Mesteri szabadrúgás döntött, győzött a DVTK Dorogon

Patai GergelyPatai Gergely
2023.04.02. 15:50
Kiegyenlített mérkőzést nyert meg a Diósgyőr Dorogon (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a kiesés elöl menekülő Dorog pariban volt a listavezető Diósgyőrrel, ám a hazaiak csak kapufáig jutottak el, a hajrában pedig Lőrinczy Attila megtörte az ellenállásukat, így a DVTK 1–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

DOROGI FC–DIÓSGYŐRI VTK 0–1 (0–0)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 500 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Varga Gábor)
DOROG: Molnár Zs. – Kárász, Preklet, Hesz, Kotula M. – Barna G. (Magyari, 61.), Lénárth, Kapornai (Berkó, 86.), Király P. (Albert Á., 61.), Szedlár (Papp Marcell, 61.) – Szalai J. (Dlusztus, 76.).Vezetőedző: Marián Sluka
DVTK: Senkó – Csirmaz (Radics, 69.), Szatmári Cs., Bárdos, Bokros Sz. – Koman, Holdampf (Bényei Á., 69.), Cseke B. (Lőrinczy, 61.) – Jurek (Eppel, 79.), Lukács D., Medgyes S. (Obounet, a szünetben).Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
Gólszerző:Lőrinczy (85.)
Marián Sluka: – Majdnem összejött a bravúr! Amit az elmúlt két héten gyakoroltunk, azt láttam viszont a pályán. A játékosok megérdemelték volna a sikert.
Kuznyecov Szergej: – A szünetben mondtam a játékosoknak, jobban ki kell használni a szabad területeket, és azok, akik beálltak, lendületet hoztak játékba.

Eltérő célokért küzdő csapatok találkoztak Dorogon, hiszen a hazaiak a kiesés elől menekülnek, a listavezető Diósgyőr viszont a feljutásért harcol. Kuznyecov Szergej együttese eleinte nem tudta ráerőltetni akaratát a dorogiakra, és bár az első negyedórában a DVTK játszott fölényben, idővel átvette a kezdeményezést a házigazda. A gólszerzéssel azonban ezúttal is hadilábon állt a Dorog, amely hiába bontotta meg a széleken többször is ellenfele védelmét, a befejezésekbe rendre hiba csúszott. Előbb Szedlár Zoltán ziccerét védte Senkó Zsombor, majd Szalai József fejelt a keresztlécre, a szünetben 0–0-ra álltak a felek.

A második félidőt lendületesen kezdte a Diósgyőr, amely nagy erőket mozgósított a vezetés megszerzéséért, Jurek Gábor két távoli lövése is a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. A dorogiak időnként beszorultak kapujuk elé, de így is volt lehetőségük a gólszerzésre, igaz, az ellentámadásoknál már hiányzott játékukból a lendület. Az utolsó félórára beszálló Lőrinczy Attila új színt hozott a DVTK játékába: első lövése elkerülte a kaput, a másodikat Molnár Zsombor védte, a harmadik pedig beakadt, a hajrában mesteri szabadrúgással szereztek vezetést a borsodiak. A Dorog nem tudott már helyzetbe kerülni, így a Diósgyőr három ponttal távozott, és megőrizte első helyét a tabellán. 0–1

Április 3.
20.00:MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv:M4 Sport)

20. Kozármisleny29581631–52–2123

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, Lőrinczy Attila szabadrúgásból szerzett góljával 1–0-ra győzött a Diósgyőr Dorogon. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Obounetlövésébe lépett bele Kárász.

Négy percet hosszabbít a játékvezető, ennyi ideje maradt a Dorognak az egyenlítésre.

89. perc: Obounetis sárga lapot kapott, Albert szabadrúgását Bokros fejelte ki.

86. perc:Utoljára cserélt Marián Sluka is, Kapornai helyére Berkóérkezett.

