Lovrencsics Balázs hármat, a Soroksár négyet lőtt a Haladásnak

Patai GergelyPatai Gergely
2023.02.26. 13:50
Jobban játszott és megérdemelten nyert a Soroksár (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a Soroksár megszakította nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát, miután a három gólt szerző Lovrencsics Balázs vezérletével hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 4–0 (2–0)
Budapest,
Szamosi Mihály Sporttelep, 300 néző. Vezette: Antal Péter (Punyi Gyula, Bertalan Dávid)
SOROKSÁR:
Kovács M. – Nagy O., Ikonomou, Valencsik, Vincze Á. – Vass Á. (Szabó V., 90.), Hudák – Redzic (Hajdú R., 67.), Köböl (Németh E., 51.), Halmai Á. – Lorencsics B. (Varga S., 90.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
HALADÁS: Verpecz – Simut, Csonka B., Németh M., Bosnjak (Zvekanov, a szünetben) – Nyíri (Doktorics, a szünetben), Derekas, Csilus T. (Horváth R., a szünetben), Rácz B. – Molnár R. (Borvető, 70.), Csernik (Tóth M., 77.). Vezetőedző: Michal Hipp
Gólszerző:Lovrencsics B. (20., 73., 87. – az elsőt 11-esből), Redzic (37.)
Lipcsei Péter:
– Parádés volt a csapat hozzáállása, mindent megtettek a játékosok, hogy itthon maradjon a három pont. Kértem a fiúkat, koncentráltan és fegyelmezetten futballozzanak, mert tudtuk, hogy ez egy hatpontos összecsapás lesz. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, le a kalappal a fiúk előtt.
Michal Hipp: – A mérkőzés már az első félidőben eldőlt, mert ekkor nagyon gyenge teljesítményt nyújtottunk. A szünetben a három cserével frissítettünk, ezáltal sikerült is nyomást helyezni a hazai csapatra és helyzetekig is eljutottunk, de ezeket, plusz a büntetőt is kihagytuk. A mai mérkőzést igazából Lovrencsics Balázs és Vass Ádám játéka döntötte el a hazai csapat javára.

Nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata lezárására készült a Soroksár, amely a tavaszi idényben eddig hullámzó teljesítményt nyújtó Szombathelyi Haladást fogadta a labdarúgó NB II 25. fordulójában. Az előző három mérkőzésükön egyaránt döntetlent játszó fővárosiak kezdtek lendületesebben, Halmai Ádám kétszer is közel járt a gólszerzéshez, de előbb fejjel, majd lábbal tévesztett célt. Az első nagy helyzetre negyedórát kellett várni, Verpecz István két közeli lövést is bravúrral védett. Nem sokkal később Németh Milán kezezése miatt büntetőhöz jutott a Soroksár, amelyet Lovrencsics Balázs higgadtan gólra váltott (1–0). A félidő hátralévő részében sem változott a játék képe, hiába került hátrányba a Haladás, nem tudta nyomás alá helyezni a hazai kaput. A Soroksár jól hozta ki a labdát, kombinatív támadásokat vezetett, és Damir Redzic látványos góljával még a szünet előtt megduplázta előnyét (2–0).

Michal Hipp hármat is cserélt a szünetben, a Haladás pedig kezdeményezőbbé vált, és egyre többször jutott el a soroksári tizenhatoson belülre. Hiába járt közel Doktorics Áron és Horváth Rajmund is a gólszerzéshez, Kovács Marcell eszén egyikük sem tudott túljárni, sőt, Lovrencsics Balázs révén tovább növelte a különbséget a házigazda (3–0). A végjátékban Kovács Marcell kivédte Rácz Barnabás büntetőjét, Lovrencsics Balázs pedig három gólig jutott – a Soroksár a Haladás elleni 4–0-s győzelemmel zárta le rossz szériáját.

