Labdarúgó NB II: viharos mérkőzés Komlón

2008.03.01. 17:07
Nem mindennapi körülmények között lett döntetlen a Komló és a Pápa találkozója a labdarúgó NB II Nyugati-csoportjában.
A labdarúgó NB II 16. fordulójában

Keleti-csoport

OROSHÁZA - TUZSÉR 3–1 (2–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Orosháza, 400 néző. Vezette: Szőllősi (8) (Vígh T., Agócs)
OROSHÁZA: Juric 8 – Szabó N. 6, Kerekes 6, Futaki 6, Fekete Z. 6 (Sipka –, 80.) – Kerepeczki 7, Buza 7, Petneházi 6 (Pardi P. –, 80.) – Lengyel 8, Lovas 6 (Elekes 6, 58.), Ábel 7
Vezetőedző: Belvon Attila
TUZSÉR: Dobó 5 – Jeddi 5, Sípos T. 5–2=3, Dancs 5, Andrejcsák 3 (Minyin 5, 51.) – Szilágyi 5 (Sikorszki –, 66.), Babjak 6, Tóth T. 4, Iván 5, Fodor 6 – Gergely 6 (Fekete Á. –, 79.)
Vezetőedző: Virovecz Pál
Gólszerző: Lengyel (1–0) a 12., Petneházi (2–0) a 32., Gergely (2–1) a 71., Ábel (3–1) a 84. percben
Kiállítva: Sípos T. (gáncsolásért) a 61. percben
Belvon Attila: – Mindig fontos a jó idénykezdet, aminek az értékét növeli, hogy egy jó ellenfelet sikerült legyőzni.
Virovecz Pál: – Ebben az osztályban ilyen amatőrök nem lehetünk többet.

VECSÉSI FC - CEGLÉDI VSE 3–1 (1–0)
Vecsés, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (7) (Fajkusz, Kormányos II G.)
VECSÉS: Somodi 6 – Máj Z. 5, Hungler 7, Kiskapusi 6, Molnár D. 5 – Csillag 5 – Králik 5, Molnár Z. 5 (Csépe –, 83.), Djeke 5 (Dévai –, 63.) – Folmer 4 (Mészáros T. –, 76.), Faragó 5
Játékos-edző: Pisont István
CEGLÉD: Kiri 6 – Tóth M. 5, Buzás 6, Tóth I. 5, Ramos 0 (Kenderes 5, 25.) – Utassy 5, Barna 6 – Kozarek 4, Buczkó 5 (Magyari –, 80.), Nagy A. 5 (Lendvai K. –, 87.) – Medgyesi 4
Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Faragó (1–0) a 16., Hungler (öngól, 1–1) a 49., Hungler (2–1) az 55., Hungler (11-esből, 3–1) a 79. percben
Pisont István: – Azt hittük, a vihar miatt elmarad a mérkőzés, ám végül is örülünk, hogy a bíró engedélyezte, hogy pályára lépjünk. Szép és fontos győzelmet szereztünk a Cegléd ellen.
Simon Antal: – A szél adta előnyt nem tudtuk kihasználni az első félidőben, míg a hazaiak a másodikban igen. Ez döntött.

VÁC-ÚJBUDA LTC - JÁSZBERÉNYI SE 1–1 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Vác, 200 néző. Vezette: Farkas M. (8) (Varga L., Fehér Gy.)
VÁC: Sztankó 6 – Gáspár 5, Laki 5, Kovács P. 6, Horváth T. 5 – Margitics 4 (Vidra –, 81.), Kövesdi 5, Farkas P. 5, Vén 5 – Rusvay 5, Szabó V. 6 (Bánáti –, 81.)
Vezetőedző: Verebes József
JÁSZBERÉNY: Roza 5 – Fekete 5, Póti 5, Majzik 5, Hidvégi 5 – Benedek 4 (Móczó 5, 53.), Bárkányi 4 (Hamar 4, a szünetben), Lukácsi 5, Mohácsi 5 – Rebryk 4 – Németh Gy. 4
Vezetőedző: Sándor István
Gólszerző: Szabó V. (1–0) a 20., Mohácsi (1–1) a 93. percben
Verebes József: – Irreális időjárási körülmények között is meg kellett volna nyernünk ezt a mérkőzést, de tíz másodperccel a vége előtt kaptunk egy elkerülhető gólt.
Sándor István: – Az első félidei teljesítményünket borzalmas volt nézni, szerencsére a második félidőben feljavultunk és így megérdemeltük az egy pontot

SZOLNOKI MÁV-MONDI - TÖKÖL KSK 2–0 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 4
Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Takács (8) (Bendik, Kulcsár)
SZOLNOK: Rézsó 0 – Kiss Z. 6, Antal 7, Balogh P. 7, Gohér 6 – Freud 5 (Domokos –, 76.), Ulvicki 6, Szalai 7, Gulyás 5 (Nagy P. 5, 56.) – Farkas K. 6 (Felföldi –, 88.), Remili 7
Vezetőedző: Vígh Tibor
TÖKÖL: Beke 7 – Mójzes 5, Vedres 4, Kurucsai 6, Medgyesi 5 – Semsei 6 (Asztalos 5, 55.), Kiss P. 5, Papp L. 5 (Demény –, 84.), Varga L. 5 – Kása 5, Gasparik 5
Vezetőedző: Leskó Zoltán
Gólszerző: Farkas K. (1–0) a 3., Kiss Z. (2–0) a 65. percben
Tudósított: GELEI JÓZSEF
Vígh Tibor: – Elhibáztuk a ziccereinket, így nem tudtuk magabiztosabbá tenni győzelmünket.
Leskó Zoltán: – Irreális időben, gyenge játékvezetés mellett nyert a Szolnok.