85. perc: GÓÓÓL, VEZET A DIÓSGYŐR! Lőrinczy Attila végezte el a megítélt szabadrúgást, 18 méterről, jobbal a jobb felső sarokba tekert. Mestermunka, 0–1!

84. perc: Kárászkapott sárga lapot lerántásért, jó helyről jöhet szabadrúgással a DVTK.

81. perc: Albertszabadrúgását fogta könnyedén Senkó.

79. perc:Kihasználta utolsó cserelehetőségét a Diósgyőr, a két kapufáig jutó Jurek jöttle, Eppel váltotta.

78. perc: Lőrinczytekert volna szabadrúgásból a kapu bal oldalába, de Molnár résen volt.

76. perc: Ismét cserélt a Dorog, Szalai hagyta el a pályát, Dlusztus érkezett a hajrára.

73. perc: Lőrinczy lőtt 17 méterről, nem talált kaput.

69. perc:Újabb változtatások: Csirmaz helyén Radicsfolytatja, Holdampf helyett a másfél hónap után visszatérőBényei érkezett.

66. perc:Bokros beadását Kotulacsúsztatta ki a hosszún érkező Jurek elől.

61. perc:Hármat cserélt a Dorog, Szedlár, Király és Barna le, Papp Marcell,Albert és Magyaribe. Cserélt a DVTK is, Csekét Lőrinczyváltotta.

Nagy volt a forgalom Molnár Zsombor (sárgában) kapuja előtt (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

Ritmust váltott a Diósgyőr, nagyon beszorul a Dorog.

58. perc: Holdampf szöktette a jobb szélen Lukácsot,aki közelről laposan lőtt, de Molnár zárta a szöget.

56. perc: ÚJABB KAPUFA!Ismét Jurekpróbálkozott, ezúttal jobbról a jobb kapufát találta el.

54. perc: LÉC! Jurekgondolt egy merészet, 25 méterről lőtt, a labda a keresztlécen csattant!

53. perc: NAGY VÉDÉS! Szedlárindította a jobb szélen Barnát, a labda a menteni igyekvő Szatmárirólkis híján saját kapujába pattant, Senkó bravúrral védett.

51. perc: Jureklőtt a tizenhatos jobb sarkáról a keresztléc fölé.

46. perc:A szünetben cserélt a Diósgyőr, Medgyes helyére Obounet érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

A többi pályán potyognak a gólok, élő eredménykövető ITT!

Közel állt a gólszerzéshez a Dorog az első játékrészben (Fotó: Sersztnyev Richárd/Dorogi FC)

A hazaiak hatszor próbálkoztak eddig, a Diósgyőr négyszer, a kaput mindkét csapat egyszer találta el.

45+2. perc: Véget ért az első játékrész! Jobban kezdett a DVTK, de a Dorog előtt adódtak nagyobb helyzetek, a szünetben 0–0-ra állnak a felek.

Két perc hosszabbítás az első félidő végén, ápolások miatt.

42. perc:Lukács beadására Medgyesérkezett a rövidnél, de Molnár jól jött ki a kapujából.

39. perc: KAPUFA! Kotula ment el a bal szélen, majd jó ütemben középre adott, az érkező Szalaihat méterről a keresztlécre fejelt.

Nem lenne váratlan, ha a Dorog megszerezné a vezetést…

36. perc:Hesz készített le fejjel Szedlárnak,aki az öt és felesről a rövid alsóba lőtt volna, de Senkó nagyot védett.

33. perc: Holdampfis sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

31. perc: Koman készített le talppalHoldampfnak,aki húsz méterről fölé lőtt.

29. perc: Királylépett oda Komannak, sárga lapot kapott.

Egyre többet birtokolja a labdát a Dorog, az elmúlt percekben a hazai támadások voltak veszélyesebbek.

25. perc:Az agilisan játszó Szedlár nyert párharcot a bal szélen, majd a hosszúba tekert volna, keveset tévedett.

