Hét gólt vágott a Celldömölknek az Integrál DAC csapata

2007.04.28. 20:22
Gólzáport rendezett hazai pályán az Integrál DAC együttes, amely 7-1-re verte a Celldömölköt. A mérkőzés hőse Korsós Attila volt, aki három góllal terhelte meg Szép Tamás hálóját. A tabella élmezőnyében található Siófok Hévízen nyert.

A második félidőben fordított a Haladás

Bár a félidőben még vesztésre állt, a második 45 percben megfordította a mérkőzést a Haladás labdarúgócsapata a Soroksár ellen. Dudás Gábor kétszer is vezetést szerzett a vendégeknek, ezt előbb Balassa, majd Andorka egyenlítette ki. A támadó találata büntetőből esett, és ezt a játékvezetői ítéletet erősen kritizálta Elekes József, a vendégek edzője, mivel szerinte jogtalan volt és ez hozta fel a szombathelyieket.

A büntető után hat perccel Nagy Gábor is eredményes volt, és ezzel a Haladás megnyerte az összecsapást.

Békéscsabán több helyzetet kidolgozott a Karcag, de ezeket rendre kihagyták. A csabaiak viszont jól értékesítették lehetőségeiket, ráadásul Ulviczki Mihály kiállítása miatt a 49. percben tíz főre fogyatkoztak a vendégek, ezután már esélyük sem volt a fordításra.
A Győrben rendezett mérkőzés egyik érdekessége az volt, hogy Gaál Gyöngyi személyében női játékvezető dirigált. Igaz, a FIFA-játékvezető korábban már NB I-es mérkőzésen is fújhatta a sípot. Preszeller Tamás együttese a Herczeg Miklós, Korsós Attila párossal kezdett a támadósorban, 1998 tavaszán volt olyan meccs, amikor ez a kettős alkotta a válogatott csatársorát is.

Az első húsz percben nem sikerült megszereznie a vezetést a hazai csapatnak, utána azonban két perc alatt kétszer is Szép hálójába került a labda: előbb Herczeg, majd Korsós volt eredményes. A Celldömölk csak 5-0-nál tudott szépíteni, de az utolsó tíz percben újabb két gól kaptak, ez pedig végképp fölényessé tette a hazai győzelmet. Korsós Attila végül három góllal zárt.

Budaörsön a Lombard Pápa lépett pályára, és bár az első 20 percben nem ment Kiprich József csapatának, utána beindult a gólszerzés. Oliveira két gólt szerzett, Győrié volt a harmadik találat. A csereként beállt Pálinkás már csak szépíteni tudott.

Dunaújvárosban is női játékvezető dirigált, és Gaál Gyöngyihez hasonlóan Kulcsár Katalin is jól működött közre. A hazai együttes Lipusz révén szerzett vezetést, Tarcsa és Szepessy góljai pedig biztossá tették a sikert. Horváth Lajos, a vendégek edzője szerint hiába birtokolták többet a labdát, nem jelentettek veszélyt a kapura.

A bajnoki címre törő BFC-Siófok Hévízre látogatott, és nehéz győzelmet aratott. Fülöp Zoltán góljával vezettek a vendégek, de Glázer Róbert csapata csak a két kiállítás után vesztette el reményét a pontszerzésre. A volt szövetségi kapitány szerint a bírók sem mértek egyforma mércével a találkozón.

A keleti csoportban a tuzséri Szilágyi Krisztián duplázott, de a hazai Kazincbarcika kétszer is egyenlített. Krajnc Balázs a folytatásban még két gólt szerzett, így a szabolcsiak elhozták a három pontot Barcikáról.

Hiába támadott sokat a Szolnok, mindössze egy gólt szerzett. Ez viszont a vereséget jelentette számukra, ugyanis a vendégek részéről Fülöp Tibor és Csamangó Tamás is betalált.

Gólzáporos meccset vívott a Budafok és a Kecskemét, az adok-kapokból végül a vendégek jöttek ki győztesen. A döntő gólt Balogh Marcell a hajrában szerezte.

