Barcikai döntetlenjével továbbra is veretlen a Pécs

F. E.F. E.
2023.08.13. 18:50
Döntetlenjével a PMFC továbbra is őrzi veretlenségét (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)
A labdarúgó NB II 3. fordulójában a játéknap előtt a 3 ponttal 8. helyezett Kazincbarcika a 6 pontos és 4. helyezett Pécset látta vendégül. Bár a Kazincbarcika dominált, és többször került veszélyes helyzetbe, gól nem született a találkozón.

LABDARÚGÓ NB II
3. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–PÉCSI MFC 0–0
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 400 néző. Vezette: Sipos Tamás (ifj. Varga Gábor, Dobos Dávid)
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Papp M., Süttő – Ternován, Szabó B. (Kártik, 79.), Csilus T., Ádám F. (Pekár, 57.) – Kurdics (Gyurkó M., 57.), Pinte.Vezetőedző: Csábi József
PÉCS:
Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Krausz, Szeles (Takács Zs., 75.) – Bukovics (Vas B., 62.), Gyurkits, Harsányi (Szabó M., 62.) – Tóth-Gábor (Terbe, 62.).Vezetőedző:Weitner Ádám

A Kazincbarcika a Mosonmagyaróvár elleni győzelmet követően hazai pályán is három ponttal szerette volna megörvendeztetni a mérkőzésre kilátogató nézőket. Ennek megfelelően kezdték a találkozót a kék-sárgák, de a pécsi védők rendre blokkolni tudtak, vagy Helesfay hárított bravúrral. Bár több hazai veszélyes helyzet alakult ki, gólt egyik csapatnak sem sikerült szerezni az első játékrész során.

A második félidőben mindkét edző cserékkel igyekezett frissíteni csapatán, a hazaiak közül elhagyta a pályát az előző forduló válogatottjába bekerülő Ádám Ferenc, akinek így a mai találkozón nem sikerült gyarapítania találatainak számát.

Bár a borsodiak veszélyesebben játszottak, a befejezéseik nem sikerültek. Ahogyan nem tudtak betalálni a hazaiak kapujába a PMFC játékosai sem, így gól nélkül ért véget a mérkőzés.

Döntetlenével a Baranya vármegyeiek továbbra is veretlenek, Csábi József együttese pedig egy veresége és győzelme mellé most már egy döntetlent is elkönyvelhet. 0–0

18. Mosonmagyaróvár331–9–80

Bár a kék-sárgában játszó hazaiak domináltak, de gólt nem sikerült szerezniük (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90+3. perc. Papp M. nagy bedobását követően a játékvezető lefújja a mérkőzést. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Szabadrúgáshoz jut a Barcika, miután Süttővel szemben szabálytalankodnak a vendég tizenhatos előtt. A labda mögé Pekár áll, középre tartó labdáját Krausz fejeli ki.

A piros-feketék játékosának, Krausznak nincsenek jó emlékei a Kolorcity Arénáról: 2020-ban még a borsodiak színeiben szenvedett súlyos sérülést jelenlegi csapata ellen (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

90. perc: A találkozó végén három perc a hosszabbítás.

89. perc: Tóth B. is bemutat egy bravúrt, Takács Zs. elől szerzi meg a labdát remek ütemben kivetődve a hazai kapuból.

86. perc: Ismét Pintétől indul az akcó, a középre adott labdáját Pekár kapásból, ollózó mozdulattal lövi kapu mellé.

84. perc: Pinte húzza meg a szélen, középre adása azonban magasan elszáll mindenki feje felett.

80. perc. Pekár is sárga lapot kap.

79. perc: Csábi József is cserél: Szabó B. helyén a folytatásban Kártik.

79. perc: Csilus T.-t állítja meg szabálytalanul Terbe, amiért sárga lapos figyelmeztetést kap.

78. perc: Jobb oldali beadást követően Pekár lő kapura, Helesfay bravúrral hárít.

75. perc: Ismét cserélnek a vendégek: Szeles helyén Takács Zs. a folytatásban.

A vendégek hálóőrének, Helesfaynak több dolga volt, mint a Barcika kapusának (Fotó: Kovács Donát/ksbc.hu)

69. perc:
Szabó M. szögletét követően a labda ott pattog a hazai tizenhatoson belül. Végül Süttő szabadít fel, az indulók között Pekár és Gyurkó M., de Helesfay jó ütemben jön ki kapujából.

62. perc: A PMFC vezetőedzője, Weitner Ádám három ponton változtat: elhagyja a pályát Harsányi, Tóth-Gábor és Bukovics, a folytatásban a helyükön Szabó M., Terbe és Vas B.

61: perc: Süttő szögletét követően Papp M. fejel tisztán, kapu fölé.

57. perc: Cserélnek a hazaiak: Ádám F.-et Pekár váltja, míg Kurdics helyén Gyurkó M. a folytatásban.

57. perc: Hazai bedobást követően Ternován lő távolról, de Majnovics blokkol.

51. perc: Harsányi egy igazítást követően középre passzol, de nincs érkező játékos, így a hazai kapus könnyedén megszerzi a labdát.

48. perc: Heil lövését blokkolják a pécsi védők.

47. perc. Szabó B. középre adását Pejovics fejeli ki.

46. perc: Kezdetét veszi a második játékrész, csere egyik csapatnál sem volt a szünetben.

45.perc: Hosszabbítás nélkül ér véget az első félidő.

Egy kakaskodás az első félidő hajrájában, mindkét csapatnál villant a sárga (Fotó: Kovács Donát/kbsc.hu)

45. perc: Ternován és Rácz L. kap sárga lapos figyelmeztetést, miután kakaskodás alakul ki köztük a vendégek térfelén.

39.perc: Bukovics passza Tóth-Gábornak pontatlan, így oda a vendégek akciója.

30. perc: Csilus T. indítaná a kiugró Pintét, azonban Svedjuk szerel.

26. perc: Hazai akciót követően Süttő passzol Kurdicshoz, azonban lövését Helesfay rossz helyre öklözi kii, de az ismétlésnél már nem hibázik.

24. perc: Tóth-Gábort eőzi meg Süttő. A vendégek szögletét Majnovics végzi el: a labda jól kanyarodik középre, de Papp M. kifejeli azt.

21. perc: A mérkőzés első szögletét a hazaiak végzik el: Szabó B.sarokrúgását követően nem alakul ki barcikai helyzet.

14. perc: Ádám F. passzol a középre keveredő Süttőnek, aki cselezést követően szélen Kurdicsot választja. A támadó keresztbe ellövi a labdát a kapu előtt.

13. perc: Csilus T. lő körülbelül 20 méterről, lövése megpattan a blokkon.

9. perc: Most a másik szélről indul az akció: Ternován passzol át a másik oldalon érkező Süttőnek, a középre adott labdát Kurdics fejeli kapu felé.

6. perc: Pinte kap labdát a szélen és iramodik meg. A beadással a középen érkező Ádám Ferencet keresi, de komolyabb helyzet nem alakul ki a vendégek kapuja előtt.

1. perc: Kezdetét veszi a mérkőzés, melyen a kék-sárgában játszó hazaiak indítják útjára a labdát. A vendég PMFC piros-fekete szerelésben lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig egy-egy győzelmet és vereséget számláló Kazincbarcika a két nyertes meccs után még gólt sem kapó PMFC ellen.