21. perc: Lénárth beadását a hosszún érkező Barnafejelte a kapu mellé.

16. perc: Kapornailőtt húsz méterről, de a félmagas próbálkozás elakadt Csirmazban.

Utolsó leheletig! – hirdeti a hazai tábor drapériája, és bár az első negyedórában a vendégek játszottak fölényben, küzdenek, harcolnak a dorogiak.

12. perc: Heszkapta a mérkőzés első sárga lapját.

9. perc: Királyszögletét követően kisebb kavarodás alakult ki a diósgyőri kapu előterében, de a védők tisztáztak.

5. perc:Lukács indította Jureket,aki éles szögből lőtt, Molnár azonban résen volt.

Piros-fekete csíkos szerelésben a hazaiak, tiszta fehérben a DVTK.

1. perc: Útjára indult a labda Dorogon, a Diósgyőr kezdte a találkozót!

ELŐZMÉNYEK

Amióta a Diósgyőr kiesett az élvonalból, háromszor találkozott a Doroggal az NB II-ben, és bár mindhárom mérkőzést megnyerte, egyszer sem volt könnyű dolga. Legutóbb tavaly októberben csaptak össze a felek, Lukács Dániel hosszabbításban szerzett góljával 2–1-re győzött a DVTK.

Listavezetőként érkezett Dorogra a DVTK (Fotó: Sersztnyev Richárd)

„Kemény mérkőzést várunk, de elsősorban saját magunkon múlik az eredmény – nyilatkozta a dorogi összecsapásról a klubhonlapnak a DVTK vezetőedzője, Kuznyecov Szergej. A saját játékunkat kell játszani, azt szeretném látni a pályán, amit hét közben gyakorolunk. Azért birtokoljuk a labdát, és azért járatjuk körbe az ellenfél védelme előtt, hogy megtaláljuk azt a rést, ahová be tudunk törni. Egy gyors góllal meg tudjuk nyitni az ellenfelet, mert akkor több játékossal kell támadniuk, ami megkönnyíti a játékunkat. Ha pedig nem jön a korai gól, akkor türelmesen kell játszanunk.”

Az MTK elleni vesztes rangadó után kiütéses sikerrel javított a Diósgyőr, amely az előző fordulóban 5–1-re győzött a Szentlőrinc ellen. A borsodiak visszavették a vezetést a tabellán, karnyújtásnyira vannak a feljutástól, de nem töltötték tétlenül a válogatott szünetet, hasznos felkészülési mérkőzést játszottak a Mezőkövesddel. A találkozón visszatért a korábban hiányzó Bényei Ágoston és Csirmaz István, utóbbi a Dorog ellen a kezdőcsapatba is bekerült.

Nehéz helyzetben a házigazda dorogiak (Fotó: Sersztnyev Richárd)

„Sorozatterhelésre készítettük fel a csapatot, tudtuk, hogy ez az időszak kulcsfontosságú lesz – mondta a válogatott szünetről a dorogiak holnapjának Dlusztus András erőnléti edző. – Csak a célunk lebeg a szemünk előtt, egy pillanatra sem állunk meg, vagy adjuk fel. Minden héten jobbak akarunk lenni, valamilyen tekintetben előrelépni. Van tíz mérkőzésünk, még elérhetjük a kitűzött célokat, amiért mindent meg fogunk tenni.”

Nehéz helyzetben van a házigazda Dorog, amely a kiesés elől menekül, a 19. helyről várja a Diósgyőr elleni mérkőzést. Marián Sluka együttese hátul egyre stabilabb, de a gólszerzéssel hadilábon áll: 28 találkozón 25 alkalommal volt eredményes, ami a legrosszabb mutató a mezőnyben. A Dorog legutóbbi öt mérkőzéséből négy 1–0-s végeredménnyel zárult, ebből kétszer, a Szeged és a Kozármisleny ellen győzött az együttes.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető Diósgyőr a kiesést jelentő, 19. helyen álló Dorog otthonában.