Idegenben diadalmaskodott az Orosháza is, amely a Baktalórántháza otthonában vendégszerepelt. ----
KAZINCBARCIKAI SC - TUZSÉR SE 2–4 (2–3)
A mérkőzés osztályzata: 3
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Hegedűs A. (8) (Medovarszki J., dr. Vári)
KAZINCBARCIKA: Botló 6 – Nagy T. 4 (Simkó 5, a szünetben), Harnócz 5–2=3, Kovács R. 6 – Hanász 5, Hegedűs D. 5, Szögedi 4 (Sebők –, 65.), Kerekes 4 (Kovács P. 4, a szünetben) – Engi 5, Nagy G. 5, Badalik 6
Vezetőedző: Kádár Zsolt
TUZSÉR: Balogh Z. 6 – Csobán 5, Mező 6, Kóka 6, Baka 6 – Mitró 5 (Fodor A. –, 80.), Szilágyi K. 7, Iván 6, Babjak 6 – Krajncz 7 (Minyin –, 85.), Gergely 6 (Rab –, 62.)
Vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Szilágyi K. (25.), Badalik (31.), Szilágyi K. (32.), Kovács R. (35.), Krajncz (42., 79.)
Kiállítva: Harnócz (felrúgta Ivánt, második sárga lap után) a 87. percben
SZOLNOKI MÁV MONDI - MAKÓ 1–2 (1–1)
Tiszaliget, 200 néző. Vezette: Pető (7) (Viszokai, Beidek).
SZOLNOK: Rézsó 4 – Szalai 5, Mile 5, Antal 5, Balogh P. 6 – Remili 6, Szoboszlai 6, Jeney 5–2, Gohér 6 – B. Tóth 4, Tóth Gy. 4 (Nagy P. 5, 55.). Vezetőedző: Kis Károly.
MAKÓ: Czirbus 6 – Podonyi 6, Mórocz 6, Szamosszegi 6, Puskás 5 – Fülöp 5, Magyar 6, Kis K. 6 (Szűcs, – 72.), Bány 5 – Csamangó 5 (Csák, – 88.), Varga R. (Varga F., – 80.) Vezetőedző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Fülöp (16.), Remili (35.), Csamangó (78.)
Kiállítva: Jeney (89.) második sárga lap után
BUDAFOKI LLC - KECSKEMÉTI TE 3–4 (2–3)
A mérkőzés osztályzata: 4
Promontor u., 100 néző. Vezette: Pintér Cs. (8) (Kormányos II G., Varga F.)
BUDAFOK: Dombai 5 – Fejős 5, Füzi K. 6, Szigeti 5, Kővári 5 – Lázár 5 (Vörös F. –, 70.), Lovrencsics 6, Ujhegyi 6, Ezehczy 5 (Rétsági 5, 50.) – Urbán R. 5, Koltai 6 (Németh J. –, 91.)
Vezetőedző: Gelei Károly
KECSKEMÉT: Nagy Zs. 4 – Mojzes 5, Barna Zs. 5, Gyagya 5, Farkas I. 5 – Hegedűs Á. 5 (Balog M. –, 68.), Rezes 0 (Lungu 6, 23.), Kovrik 6, Somodi 5 (Kása –, 71.) – Yannick 7, Csordás Cs. 6
Vezetőedző: Török László
Gólszerző: Ujhegyi (33.), Füzi K. (36., 11-esből) Hegedűs Á. (6.), Ujhegyi (69.), Yannick (24.), Csordás (38., 11-esből), Balog M. (86.)
BAKTALÓRÁNTHÁZA - OROSHÁZA 0–2 (0–0)
Baktalórántháza, 400 néző. Vezette: Berger J. (8) (Hejbl, Forgács)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Petranics 0 – Szűcs 6, Király 5, Szenes 5, Bodnár 5 – Kozma A. 6, Rakóczi 6, Illés L. 6, Pálvölgyi 6 (Czerula –, 75.) – Szabó R. 5 (Németh A. –, 72.), Ádámszki 5
Vezetőedző: Madalina György
OROSHÁZA: Tóth Z. 6 – Kerepeczki 5, Molnár R. 5, Závoda 5, Szabó N. 6 – Szeverényi 6, Koncz 7, Tardi 5 (Jakab 5, 57.) – Buza 6, Baranyai 6 (Fekete –, 90.), Bosnjakovics 5 (Lovas –, 75.)
Vezetőedző: Belvon Attila
Gólszerző: Szenes (öngól) a 65., Buza (67.)
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE - KARCAG 4–1 (2–0)
Békéscsaba, 400 néző. V: Nagy R. (8) (Márkus, Demeter)
BÉKÉSCSABA: Such 6 – Szenti 6, Brlázs 6, Tóth-Kovács 6, Bogdán 7 (Juhász –, 76.) – Okos 6 (Cseke –, 71.), Szilágyi 6, Dobi 5, Horváth 5 – Pozsár 6, Lengyel 4 (Kocsis D. 5, 56.). Vezetőedző. Csató Sándor
KARCAG: Bano 5 – Lajkovics 6, Kocsis M. 5, Ramos 5, Donka 5 – Ulviczki 4–2=2, Kádár G. 6, Papp 4 (Bodor –, 63.) – Repjuk 4, Kovács I. 5 (Tóth L. 5, 51.), Domokos 6. Vezetőedző: Sándor István
