A hajrában lőtt góllal gyűrte le a Pécs a sereghajtót

2020.11.25. 17:50
Geiger (labdával) az első játékrészben nem tudott túljárni az ellenfél kapusának eszén (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a mezőny legjobban záró védelemével rendelkező Pécs góltalansági sorozata a 88. percben megtört a sereghajtó DEAC ellen. Akkor egyenlíteni tudtak a debreceniek, örömük azonban nem tarthatott sokáig, mert a 90. percben Batizi-Pócsi révén megszerezte a győztes gólt a PMFC.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

PÉCSI MFC–DEBRECENI EAC 2–1 (0–0)
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Káprály Mihály (Farkas B., Kiss B.)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Óvári (Bohata, 75.), Futó, Bartha (Tölgyesi, 65.), Hegedűs (Grabant, 65.) – Kónya (Németh M., 90+3.), Geiger (Batizi-Pócsi, 65.). Vezetőedző: Vas László
DEAC: Szabados – Soltész, Belényesi, Papp F., Orosz M. – Nikitscher, Spitzmüller (Urbin, 83.), Nagy K. (Katona Z., 90+1.) – Székely D. (Rezes, 83.), Burai, Damásdi (Kertész T., 75.). Vezetőedző: Sándor Tamás
Gólszerző: Preklet (59.), Batizi-Pócsi (90.), ill. Kertész T. (88.)
Vas László: – Órási lelkierőről tett tanúbizonyságot a csapatom. Saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe, de óriási lelkesedéssel sikerült begyűjtenünk a három pontot. A tabellán elfoglalt helyezése nem tükrözi híven, de a DEAC egy nagyon szervezett, jó csapat. Türelmetlenek voltunk, és az első gólunk után nem hittük el, hogy egyenlíthet az ellenfél.
Sándor Tamás: – Az első félidőben kicsit gyengén, de mégis stabilan játszottunk, inkább támadásban akadtak hiányosságaink. A szünetben kértem, hogy bátrabban játsszunk előre, és a végén másodszor is egyenlíthettünk volna.

Már az első perctől nagy nyomást helyezett a sereghajtóra a PMFC, ám ez helyzetekben sokáig nem igazán mutatkozott meg. A Debrecen viszont a magas letámadás hatására teljesen veszélytelen volt az első játékrészben. A Pécs részéről Hegedűs és Óvári villant meg többször a széleken. Előbbinek nagy helyzete is volt egy kényszerítőt követően, de lövése középre ment, így Szabados védeni tudott.

A legnagyobb helyzetet is a Pécs alakította ki. Kónya a jobb szélen kicselezte a kimerészkedő debreceni kapust, de azt követően Bartha lövését Belényesi mentette a gólvonalról. A vendégek középhátvédje ezt követően a másik oldalon is főszerepet játszott, szöglet utáni fejesét azonbanHelesfay könnyedén fogta.

A fordulás után szinte azonnal Geiger került ziccerbe, de a Pécs ekkor még nem tudta megszerezni a vezetést. Erre egészen az 59. percig várni kellett, akkor egy bedobást követően Futó centerezett, Preklet pedig közelről a Debrecen kapujába fejelt.

A vezetés tudatában a PMFC kissé visszavett, és őrizte az eredményt, a Debrecen pedig sokáig nem tudott mit kezdeni a masszív pécsi védelemmel. A 88. percben viszont Kertész Tamás kiegyenlített. A hazaiak viszont egy pillanatra sem adták fel, és a hosszabbítás első percében Batizi-Pócsi megszerezte a győztes találatot a Pécsnek. Ezután a DEAC tűzijátékot rendezett a baranyaiak kapuja előtt, a kapufát is eltalálta, ám az eredmény már nem változott. 2–1

20. Debreceni EAC1831513–34–219

Vége a találkozónak, 2–1-re nyert a Pécs. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

93. perc: Cserélt a Pécs. Kónya helyett Németh Márk érkezett.

92. perc:Helesfay bravúrral védte Kertész lövését. A kipattanó egy debrecenihez került, aki a kapufát találta el. Újabb ismétlés következett, ezúttal viszont Preklet blokkolt.

