Kihasználta az Ajka kapitális hibáit a PMFC

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.08.19. 18:50
A labdarúgó NB II 5. fordulójában az Ajka két óriási hibát vétett, és ennek következtében egy könnyed győzelmet aratva három ponttal távozhatott tőle a továbbra is veretlen PMFC.

A Vasas védelmét nem tudták átjátszani a héten Terbééknek, most az Ajkáét viszont sikerült (archív fotó)

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

FC AJKA–PÉCSI MFC 0–2 (0–1)
Ajka, Ajka Városi Sportcentrum, 700 néző. Vezette: Kárpály Mihály (Nagy Viktor, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Tóth G. (Szűcs K., a szünetben), Jagodics B. (Borsos, 58.), Kenderes, Csemer – – Csizmadia Z., Sejben – Doncsecz (Rabatin, 58.), Zsolnai R., Babos B. (Antal G., a szünetben) – Szarka Á. (Gaál B., 72.).Vezetőedző: Jeney Gyula
PMFC:Helesfay – Svedjuk, Rácz L., Pejovics, Majnovics – Krausz – Bukovics (Bachesz, 79.),Terbe, Hudák M. (Szeles, 70.), Harsányi I. (Szabó M., 58.) – Gyurkits (Tóth-Gábor, 79.). Vezetőedző: Weitner Ádám.
Gólszerző: Gyurkits (21.), Szűcs K. (67. – öngól)
Jeney Gyula:
– Megfogadtam, hogy erről a meccsről szakmailag semmit nem fogok mondani. Az ellenfél egyszer sem rúgott kapura, mi pedig rúgtunk magunknak két gólt. Ez a csapat ugyanaz, amelyik tavaly harmadik lett. Sok mindent át kell most gondolnom, meg kell keresnem azokat a játékosokat, akik bírják ezt a nyomást, mert rengeteg a rossz döntés és a ki nem kényszerített hiba.
Weitner Ádám: – Hat nappal ezelőtt Kazincbarcikáról indultunk és most Ajkán vagyunk. Nagyon nehéz meccseken vagyunk túl, önfeláldozóan és csapatként játszottunk és nagy öröm számomra, hogy megint nem kaptunk gólt. Van még hova fejlődnünk, sokat kell még dolgoznunk, de ezt óriási sikerként könyveljük el.

Hasonló játékerőt képviselő csapatok csatájaként kezdődött az Ajka–PMFC mérkőzés, amelyen hosszú perceken át azt lehetett érezni, hogy bármelyik csapat megszerezheti a vezetést. Aztán jött Babos borzasztó passza a saját tizenhatosának közelében, amire Harsányi lecsapott, majd egy szép összjátékot és egy kipattanót követően Gyurkits be is vette a hazaiak kapuját. 0–1

A gól ugyan felrázta az Ajkát, de a szünetig már nem tudott igazán veszélyes lenni. Jeney Gyula úgy döntött, már a pihenő során kettőt cserél, s ez beválni látszott. Antal a jobb oldalon jól játszotta be a területeket és Zsolnainak is volt egy olyan lövése, amit sokan már a kapuban láttak. Mégis a Pécs vezetése duplázódott meg, amikor a csereként beállt Szűcs Kristóf hazaadás helyett saját kapujának jobb alsó sarkába lőtt. 0–2

A második gól teljesen összezavarta az Ajkát, amelyben mentálisan már nem volt annyi erő, hogy visszahozza magát a találkozóba. Így a PMFC továbbra is veretlen, és az egyetlen olyan csapat a mezőnyben, amely még nem kapott gólt az idényben.

18. Mosonmagyaróvár 5 1 4 3–13 –10 1

Vége a mérkőzésnek! A PMFC kihasználta az Ajka óriási hibáit!

86. perc: Bachesz is besárgult.

85. perc: Csemer kapta meg a mérkőzés első sárga lapját.

79. perc: Bachesz érkezett Bukovics, Tóth-Gábor pedig Gyurkits helyére a Pécsben.

76. perc: Antal beadását Borsos Filip bólinthatta kapura szinte teljesen tisztán, de mellé ment a kísérlete.

75. perc: Szabó cselezett a védők sűrűjében, lövése megpattant egy lábon, de ez most nem lepte meg Horváthot.

72. perc: Szarkát Gaál Bálint váltotta az Ajka oldalán.

70. perc: Hudákot Szeles váltotta a Pécsben.

67. perc: GÓÓÓÓL! Öngólt lőtt a csereként beállt Szűcs Kristóf: 23 méterről akart hazaadni,de HorváthDániel nagyon messze volt a jobb alsótól, ahova vágódott a labda.0–2

66. perc: Szarka került helyzetbe, s lőtt 14 méterről, lökete Ráczról pattant a kapu mellé. Egyre közelebb az Ajka az egyenlítéshez.

58. perc: Csere mindkét oldalon. A Pécsbe Harsányi helyére Szabó Máté érkezik. A hazaiaknál Jagodics és Doncsecz hagyta el a pályát, Borsos és Rabatin a helyükön.

55. perc: Zsolnai kapott jó labdát a tizenhatos bal oldalán, balos lövése azonban az oldalhálóban kötött ki. Sokan már gólt kiáltottak a hazai szurkolók közül.

54. perc: Antal lódult meg a jobb oldalon, 23 méterről jobbról lőtt a rövid irányába, de fölé ment a próbálkozása.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A hazaik kettőt cseréltek a szünetben. Babos helyére Antal, Tóth Gergelyére Szűcs Kristóf állt be.

Vége az első félidőnek!

36. perc: Doncsecz indult be a jobb szélen, jobbról, laposan lőtt, de Helesfay védeni tudott. Szarka lehetett kissé elégedetlen, hiszen jó ütemben érkezett egy esetleges lekészítésre.

25. perc: Pejovics blokkolta egy gyors hazai kontra végén Csizmadia Z. próbálkozását.

21. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a PMFC! Babos gyenge passzára csapott le Harsányi a hazai tizenhatoson belül, egy csel után Hudák M. elé sarkalt. Ugyan a középpályás löketét még védte Horváth Dániel, a kipattanót azonban Gyurkits a másik oldalról a kapuba vágta.0–1

17. perc: Babos indította Szarkát, de nagyon éles szögből kellett lőnie a támadónak, akinek balos próbálkozása elszáguldott a kapu előtt.

8. perc: Majnovics jobb külsővel beadott labdáját a debütáló Hudák Martin fejelte kapura tizenegy méterről, de a kisérlete nem volt veszélyes a hazai kapura.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A fehérben játszó Ajka indította útjára a labdát. A PMFC piros-fekete szerelésében.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 11. Ajka az ötödik Pécs ellen.