Labdarúgó NB II: begyűjtötte a három pontot a Nyíregyháza

A feljutásra hajtó Nyíregyháza együttese begyűjtötte a három pontot a labdarúgó NB II keleti csoportjának 20. fordulójában.
Gálhidi György együttese a Karcagot verte hazai pályán.20. forduló:
Keleti csoport
KECSKEMÉTI TE - BÉKÉSCSABA FC 2–2 (1–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Kecskemét, 400 néző. Vezette: Pethő (7) (Raff, Suscher)
KECSKEMÉT: Nagy Zs. 5 – Gyagya 4, Vass 4, Farkas I. 4, Rezes 4 – Szabó T. 4, Kurucsai 4 (Ábel –, 68.), Némedi 4 – Hegedűs 4 (Csordás 4, a szünetben), Balogh M. 4 (Kása –, 71.), Yannick 4. Vezetőedző: Török László
BÉKÉSCSABA: Such 7 – Szilágyi 7, Brlázs 7, Tóth Kovács T. 6, Bogdán 0 – Okos 6 (Lengyel 7, 53.), Buzási 7, Pozsár 7, Horváth T. 0 – Dani 7 (Dobi –, 87.), Kocsis D. 6 (Juhász 7, a szünetben)
Vezetőedző: Csató Sándor
Gólszerző: Németi (11-esből, 19.), Kurucsai (öngól, 30.), Yannick (56.), Juhász Gy. (60.)
Kiállítva: Bogdán (20.), Horváth T. (28.)
Mestermérleg
Török László: – Az ilyen meccs után nehéz nyilatkozni, hatvan percet voltunk kettős emberelőnyben és hihetetlen, hogy ez nem érett góllá.
Csató Sándor: – Óriásit küzdött a csapat, remélem, hogy a bravúros pontszerzés után elhisszük, hogy van keresnivalónk a másodosztályban.
VECSÉSI SC - KAZINCBARCIKAI BSC 1–1 (1–1)
Vecsés, 200 néző. Vezette: Bendik G. (9) (Rischák K., Kulcsár J.)
VECSÉS: Bogdán 6 – Máj Z. 5, Hungler 6, Sidó 5, Mihályi 5 – Szabó L. 5 – Folmer 5 (Dévai –, 68.), Pisont 5 (Molnár I. –, 87.), Menyhárt 6 – Czipper 5, Faragó 6 (Mészáros T. –, 90.)
Játékos-edző: Pisont István
KAZINCBARCIKA: Botló 6 – Bányai 5, Harnócz 6, Kovács R. 5 – Engi 5 (Simkó 5, 58.), Hegedűs D. 5, Kerekes 5, Sebők T. 5 (Elek 6, a szünetben) – Kovács P. 5, Dávid 6 (Nagy G. –, 86.), Szögedi 5-2=3
Vezetőedző: Kádár Zsolt
Gólszerző: Faragó (19.), Dávid (25.)
Kiállítva: Szögedi (69.)
Pisont István: – Fáradtan mozogtunk, de így is sikerült egy küzdelmes mérkőzést játszanunk. Igazságos az eredmény.
Kádár Zsolt: – Az utóbbi időben sok nehézséggel kell megküzdenünk, de nem hagyjuk magunkat.
TUZSÉR ERDÉRT SE - JÁSZBERÉNY SE 1–0 (1–0)
Tuzsér, 600 néző. Vezette: Erdős (8) (Ring, Butkai)
TUZSÉR: Balogh Z. 0 – Csobán 5, Mező 6, Cséke 6, Baka 6 – Szilágyi K. 6, Iván A. 5, Kóka R. 6 – Mitró 5 (Gergely –, 66.), Minyin 5 (Rab –, 81.) – Krajnc 6 (Fodor A. –, 70.)
Vezetőedző: Révész Attila
JÁSZBERÉNY: Papp T. 7 – Fekete G. 5 (Tasi –, 89.), Lukácsi 5–2=3, Villányi 6, Barrányi 5 – Szabó D. 5, Molnár J. 5, Sinkó 6, Gulyás 5 – Németh Gy. 5, Potemkin 4 (Somogyi –, 70.)
Vezetőedző: Szabó Imre
Gólszerző: Krajnc (21.)
Kiállítva: Lukácsi (71.)
Révész Attila: – A türelmetlen támadójátékunk miatt nem sikerült elérnünk a nagyobb különbségű győzelmet.
Szabó Imre: – Nem játszottunk jól, csak küzdöttünk, de a gólt egy óriási lesállás előzte meg, és erre nem tudtunk válaszolni.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS - KARCAG 2–0 (1–0)
Nyíregyháza, 1200 néző. Vezette: Berger J. (9) (Heibl J., Forgács A.)