91. perc: Cserélt a DEAC. Nagy Krisztián helyett Katona Zoltán érkezeett.

90. perc: GÓÓÓÓÓL! Újra vezet a PMFC!Batizi-Pócsi talált be. 2–1

88. perc: GÓÓÓÓL! Egalizált a DEAC! Kertész Tamás kapott remek labdát a pécsi tizenhatoson belül, amit magabiztosan gurított el a teljesen kiszolgáltatott Helesfay mellett. 1–1

83. perc: Kettőt cserélt a debreceni együttes. Spitzmüller helyett Urbin, Székely Dávid helyett Rezes érkezett.

80. perc:Grabant kapott sárga lapot.

75. perc: Cserélt a Debrecen és a Pécs is. Damásdi helyére Kertész Tamás jött be a DEAC-ba, míg a PMFC-ben Bohata játszik tovább Óvári helyett.

65. perc: Hármat cserélt a Pécs. Bartha, Geiger és Hegedűs helyére Tölgyesi, Batizi-Pócsi és Grabant érkezett.

59. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a PMFC!Futó baloldali beadását Preklet három méterről fejelte a Debrecen hálójába.1–0

58. perc:Helesfay kapott sárga lapot.

57. perc: Bartha kapott remek labdát, de fejjel nem tette jól maga elé, így vissza kellett fordulni. Geiger elé készített le, de Papp Ferenc a labda útjába vetette magát.

55. perc: Felpörgette a játékot a DEAC, de a pécsi védelem állja a támadásokat.

53. perc:Belényesi is besárgult.

46. perc:Folytatódott a találkozó, és Geiger rögtön helyzetbe is került, ám jobbal 15 méterről mellé gurított.

45. perc: Vége az első félidőnek, nem hosszabbított a játékvezető. Gól egyelőre nincs.

43. perc: Helesfay könnyedén fogta a labdát Belényesi szöglet utáni fejesét követően.

41. perc:Székely kapott sárga lapot egy a saját tizenhatosának előterében elkövetett szabálytalanságért. Óvári mellé tekert a 18 méteres szabadrúgásból.

40. perc: Kónya kicselezte a jobb szélre kifutó Szabadost, középre gurított Barthához, de Belényesi a gólvonalról mentett.

39. perc: Soltész 28 méteres szabadrúgása messze elkerülte a kaput.

38. perc:Rácz László kapott sárga lapot egy buktatásért.

23. perc: Hegedűs Papp Ferenc lába között gurított Barthához, aki visszakészített a fiatal támadó elé. A 14 méterről ballal ellőtt, középre tartó labdát Szabados fölé ütötte.

21. perc: A szögletet követően Futó elé pattant a labda, aki félfordulatból luftot rúgott.

20. perc: Óvári 24 méterről ellőtt szabadrúgása elakadt a debreceni sorfalban.

18. perc: Geiger beadását Óvári pörgette volna kapura, de Papp Ferencről fölé pattant a labda. Hegedűs szögletét Rácz László mellé csúsztatta.

16. perc: Hegedűs gyorsan elvégzett egy baloldai szabadrúgást, Bartha elé emelte be a labdát a tizenhatoson belülre, de a rutinos pécsi támadó nem tudott centerezni Belényesi mellett.

Hegedűs (lpirosban) a bal szélen többször is meg tudta bontani a debreceni védelmet  (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

12. perc: Hegedűs cselezett a tizenhatos bal sarkánál, de túlvállalta magát, és két védő között elvesztette a labdát.

7. perc: Óvári vette át a labdát a Debrecen tizenhatosán belül, de elcsúszott, így nem tudott lőni.

2. perc: Hegedűs kerülte volna meg Papp Ferencet, de a Debrecen védője rutinosan kizárta a fiatal pécsi támadót.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A vendég csapat indította útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire jut a szeptember 28. óta veretlen, az elmúlt hét fordulóban 19 pontot gyűjtött Pécsi MFC a mezőny egyértelműen leggyengébb csapata, a Debreceni EAC ellen.

A pécsiek vasárnap játék nélkül szereztek három pontot, miután a sok fertőzött játékossal rendelkező Kaposvár nem tudott kiállni ellenük.