Szentlőrincen nyerve javított helyzetén a Csákvár

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2022.05.01. 16:50
A Csákvár kontrái életveszélyesek voltak a Szentlőrinc számára (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)
Az NB II. 35 fordulójában hamar vezetést szerzett a Csákvár a Szentlőrinc otthonában, s bár a tizenegyest is hibázó hazaiak később egalizálni tudtak, ez mégsem volt elég nekik a pontszerzéshez.

LABDARÚGÓ NB II

35. FORDULÓ

SZENTLŐRINC–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–3 (0–1)
Szentlőrinc,
Szentlőrinci Sporttelep, 200 néző. Vezette: Sipos Tamás (Kulman Tamás, Ország Péter)
Szentlőrinc: Prokop – Erdélyi, Hesz (Bányai, a szünetben), Keresztes (Nagy Zs., 71.), Tamás L., Harsányi – Szabó M. (Mucsányi, 84.), Grumics (Törőcsik, 84.), Török L. – Drljo – Mervó (Rétyi, 71.). Vezetőedző: Marián Sluka
Csákvár: Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs, László N. – Mészáros D. (Derekas, 57.), Ominger – Torvund (Tamás N., 57.), Kártik (Makrai, 81.), Baracskai (Mim, 57., Körmendi, 90+1.) – Molnár R. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:Harsányi (52.), ill. Kártik (21.), Mim (66.), Makrai (89.)
Kiállítva: Török L. (73.)
Andorka Péter
: – A szünet után agresszívek voltunk, gyorsan járattuk a labdát, sikerült a széleken megbontanunk az ellenfél védelmét. Sok energiát fektettünk a mérkőzésbe, s ennek jutalma a győzelem volt.
Romanek János: – A Szeged a tízperces rövidzárlatunkat gólokkal büntette. A hajrában történtekkel jobb, ha nem foglalkozom. Számunkra minden mérkőzés élet-halál kérdése, gondot okoz három meghatározó játékosunk elvesztése.

Nem kezdett jól a Szentlőrinc a Csákvár ellen, hiszen nem tudott igazán veszélyes lenni a vendégek kapujára. Erdélyi felezőről való próbálkozásánál volt a legnagyobb esélyük a piros-feketéknek arra, hogy megszerezzék a vezetést. Ellenben a Csákvár remekül kontrázott, s egy tanítani való támadással a 21. percben meg is szerezte a vezetést. Baracskai rohant el a jobb szélen, a centerezését a tavaly még Szentlőrincen futballozó Torvund csípte el. A szélső viszont lövés helyett egy cselt követően Kártik elé készítette le a labdát, aki jobb külsővel lőtt a bal alsóba.

A Lőrinc ezt követően a védővonal mögé belőtt labdákkal próbált zavart okozni, de a sárgák ezeket hatékonyan semlegesítették. A szünet előtti ráadásban így is óriási helyzetbe kerültek a hazaiak: Török fejberúgásával Dulló hozott össze egy büntetőt volt csapatának, Harsányi azonban nem tudott élni a lehetőséggel.

A fordulás után egy gyönyörű tekeréssel gyorsan kijavította hibáját a kényszerből bal oldali szélső védőt játszó támadó, azonban a Csákvár a 89. percben újabb gólt szerzett és végül megérdemelten vitte el a három pontot.

20. Szolnoki MÁV FC358101731–51–2034

Vége a mérkőzésnek, 3–1-re győzött a vendég Csákvár! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Újabb csere: Mim helyére Körmendi állt be a vendégekhez.

Háromszor ünnepelhetett a Csákvár (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

89. perc: GÓÓÓÓL! Makrai 20 méterről, kicsit balról, szabadrúgásból lőtt a bal felsőbe, 1–3.

86. perc: Makrai a tizenhatos vonaláról lőtt, közben elcsúszott, de így is nagyon veszélyesen csapódott a bal felső felé a labda. Prokop védett.