DUNAÚJVÁROS FC - FELCSÚT 0–1 (0–0)
Dunaújváros, 300 néző. Vezette: Berger (5) (Bejzek, Kis A.)
DUNAÚJVÁROS: Kurucz 6 – Szabó G. 5 (Szauter 5, 52.), Szepessy D. 5, Facskó B. 5, Pénzes 6 – Riedl 6, Rátkai 5, Nagy A. 6, Facskó J. 5 (Heffler N. 5, 52.) – Nagy I. 5 (Stocker –, 77.), Drozdik 6
Vezetőedző: Szepessy László
FELCSÚT: Kozma 0 – Szalai T. 5, Trampler 6, Makrai 6, Venczel 5 – Gálos 6, Imrik 5 (Ribi 5, 52.) – Domján 6, Tamási 6, Móri 5 (Baracskai –, 83.), Disztl D. 5 (Varga I. 5, 57.)
Vezetőedző: Szíjjártó István
Gólszerző: Szepessy D. (53., öngól)
Szepessy László: – Felnőttünk a feladathoz, vért izzadt a listavezető a győzelemért, egy kis szerencsével meglepetést okozhattunk volna.
Szíjjártó István: – Gratulálok a Dunaújvárosnak és kollégámnak, masszív, ügyes kis csapatot hozott össze. Mi nyögvenyelősen játszottunk, az eredménnyel igen, a mutatott játékkal nem vagyok elégedett. Örülök, hogy fiatal játékosunk, Baracskai is pályára léphetett.

A Komlói Bányász–Pápa mérkőzés közben csapott le a forgószél, mindent átrendezett a környéken, vezetékek szakadtak le. A helyi tűzoltóság is megjelent, próbáltak rendet tenni, miközben a pályán a Komló a Pápával az 50. percben 0–0-ra állt.

KOMLÓI BSK - LOMBARD FC-PÁPA 0–0
Komló, 100 néző. Vezette: Hegedüs (8) (Vári, Viczián)
KOMLÓ: Kovácsevics 6 – Tallósi 5 (Fellai –, 82.), Győri J. 6, Fodor 5, Sághy 4 – Egle 5, Méhn 5, Schuszter 6, Kalmár 5 (Dávid –, 89.) – Czár 4 (Szabó Cs. –, 62.), Kardos 5
Vezetőedző: Mészáros Ferenc
PÁPA: Szűcs 6 – Kerényi 5, Schrancz 6, Horváth Sz. 5, Rajnay 5 – Ahodikte 4 (Fabinho –, 68.), Luizinho 4 (Szabó Z. –, 79.), Tóth G. 5, Kovács Sz. 5 – Szekér 5 (Mészáros M. –, 79.), Alex 4
Vezetőedző: Kiprich József
Mészáros Ferenc: – Az eredményt elhunyt elnökünk, Vaskó Ernő emlékének ajánljunk. Akár a győzelem is meglehetett volna.
Kiprich József: – Értékes pontokat veszítettünk irreális körülmények között.

SOROKSÁR - PMFC-PÉCS PLAZA 1–3 (0–1)
Haraszti út, 500 néző. Vezette: Nagy R. (7) (Márkus, Demeter)
SOROKSÁR: Komora 6 – Mogyoróssy 4, Szekeres 4, Kőkuti 5–2=3, Janovics 5 – Horváth D. 4 (Kiss R. –, 75.), Hegedűs 4, Mundi 7, Tandari 6 – Csepregi 5, Skita 4 (Szili –, 68.)
Vezetőedző: Elekes József
PÉCS: Farkas 6 – Szabados 5, Kulcsár 6, Simonfalvi 6, Lantos 5 – Wittrédi 7 (Gulyás 5, 53.), Sípos 5, Fónai 6 (Luczek –, 88.), Nagy O. 6 – Lengyel 7 (Törtei –, 72.), Lovrancsics 7
Vezetőedző: Nagy Tamás
Gólszerző: Lengyel (0–1) a 18., Lengyel (0–2) a 65., Kulcsár (0–3) a 70., Tandari (1–3) a 73. percben
Kiállítva: Kőkuti (85. p.)
Elekes József: – Megérdemelten nyert a Pécs, de ehhez kellett a védőink gyámoltalan játéka és gyermeteg hibái.
Nagy Tamás: – Szélviharos kezdés után napsütéses befejezés jellemezte a játékot és a mérkőzést.

BUDAÖRSI SC - ESMTK 0–1 (0–0)
Budaörs, 250 néző. Vezette: Pánczél K. (8) (Schuszter R., Péter T.)
BUDAÖRS: Totka 5 – Szukob 5, Kollár 6, Szirtesi 5, Novák A. 5 – Tüske 5, Lászka 5 (Nagy R. –, 79.), Bencze 4, Farkas Á. 5 (Németh T. –, 79.) – Pálinkás 4 (Varga D. –, 74.), Farkas J. 5
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
ESMTK: Bonica 6 – Tvaruska 5, Németh J. 6, Geraldo 6, Takács A. 6 – Szabó G. 6 (Marosfalvi –, 67.), Füzi K. 6, Farkas A. 5, Ujhegyi 6 – Vörös D. 5, Marik 6 (Kővári –, 91.)
Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Marik (59.)
Lucsánszky Tamás: – Szégyelljük magunkat.
Menczeles Iván: – A helyzetek alapján megérdemelten nyertünk, a jó kezdésnél nincs jobb.

később: Integrál-DAC - FC Ajka 18 ó