Ismét kikapott hazai pályán a Haladás – a Szentlőrinc vitte el a három pontot

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2022.03.20. 16:50
A kép csalóka, a Szentlőrinc (piros-feketében) nem hagyta lerázni magát, és elvitte a három pontot Szombathelyről (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A labdarúgó NB II 29. fordulójában a forduló előtt hetedik helyezett Haladás a 11. helyen álló Szentlőrincet fogadta, és a vendégcsapat a 89. percben szerzett ritkán látható nagy góllal csikarta ki az 1–0-s győzelmet.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–SZENTLŐRINC 0–1 (00)
Szombathely,Haladás Sportkomplexum, 852néző. Vezette: Görög Márió (Máyer Gábor, Kiss Balázs)
HALADÁS: Verpecz– Kállai, Csató, Devecseri, Németh M. – Csilus, Stieber A. (Szijjártó, 76.), Kiss B., Holdampf – Tóth M. (Monori, 59.), Lencse (Horváth R., 76.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M. (Török, 78.), Hesz, Tamás L., Nagy B. – Harsányi (Rétyi, 63.), Grumic (Bányai, 63.), Jancsó (Erdélyi, 78.), Nagy Zs. – Szabó M. (Mervó, 88.), Biben. Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Nagy B. (89.)
Németh Szabolcs: – Ezen a találkozón hiányzott a kreativitás a játékunkból. Változtatnunk kell a jövőben, hogy eredményesen tudjunk szerepelni.
Marián Sluka: – Gratulálok a csapatnak, kiváló teljesítményt nyújtottunk. A megbeszélteknek megfelelően maradéktalanul végrehajtották a taktikai feladatot. Új felállást választottunk, megerősített középpályás sorral, s megérdemelten nyertük meg a találkozót.

Bátran kezdte a mérkőzést a Szentlőrinc – talán meg is lepte a házigazdát. Kellet kis idő, mire belelendült a Haladás. Küzdelmes első félidőt produkáltak a felek, de a játékrész hajrája ismét a vendégeké volt, két komoly helyzetet is elpuskáztak. Jól jött a szünet a hazaiaknak.

A fordulás után nagyon bekezdett a Haladás, kapuja elé szegezte ellenfelét, de a szervezetten védekező vendégek túlélték a nehéz perceket. Sőt egyre több veszélyes ellentámadást vezettek – majd a hajrában ritkán látható nagy góllal meg is nyerték az összecsapást. A Haladás küzdött becsülettel, de kapura kevés veszélyt jelentett – nem érdemtelenül vitte el a három pontot a szervezett, motivált, harcos vendég, 0–1.

20. Szolnoki MÁV FC29591524–43–1924

Lencse László (92) kevés labdát kapott a szentlőrinci védők szorításában (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Vége a mérkőzésnek, megnyerte a csatát a Szentlőrinc – nem érdemtelenül.

Két perc hosszabbítást jelez a tartalék játékvezető.

89. perc: Bődületesen nagy góllal, szabadrúgásból szerzett vezetést a vendég Szentlőrinc: Nagy Barnabás a 16-os vonalából, jobbról, az oldalvonal közeléből varrta fel a labdát a jobb felső sarokba, 0–1.

88. perc: Még egy csere a vendégeknél: Mervó váltja Szabót .

83. perc: A Szentlőrinc jobbról belőtt szögleténél a röviden Tamás emelkedett a legmagasabbra, az ötös sarkáról megcsúsztatta a labdát, alig tévesztett célt, a jobb kapufa mellett hagyta el a pályát a játékszer.

Szétszakad a pálya, mind a két csapat a győzelemért rohamoz – és kevésbé ügyel a védekezésre.

A szentlőrinci Jancsó András (70) 78 percet töltött a pályán (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

78. perc: Kettőt cserél a Szentlőrinc is. Farkas és Jancsó hagyja el a pályát, Török és Erdélyi száll harcba.

76. perc: Cserél a Haladás, Lencse és Stieber helyett Horváth R. és Szijjártó kap lehetőséget.

Túlélte a nehéz perceket a vendég gárda, vezetett néhány veszélyes ellentámadást – de az utolsó passzokat elrontotta.

63. perc: Kettős cserével próbál frissíteni a Szentlőrinc: Grumic és Harsányi le, Bányai és Rétyi be.

60. perc: Holdampf vette észre, hogy nagyon kint áll a vendégek kapusa, félpályáról tüzelt, nem sokkal ment fölé a labda.

59. perc: Cserél a Haladás: Monori lép pályára Tóth M.helyett.

Nyom tovább keményen a Haladás.

56. perc: Lencse jól fordult le a védőjéről, majd kissé balról, 16 méterről tüzelt, de Prokop kapus kitornázta a bal alsó sarokba tartó labdát.

53. perc: Kiss Bence sárgult be, taktikai faulttal akadályozott meg egy gyors szentlőrinci támadást.

50. perc: Jobbról ívelt be szabadrúgást a Szentlőrinc. A lábak között ide-oda pattogó labda a bal alsó sarok mellett csorgott ki a pályáról – most szerencséje volt a Haladásnak.

Nehéz pillanatokat él át, nagyon beszorult a Szentlőrinc.

A Haladás jött ki frissebben az öltözőből.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Németh Milán (29) hiába előzte meg ellenfelét, mégis a Szentlőrinc örülhetett a találkozó végén (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)

Véget ért az első félidő - nagyon kellett a szünet a hazai csapatnak.

43. perc: Jancsó vett mellre egy kipattanót, 17 méterről tüzelt, a labda a jobb kapufa töve mellett hagyta el a játékteret.

41. perc: A meccs helyzete maradt ki. Szabó Máté húzta meg a bal oldalon, betört a 16-oson belülre, befelé cselezett, tisztára játszotta magát, a lövése centikkel kerülte el a bal kapufát – Verpecz dermedten nézett.

Az első félidő hajrát megnyomta a Szentlőrinc - jöttek is a helyzetek.

Sok a szabálytalanság, akadozik a játék.

Magához tért a Haladás, kezdi átvenni az irányítást.

Szűk negyed óra után komolyabb helyzetet még nem láthattak a drukkerek - akik inkább csendesen szemlélődnek, semmint szurkolnak...

Mezőnyben gyűrik egymást a felek, jobbára a Haladás térfelén pattog a labda.

Bátran kezd a Szentlőrinc, nem állt be védekezni, nekiesett a Haladásnak.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

A vendégeknél több olyan játékos is pályára lép, aki korábban viselte a Haladás mezét – így Jancsó András, Tamás László, Miroslav Grumic. De vendégek edzője, Marián Sluka is futballozott zöld-fehér szerelésben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hét mérkőzés óta nyeretlen, és hetedik helyre visszaeső Haladás, a stabil középcsapatnak számító, 11. helyezett Szentlőrinc ellen. A Haladás az elmúlt öt hazai mérkőzésen rendre vereséget szenvedett.