84. perc: Cseréltek a hazaiak is, Grumics helyén Törőcsik, Szabó Mátéén Mucsányi folytatja.

83. perc: Mim kapott sárga lapot.

81. perc: Cseréltek a vendégek, Kártik helyére Makrai érkezett.

78. perc: Kártik kapott remek labdát, de éles szögből ellőtte a kapu előtt a labdát.

Mervó (6) helyzetbe sem került a vendég védők jó közbeavatkozásai miatt (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

73. perc: Molnár Rajmund gólhelyzetben való letaglózásáért Török László kapott piros lapot.

71. perc: Kettőt cserélnek a hazaiak. Mervó helyén Rétyi, Keresztesén Nagy Zsombor folytatja!

66. perc: GÓÓÓÓL! Ismét vezet a Csákvár! Hárman is érintették a hazai tizenhatoson belül a labdát, végül Mim vágta közelről a kapuba, 1–2.

61. perc: Molnár Rajmund lépett ki két védő közül, és a jobb kapufát lőtte telibe.

Keresztesék nem tudták tartani a lépést a vendégek kontráival (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

57. perc: Hármat is cseréltek a vendégek. Mészáros Dávid helyén Derekas, Baracskaién Mim, Torvundén Tamás Nándor folytatja.

52. perc: GÓÓÓÓÓL! Óriási góllal egyenlít a Szentlőrinc! Egy szögletet követően került Harsányihoz a labda, aki a tizenhatos bal sarkáról jobbal kipókhálózta a hosszú felsőt, 1–1.

46. perc: A hazaiak cseréltek, Hesz helyett Bányai érkezett.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

Vége az első félidőnek!

45+1. perc:Harsányi bal alsóba tartó tizenegyesét kivédte Auerbach.

45. perc: Török Lászlót rúgta fejbe Dulló. Jár a hazaiaknak a büntető, míg a védőnek a sárga!

40. perc: Drljót könyökölte állon Karacs a tizenhatoson belül, de a játékvezető műesésért a hazai játékost dorgálta meg.

38. perc: Szabó Máté forgatta meg Karacsot, ám a védő blokkolni tudta a centerezését.

36. perc: Nincs sokat a csapatok birtokában a labda. A Szentlőrinc türelmetlenül vagdossa előre a labdát, a Csákvár gyors elfutásai pedig most fennakadnak Tamás Lászlóékon.

26. perc: Éppen állt a játék, így a kecsesen a pálya közelébe megérkező gólyát is megcsodálhatták a nézők!

Kártikról nagyon lemaradtak Grumicsék (Fotó: Laufer László/Dunántúli Napló)

21. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet a Csákvár! Baracskai rohant el a jobb szélen, lapos centerezése Torvundot találta meg, aki nem lőtt kapásból, hanem egy csellel átverte védőjét, és visszakészítette a labdát Kártik elé. A második hullámban érkező társ jobb külsővel lőtt a bal alsóba. Tanítani való támadás végén született meg a találat.0–1

18. perc: Drljo cselezett befelé a jobb szélről, majd a tizenhatos sarkától ballal tekert a hosszú alsó felé, Auerbach azonban fogta a takarásból érkező lövést.

17. perc:Torvund kapott sárga lapot.

16. perc: Molnár Rajmund hámozta át magát az ötösön Harsányin, de a közeli lövését Prokop védte.

11. perc: Török ugrott ki egy távoli szabadrúgást követően, de nagyon éles szögből nem tudott igazán veszélyesen lőni.

7. perc: Erdélyi kínálta meg a felezőről Auerbachot, de a kapus elérte a jobb felső irányába tartó labdát.

1. perc: Kezdődik a találkozó! A piros-feketében játszó Szentlőrinc indította útjára a labdát, a vendégek tiszta sárgában játszanak.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a negatív spirálban lévő Szentlőrinc a szintén a kiesés ellen küzdő Csákvár ellen.