20. Kozármisleny25561429–46–1721

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek, a Soroksár Lovrencsics Balázs vezérletével 4–0-ra győzött a Szombathelyi Haladás ellen. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Két perc hosszabbítás következik.

90. perc:Kettős soroksári csere, Lovrencsics és Vass le, Varga Stefanés Szabó Valentinbe.

„Még, még, még, ennyi nem elég”– skandálják a hazai szurkolók.

87. perc: GÓÓÓL, MESTERHÁRMAS! Halmai Ádám adott középre jobbról, Lovrencsics Balázs pedig ezúttal is jól érkezett, és hét méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 4–0!

85. perc: Horváth Rajmundis sárga lapos figyelmeztetésben részesült belépőjéért.

Tizenegyesből sem tudott betalálni a Haladás (Fotó: Dömötör Csaba)

83. perc: NINCS BENT! Rácza jobb alsót vette célba, de Kovács Marcellérezte az irányt, és kivédte a büntetőt!

82. perc: TIZENEGYES!Ezúttal a Haladásnak, Borvető került földre Valencsikszorításában.

79. perc:A Soroksár csapatkapitánya, Lovrencsicsis sárga lapot kapott.

77. perc:Kihasználta utolsó cserelehetőségét is a Haladás, Tóth Mátéérkezett Csernik helyére.

76. perc:Nagy Olivérnekmutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

75. perc:Lovrencsics indította Halmait,aki megpróbálta átemelni Verpeczet, de a kapus résen volt, és még a gólvonal előtt mentett.

Lovrencsics Balázst nehezen tudták tartani a vendégek (Fotó: Dömötör Csaba)

73. perc: GÓÓÓL, ELDŐLT! Az imént beálló Hajdú Roland az alapvonalról gurított középre, a jó ütemben érkező Lovrencsics Balázs pedig az öt és felesről a kapu bal oldalába lőtt. 3–0!

70. perc:Változtattak a vendégek is, Molnár le, Borvetőbe.

67. perc:Cserélt a Soroksár, a második gólt szerző Redzic helyére Hajdú érkezett.

66. perc:Redzic szép cselsorozat után készített vissza lövésre Németh Eriknek,aki tíz méterről, középről a léc fölé lőtt.

Egyértelműen kezdeményezőbb a Haladás a második félidőben, az elmúlt percekben beszorult a házigazda.

63. perc: Németh ugratta ki Horváth Rajmundot,aki Valencsik szorításában lőtt kapura, ám Kovács Marcell ezúttal is résen volt.

61. perc:A megítélt szabadrúgást Doktoricslőtte kapura 25 méterről, de Kovács Marcell leért a jobb alsóhoz.

60. perc:Újabb sárga lapos figyelmeztetés, ezúttalIkonomoukapta.

A második félidő elején a Haladás játszott fölényben (Fotó: Dömötör Csaba)

59. perc:Az első nagy szombathelyi lehetőség! Doktorics indította tanárian Ráczota bal szélen, aki nyolc méterről, éles szögből a rövid alsóba lőtt volna, de Kovács Marcell nagyot védett.

57. perc:Az ex-soroksáriCsernikpróbálkozott a tizenhatos előteréből, Kovács Marcell könnyedén védett.

54. perc: Zvekanovlőtt 18 méterről a keresztléc fölé.

51. perc:Cserélt a Soroksár is, a megsérülő Köbölt Németh Erikváltotta.

49. perc: Hudák22 méteres szabadrúgása az oldalhálót zörgette meg.

46. perc:Hármas csere a Haladásnál: Bosnjak helyére Zvekanov, Nyíri helyett Doktorics érkezett, míg Csilust Horváth Rajmund váltotta.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Haladás kezdte a második félidőt.

Szikrázó csata zajlott az első félidőben (Fotó: Dömötör Csaba)

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben 2–0-ra vezet a Soroksár a Haladás ellen.

42. perc: Derekasis sárga lapot kapott, Vassnak lépett oda.

