Fotó: Németh Ferenc (NS-archív)
Rieb György (balra) és Terry Robinson, a Sheffield United elnöke közösen fognak dolgozni a Fradi sikereiért
Fotó: Németh Ferenc (NS-archív)
Rieb György (balra) és Terry Robinson, a Sheffield United elnöke közösen fognak dolgozni a Fradi sikereiért
– Kezdődhet az új időszámítás?– Kezdődhet?! – kérdezett vissza Rieb György, a Ferencváros elnöke. – Már javában tart!
– Ha nem értené: kedden elkezdi a felkészülést harmadik másodosztályú szezonjára a csapat, de immár anyagilag rendezett háttérrel. – Tudom, sokan hosszú ideig kételkedtek az egyesület feltámasztásában, hallottam én is negatív, pesszimista véleményeket, de akkor sem keddtől számolom az új életet. Megnevezhetem május kilencedikét a jövőnk legfontosabb napjának, amikor megérkezett az FTC számlájára az angol befektető kétmilliárd-háromszázmillió forintja. Sőt továbbmegyek: számomra a február tizenharmadika már a megmenekülést jelentette, amikor a Kevin McCabe tulajdonában lévő cégcsoport letette a bankgaranciát, és a Magyar Nemzeti Vagyonigazgatóság az angolok sikerét hirdette ki.
– Vannak, akik a mai napig nem hisznek az angolok létezésében, mi több, az FTC korábbi remek labdarúgója, későbbi edzője, Varga Zoltán amondó: ami az Üllői úton történik, csalafintaság, manipuláció... – Mint korábbi zseniális futballistát és sportszakembert nagyra becsülöm Varga Zoltánt, s annak tulajdonítom az álláspontját, hogy nincs birtokában a valós információknak. Mindemellett megalapozatlannak tartom, és vissza is utasítom a vádakat, amelyekre a jelen és jövő a cáfolat.
– Halljuk, mivel állítja maga mellé a kételkedőket?– A befektetőtől érkező pénzből rögvest rendeztük az adótartozásokat és az elmaradást az OTP-vel szemben, valamint a szállítóinkat is folyamatosan fizettük, fizetjük. Most ott tartunk, hogy az összes kintlévőségünk nyolcvan százalékát egyenlítettük ki, s egy nagyobb összeget letéti számlára helyeztünk. Ezt a pénzt az angolok arra tartogatják, hogy ha a klub átvilágítása során egy csontváz kidőlne a szekrényből, lehessen korrigálni.
– Konkrétan mennyit tudtak félretenni a kapott pénzből?– Negyven-ötvenmillió forintot, és ezt a pénzt a szakosztályok konszolidációjára szánjuk. A vízilabda-szakosztályt már korábban rendbe tettük, most szeretnénk a jégkorongcsapatot és a kézilabdázók helyzetét is stabilizálni.
– Mi a helyzet a labdarúgással?– Ez külön tétel. A futballcsapatra a tervek szerint ötszázmillió forint marad, és mivel az angolok szigorú forgatókönyv szerint tervezik működtetni a zrt.-t, fontosnak tartottuk, hogy törlesszük adósságainkat. Mondhatom, jól állunk: a játékosok nyolcvan-kilencven százalékban hozzájutottak elmaradt bérükhöz, a prémiumokhoz. Immár az adminisztrációs ügyeket is közösen intézzük, minden hivatalos papírt az angol tulajdonos képviselője és mi, magyar vezetők is aláírunk, megelőzve az esetleges félreértéseket.
A teljes interjút elolvashatja a keddi Nemzeti Sportban.