Gólszerző: Tóth-Kovács (12.), Bogdán (44.), Brlázs (58.), Domokos (60.), Cseke (83.)
Kiállítva: Ulviczki (49. p.)
----
INTEGRÁl-DAC (GYŐR) - CELLDÖMÖLKI VSE 7–1 (2–0)
Győr, Pápai út, 400 néző. Vezette: Gaál Gy. (8) (Tóth II V., Takács G.)
INTEGRÁL-DAC: Molnár L. 0 – Telegdi 6, Császár 6, Páles 5, Janovics 4 (Orovecz 6, a szünetben), Kottán 6, Krén 5 (Molnár T. 6, 58.), Portulez 6, Germán 5 (Gjosevszki 6, 58.) – Herczeg 8, Korsós A. 8. Vezetőedző: Preszeller Tamás
CELLDÖMÖLK: Szép 5, Saller 4 (Fábián 5, 43.), Lakatos 5, Balogh T. 4–2=2 – Zsömlye 4, Gombos 4, Palkovcsi 5, Manganelli 5 (Győrvári –, 86.), Tóbiás 4 – Szalai T. 4 (Marius –, 70.). Vezetőedző. Szentgyörgyi József
Gólszerző: Herczeg (22.), Korsós A. (23, 48, 55.), Molnár T. (64.), Marius (80.), Molnár T. 83.), Kottán (85.)
Kiállítva: Balogh T. (87. p.)
BUDAÖRS SC - LOMBARD PÁPA 1–3 (0–1)
Budaörs, 250 néző. Vezette: Sóthy A. (6) (Vígh, Agócs)
BUDAÖRS: Totka 5 – Pleván 4, Kollár 5, Bálint 5, Szukob 4 – Nagy R. 6, Szűcs M. 5 (Papp G. –, 77.), Bencze 6 (Pálinkás –, 62.), Farkas Á. 5 – Tüske 5 (Rontó –, 66.), Nagy S. 5. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
PÁPA: Szűcs L. 7 – Buzás 5, Farkas A. 6, Lipták 6, Geri 5 – Orgon 6 (Basic –, 70.), Roni 6, Tóth G. 5, Vituska 5 (Győri 6, 58.) – Silva 5, Oliveira 7. Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Oliveira (39., 74.), Győri (61.), Pálinkás (90.)
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ - KAPOSVÖLGYE 3–0 (1–0)
Dunaújváros, 700 néző. Vezette: Kulcsár K. (8) (Farkas B., Ring)
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 6 – Riedl 6, Facskó B. 6, Tóth T. 6, Barics 6 – Nagy A. 7, Micskó 5 (Rátkai –, 71.) – Szauter 6, Nagy I. 4 (Szepessy R. 6, 26.), Lipusz 7 – Kohány 4 (Tarcsa 6, 26.)
Vezetőedző: Szepessy László
KAPOSVÖLGYE: Strublics 5 – Jagodits 6, Viníciusz 5, Lakatos 6, Gellér 4 (Kapitány 3, 40.) – Tereánszky-Tóth 6, Kővári 5 – Tachie 5 (Szabó Sz. –, 65.), Huzmi 5, Kollega 4 (Kerek 5, 42.) – Horváth Gy. 4
Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Lipusz (29.), Tarcsa (56.), Szepessy R. (87., 11-esből)
HÉVÍZ FC - BFC SIÓFOK 0–1 (0–1)
A mérkőzés osztályzata: 2
Hévíz, 600 néző. Vezette: Sulyok G. (6) (Szalai Z., Iványi I.)
HÉVÍZ: Tarczy 6 – Pásztor 5, Györe 6-2=4, Kállai 6, Kovács 6 (Fleischhacker –, 69.) – Grósz 5-2=3, Sipos 6, Páli 5 (Simon –, 77.), Vunther 6 – Kovic 4, Harth 0 (Bene 5, 9.)
Vezetőedző: Glázer Róbert
SIÓFOK: Hegedűs 0 – Miklósvári 6, Tusori 7, Forgács 6, Köntös 7 – Eugene 5 – Homonyik 5 (Sipos 5, 58.), Kecskés 5, Melczer 6, Ladóczki 5 (Kanta –, 63.) – Fülöp 7 (Kozmor –, 85.)
Vezetőedző: Botos Antal
Gólszerző: Fülöp (21.)
Kiállítva: Györe (70.), Grósz (77.)
SZOMBATHELYI HALADÁS - SOROKSÁR 3–2 (1–2)
Szombathely, 4000 néző. Vezette: Oláh Gábor (7) (Erős Gábor, Vámos Tibor)
HALADÁS: Sipos G. 5 – Guzmics 5, Subicz 5, Balassa 5, Tóth P. 5 – Nagy G. 6 (Hujber –, 90.), Rajos 6, Kaj 6, Sipos N. 5 (Schimer –, 73.) – Andorka 5, Hegyi 5 (Mihalecz –, 68.)
Vezetőedző: Artner Tamás
SOROKSÁR: Szántai 6 – Szálkai 5, Cseri 5, Hegedűs N. 6, Janta 5 – Németh T. 5, Hauser 6, Hegedűs Cs. 6, Hajdú 4 (Ferenczi 5, 46.) – Dudás 5 (Gasparik –, 76.), Hidvégi 5 (Héray –, 73.)
Vezetőedző: Elekes József
Gólszerző: Dudás (18., 33.), Balassa (22.), Andorka (11-esből, 52.), Nagy G. (58.)