A mérkőzésen másodszor ünnepelhettek a hazaiak (Fotó: Dömötör Csaba)

37. perc: GÓÓÓL, OTT A MÁSODIK! Nagy Olivér ugratta ki a jobb szélen Damir Redzicet, aki befelé cselezett, elhúzta Verpecz mellett a labdát, majd hét méterről a bal alsóba lőtt. Ahogy tanítják, 2–0!

36. perc:Hudák indította jó ütemben Köbölt, aki első szándékból középre gurított, de Bosnjaknagyot mentett az érkező Vass elől.

34. perc: Redzichasználta ki a védők figyelmetlenségét, 14 méterről félmagasan lőtt kapura, de néhány centit tévedett.

32. perc: Ráczbeadása lecsúszott, elszállt a kapu mellett.

29. perc: Molnárindította Nyírit, de hosszan, Kovács Marcell jól jött ki a kapujából.

A gól óta sem változott a játék képe, többet birtokolja a labdát a Soroksár, a vendégek egyelőre nem jelentenek veszélyt a fővárosiak kapujára.

24. perc: Ráczszabadrúgását könnyedén fogta Kovács Marcell.

22. perc:Csiluskapta a mérkőzés első sárga lapos figyelmeztetését elkésett belépőjéért.

Verpecz István tehetetlenül nézte a labdát, büntetőből került előnybe a Soroksár (Fotó: Dömötör Csaba)

20. perc: BENT VAN, VEZET A SOROKSÁR! Lovrencsics Balázs állt a labda mögé, és higgadtan a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0!

19. perc: TIZENEGYES!Köböl szöglete után Némethkezére pattant a labda, a játékvezető habozás nélkül a büntetőpontra mutatott.

17. perc:Nagy Olivér húzta meg a jobb szélen, majd középre adott, a hosszún ketten is érkeztek, de Verpeczelőbb Halmai, majd Lovrencsics közeli lövését is bravúrral védte.

Jobban kezdett a fekete mezes házigazda (Fotó: Dömötör Csaba)

15. perc:Németh röviden tisztázott fejjel, Vasskapásból lőtt, de eltörte a labdát.

11. perc:Lovrencsics átadásából Köböllőtt 25 méterről, de nem talált kaput.

6. perc:Vincze készített balról Halmaielé, akiről ismét megfeledkeztek a védők, de nyolc méterről a jobb alsó mellé lőtt.

3. perc: Itt az első helyzet, Nagy Olivér beadása utánHalmaifejelt hat méterről a léc fölé.

Tiszta feketében a hazaiak, fehér mezben és zöld nadrágban a Haladás.

1. perc: Útjára indult a labda, a Soroksár kezdte a mérkőzést.

Lendvai Miklós emlékére gyászszünet a találkozó előtt.

„A Soroksár legutóbbi három mérkőzésén veretlen maradt, igaz, nem is nyert – nyilatkozta Michal Hipp, a 7. helyen álló Szombathelyi Haladás vezetőedzője a klubhonlapnak. – Sajnos az utolsó két meccsünk nem úgy sikerült, ahogy terveztük, mindössze egy pontot szereztünk, ami nem elég. A védekezésben elkövetett egyéni hibákért nagy árat fizettünk. Ha sikeresek akarunk lenni, akkor ilyen hibákat Soroksáron nem követhetünk el.”

Legutóbb tavaly novemberben tudott győzni az NB II-ben a Soroksár, amely a Diósgyőr elleni ötgólos vereséggel kezdte a tavaszi idényt, előző három mérkőzésén pedig egyaránt döntetlent játszott. Lipcsei Péter együttese a tabella 11. helyéről várhatja a Haladás elleni találkozót, ám nagyon szoros a középmezőny, a fővárosiak előnye mindössze öt pont a 17. Szentlőrinchez képest.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 8 mérkőzés óta nyeretlen Soroksár a hektikusan szereplő Haladás ellen.