretlen Pécs a Vasas ellen.