NB III: az RKSK-é lesznek a pontok az elhúzódó eljárás végén?

Vágólapra másolva!
2015.05.05. 16:31
A Nemzeti Sport Online információi szerint a Magyar Labdarúgó-szövetség versenybizottsága az új eljárásban első fokon elutasította az NB III Nyugati csoportjában szereplő Tatabánya óvását, amelyet a klub az 1. fordulóban lejátszott Tatabánya FC–RKSK mérkőzésen a vendégek kapusa, Komora László jogosulatlannak tartott szereplése miatt nyújtott be.

Az ügy tavaly augusztusra nyúlik vissza, a Tatabánya FC még ekkor nyújtott be óvást a versenybizottsághoz, mivel a rákosmenteiek kapusának, Komora Lászlónak nem voltak rendben a sportorvosi papírjai – ennek ellenére végigjátszotta a Tatabánya elleni mérkőzést.Tatabánya FC még ekkor nyújtott be óvást a versenybizottsághoz, mivel a rákosmenteiek kapusának, Komora Lászlónak nem voltak rendben a sportorvosi papírjai – ennek ellenére végigjátszotta a Tatabánya elleni mérkőzést.

A szövetség versenybizottsága akkor megvizsgálta a körülményeket és a bizonyítékokat, majd az óvásnak helyt adott, így a meccset 3–0-val a Tatabánya FC javára írta jóvá, valamint az RKSK csapatától 1 pontot levont.

A határozat ellen azonban a budapesti csapat fellebbezett, amelyet követően az MLSZ jogi bizottsága hatályon kívül helyezte az eredeti határozatot, majd új eljárást rendelt el.

Az új eljárásban a versenybizottság első fokon elutasította a Tatabánya FC óvását, így jelen állás szerint a pályán elért eredmény a döntő (a találkozót a rákosmenteiek nyerték 1–0-ra), azonban a tatabányaiaknak is lehetőségük van a határozat ellen fellebbezni.

Megkerestük a Tatabánya FC vezetőit is, akik egyelőre nem döntötték el, hogy fellebbeznek-e az ítélet ellen. Ha a klub fellebbez, akkor a másodfokú ítélet lesz a döntő, ha viszont nem, akkor mindenképpen jogerőssé válik a pályán elért eredmény, és ez esetben az RKSK egy pontra megközelíti a tatabányaiakat a bajnokságban.

Legfrissebb hírek

NB III: a hajrában döntötte el a Kaposvár elleni rangadót a PMFC

Labdarúgó NB II
2025.09.27. 19:05

Ismét meg kellett műteni Kalmár Zsoltot

Labdarúgó NB II
2025.09.26. 17:55

„A polgármester kivégzi a szolnoki labdarúgást” – közleményt adott ki az vármegyei bajnokságba süllyedt klub

Labdarúgó NB II
2025.09.26. 15:33

Várhidi Péter és Vincze Ottó is munkába áll a harmadosztályú klubnál

Labdarúgó NB II
2025.09.22. 16:18

NB III: rangadót nyert a Nagykanizsa a Ferencváros II ellen, sima gyirmóti siker Veszprémben

Labdarúgó NB II
2025.09.21. 19:04

NB III: a Monor a szegedi győzelme után vezeti a csoportját

Labdarúgó NB II
2025.09.20. 13:32

Harmadosztályú csapat kispadjára ült le a korábbi szövetségi kapitány

Labdarúgó NB II
2025.09.19. 19:15

NB III: új tulajdonos vette át a Pécsi MFC-t

Labdarúgó NB II
2025.09.09. 18:42
Ezek is érdekelhetik