NB II: idén már nem játszik saját pályáján a Szentlőrinc

F. B.F. B.
Vágólapra másolva!
2020.11.20. 13:31
Már biztos, hogy csak jövőre fogadhatja saját stadionjában ellenfeleit a labdarúgó NB II újonca, a Szentlőrinc. A munkálatok jelenleg is zajlanak a stadionban, a tervek szerint február környékére lehetnek kész mindennel, s akkor a csapat végre hazaköltözhet.



A Szentlőrinc idén már nem játszik saját pályáján (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Szentlőrinc idén már nem játszik saját pályáján (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)


Az újonc Szentlőrinc a 2020–2021-es idényben nem élvezhette még a hazai pálya előnyét. Egy alkalmat leszámítva minden „otthon” rendezett találkozóját Kozármislenyben játszotta; a kivételt egy kaposvári mérkőzés képezi.

Ennek oka, hogy a szentlőrinci létesítmény nem alkalmas NB II-es mérkőzések lebonyolítására, mivel a jelenlegi fedett lelátó kicsi, így a hazai szurkolóknak új nézőteret kell kialakítani, emellett a játékteret is fel kell újítani.

Folyamatosan zajlanak különböző mérések, felmérések – mondta a bama.hu-n Fekete Tivadar, a klub sportszakmai igazgatója. – A megvalósításhoz szükséges paraméterek kidolgozása halad. Azt gondolom, kicsit csúszásban van a dolog, de a tavasz folyamán már mindenképpen otthon szeretnénk játszani a mérkőzéseinket.”

Ha minden a mostani ütemben zajlik tovább, február környékére elkészülhetnek a stadionfelújítási munkálatokkal, s akkor a csapat végre hazaköltözhet.

A Szentlőrinc 16 forduló után 14 ponttal a 18., kiesést jelentő helyen áll.

Legfrissebb hírek

Újra az első helyen: öt gólt szerezve győzte le a Honvéd a Karcagot

Labdarúgó NB II
2025.09.29. 21:53

Soroksári sikerével élre ugrott a Vasas, idegenben nyert a Budafok és az Ajka – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2025.09.28. 21:00

Hajdú Roland duplája döntött, Tiszakécskén szerezte meg első idegenbeli győzelmét a Budafok

Labdarúgó NB II
2025.09.28. 20:55

Sorozatban negyedik bajnokiját nyerte meg a Vasas

Labdarúgó NB II
2025.09.28. 20:54

Három vesztes bajnoki után nyert újra az Ajka

Labdarúgó NB II
2025.09.28. 20:50

A Kozármisleny hazai pályán, míg a Videoton idegenben maradt nyeretlen

Labdarúgó NB II
2025.09.28. 18:52

Megszakadt a rossz sorozat: legyőzte a Szeged a Szentlőrincet

Labdarúgó NB II
2025.09.28. 18:52

Nem támadt fel a BVSC, a Kövesd nyert, ha nem is könnyen

Labdarúgó NB II
2025.09.28. 17:54
Ezek is érdekelhetik