Emberhátrányban is pontot szerzett a Gyirmót Pécsen

2023.08.27. 18:50
Gyurkits (pirosban) és a védők okoztak egymásnak kellemetlen pillanatokat (Fotó: Kurdi József/PMFC)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a PMFC és a Gyirmót nem tudta bevenni egymás kapuját, így a Pécs maradt veretlen, a Gyirmót pedig nyeretlen (0–0).

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

PÉCSI MFC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0
Pécs,
PMFC Stadion, 800 néző. VezetteMolnár Attila (Máyer Gábor, Vörös Dániel)
PMFC: Helesfay – Svedjuk, Rácz L. (Tóth-Gábor, 86.), Pejovics, Majnovics – Terbe, Szeles (Krausz, 78.) – Szabó M. (Harsányi, 60.), Hudák M., Bukovics (Vas B., 60.) – Gyurkits (Hornyák M., 78.). Vezetőedző: Weitner Ádám
GYIRMÓT: Hársfalvi – Polgár, Hudák D., Csörgő V., Jova B. – Kovács M., Szőke G. – Soltész D., Takács R. (Madarász, 62.), Medgyes Z. – Adamcsek (Pethő, 71.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
Kiállítva: Soltész D. (82.)
Weitner Ádám
: – Ilyenkor mindig azt kérdezik tőlem, hogy félig üres vagy félig tele van-e a pohár. Úgy gondolom, győznünk kellett volna, akárcsak a Vasas ellen, bár tudjuk, hogy a Gyirmót és a Vasas is jobb erőkből áll. Mindent megtettünk a pályán, ezt a szurkolóink díjazták is, sajnálom, hogy nem tudtuk eldönteni a mérkőzést.
Csizmadia Csaba: – Az előzmények alapján nem számítottam gólgazdag találkozóra, ellenben nehézre igen. Úgy érzem, jó meccset játszottunk nagy helyzet nélkül, hiányoztak az extra megoldások.

Óriási hőségben csapott össze a PMFC és a Gyirmót, s ez rá is nyomta bélyegét a mérkőzés elejére. Lassabban, nehezebben mozogtak a játékosok. A csapatok mindkét oldalon igyekeztek ennek ellenére kidolgozni helyzeteket, de a pécsi lövésektől nem ugrott meg Hársfalvi pulzusa, talán a 90 perc alatt egyszer kellett védenie, minden egyéb próbálkozás messze elkerülte a kapuját.

A második félidő elején úgy tűnt, a vendégek veszélyesebbek tudnak lenni, és Szőkének volt egy szép lövése, de az sem talált célt. Ami pedig kapura ment, nem okozott Helesfaynak, bravúrt nem kellett bemutatnia.

A 82. percben a vendégektől Soltészt zuhanyozni küldte Molnár Attila játékvezető, de ezt követően már egyáltalán nem találta az ellenfél védelmén a rést a Pécs, amely így emberelőnyben se tudta megszerezni a három pontot. 0–0

Augusztus 28., hétfő
20.00:Budapest Honvéd–Szombathelyi Haladás (Tv:M4 Sport)

Vége a találkozónak!

90+2. perc: Pejovics lőtte veszélyes helyről a szabadrúgást egyenesen bele a sorfalba.

90+1. perc: Kovács Milán kapott sárgát.

90. perc: Pethő lőtt középről Helesfayba.

88. perc: Medgyes forgatta szépen a védőket a tizenhatoson belül, de baloldalról jövő passza elakadt egy lábban.

86. perc: Rácz László helyén Tóth-Gábor folytatja a PMFC-ben.

84. perc: Vas Bence kapott sárga lapot, mert sípszó után elrúgta a labdát.

82. perc: Második sárgáját is megkapta gyorsan Soltész egy teljesen felesleges szabálytalanságért, mehet zuhanyozni.

78. perc: Kettőt cserélt a PMFC! Gyurkits helyén a debütáló Hornyák Marcell, illetve Szeles helyén Krausz.

77. perc: Soltész kapott sárgát, mert feldobta magát a büntetőterületen belül.

73. perc: Hudák találta magát remek helyzetben, de 16-ról fölé vágta a labdát.

71. perc: Adamcsek helyett Pethő folytatja a Gyirmótban.

69. perc: Jova Bálint kapott sárga lapot.

62. perc: Takács Ronald helyét Madarász vette át a vendégeknél.

60. perc: Kettőt cserél a PMFC! Bukovics helyére Vas, Szabó Mátééra Harsányi érkezett.

58. perc: Szőke Gergő tekert nagyon szépen középről, a tizenhatos vonaláról a bal felső felé, de centikkel elhibázta a célt.

57. perc: Terbe érkezett egy kifejelt beadásra, kapásból lőtt a jobb alsó felé, de Hársfalvi védett.

55. perc: Soltész kapott jó labdát mélységből érkezve, de a lövés lecsúszott a lábáról, így felszabadítottak a védők.

54. perc: Egy lecsorgó labdát 18 méterről, középről Hudák Martin lőtt el a jobb alsó irányába, nem talált.

52. perc: Hudák Martin vezette végig középen a labdát, majd jobbra, Svedjuknak tette ki a labdát, aki egy igazítás után 14 méterről lőtt fölé.

46. perc: Folytatódott a találkozó!

Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Medgyes eresztett el egy lövést a tizenhatos jobb sarkának magasságából, de elszállt a kapu előtt keresztbe a próbálkozása.

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

Rácz László a levegő ura (Fotó: Kurdi József/PMFC)

35. perc: Soltész szabadrúgása nem sokkal kerülte el a bal felsőt.

34. perc: Rácz László kapott sárga lapot.

33. perc: Adamcsek lőtt a tizenhatos bal sarkáról, de Helesfay felszedte a labdát.

Szabó Máté nem szorította le eléggé a labdát (Fotó: Kurdi József/PMFC)

26. perc: Szabó Máté lépett ki újra a jobb oldalon, de lövése messze a kapu fölé ment.

18. perc: Szabó Máté tört be a jobb oldalról a vendég tizenhatoson belülre, centerezése jól találta meg Bukovicsot, de a fiatal, saját nevelés belelőtte a mellette álló védőbe a labdát.

15. perc: Medgyes indult be a bal szélen, de Svedjuk bele tudott csúszni a centerezésébe. Szöglet jött, de teljesen veszélytelen volt.

12. perc: Gyurkits lépett ki két védő közül, de Csörgő Viktor még a lövés előtt oda tudott neki csúszni tisztán.

5. perc: Majnovics kap sárgát lerántásért.

2. perc Szeles próbálkozott 25 méterről átlövéssel. A labdát könnyedén magához ölelte Hársfalvi.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A labdát a tiszta sárgában játszó vendégek indították útjára. A PMFC szokásos piros-fekete szerelésében.

Ebben a hőségben melegíteni nem kell, de átmozgatják az izmokat a pécsiek (Fotó: Kurdi József/PMFC)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy hazai pályán a még veretlen Pécs az egyelőre még nyeretlen Gyirmót ellen.