NYÍREGYHÁZA: Erdélyi 0 – Miskolczi 5, Bagoly 6, Cornaci 6, Ambrusz 5 (Sipos T. 5, 53.) – Madar Cs. 6 (Hegedűs 4, a szünetben), Popa 5, Zabos 5 (George –, 74.), Lippai 6 – Szilágyi 5, Lengyel 6
Vezetőedző: Gálhidi György
KARCAG: Banó 5 – Mitasz 4, Kocsis 5, Kádár 4, Donka 5 – Kovács I. 5 (Papp E. 5, a szünetben), Ulviczki 5, Lajkovics 5, Palásti 4 (Bodor –, 84.) – Domokos 5 (Tóth L. –, 78.), Bogdány 5
Vezetőedző: Sándor István
Gólszerző: Cornaci (9.), Miskolczi (91.)
Gálhidi György: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelt győzelmet arattunk.
Sándor István: – A két csapat nem egy kategória, küzdelmes mérkőzésen ugyancsak jobb volt a Nyíregyháza.
SZOLNOKI MÁV MONDI - BAKTALÓRÁNTHÁZA 1–1 (0–1)
Tiszaligeti Stadion, 200 néző. V: Hegedűs (5) (Ortó, Márkus)
Szolnok: Rézsó 6 – Szalai 5, Antal 6, Mile 0 (Nagy P. 5, 20.), Balogh P. 6 – Almási 5, Jeney 6, Szoboszlai 5 (Hamar –, 62.), Gohér 4 – Remili 6, B. Tóth 5
Vezetőedző: Kis Károly
Baktalórántháza: Petranics 7 – Szűcs L. 5, Király 6, Bodnár 6, Illés Gy. 5 – Kozma A. 5, Rákóczi 5, Kozma J. 5 (Czerula –, 88.), Pálvölgyi 5 (Ignácz –, 84.) – Szabó R. 6 (Illés L. –, 76.), Ádámszki 5
Vezetőedző: Madalina György
Gólszerző: Ádámszki (2.), B. Tóth (76.)
Kis Károly: – Ezúttal sem tudtak nekünk szabályos gólt lőni, mégsem nyertünk.
Madalina György: – Akár nyerhettünk is volna. Rendkívül sajnálom, hogy a bemelegítésnél súlyos sérülést szenvedett Szabó Sándor bemutatkozása elmaradt.
Nyugati csoport
BKV ELŐRE - BUDAÖRS SC 1–2 (0–2)
Sport u., 200 néző. Vezette: Pintér Cs. (7) (Vígh T., Agócs J.)
BKV: Szűcs L 6 – Varga A. 6, Benke V. 6, Kasza 5, Novák 5 – Galántai 4 (Pölöskei P. 6, a szünetben), Nemecsek 5 – Busa 6, Rósa H. 5, Siklósi 5 (Mohácsik -, 85.) – Béress J. 5. Vezetőedző: Rácz László
BUDAÖRS: Totka 5 – Pleván 5, Kollár 6, Szűcs M. 6 (Bálint Cs. -, 71.), Szukob 6 – Lalusz 5 (Papp G. 5, az 54.) – Nagy R. 5, Tüske R. 5, Bencze Zs. 6, Farkas Á. 6 – Nagy S. 5 (Törőcsik A. -, 86.) Vezetőedző: Lucsánszky Tamás.
G: Benke (70. p.), ill. Szukob (5. p.), Farkas Á. (24. p. – 11-esből)
Rácz László: A 2–0 nagy előny, ennek ellenére a csapat mindent megtett és a helyzetek alapján meg is szerezhettük volna, akár a győzelmet is.
Lucsánszky Tamás: – Az első félidőben jól játszottunk, a második játékrészben elsősorban a két kényszerű csere miatt meggyengültünk. Úgy érzem, hogy a győzelmünk így is megérdemelt.
MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1904 - DUNAÚJVÁROSI KOHÁSz 1–0 (1–0)
Mosonmagyaróvár, 900 néző. V: Oláh G. (8) (Szalai Z., Kovács A.)
MOSONMAGYARÓVÁR: Kovács K. 6 – Csintalan 6, Kozmér 8, Tóth G. 7, Pálla 6 – Szabó L. 8, Gál B. 6 (Mörtel –, 75.), Laki 6, Schafranek 6 (Kovács Sz. 6, 53.), Burkus 6 (Szabó R. –, 90.), Kertész 6
Vezetőedző: Soós Imre
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 6 – Szabó G. 6, Nagy A. 6, Facskó B. 6, Tóth T. 5 – Riedl 5, Rátkai 5, Micskó 7, Szauter 4 (Szepessy 6–2=4, 46.), Lipusz 4 (Czár –, 71.), Tarcsa 4 (Drózdik 6, 46.)
Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Kozmér (16.)
Kiállítva: Szepessy (87.)
Soós Imre: – Szenzációs egyéni teljesítményekkel megérdemelt győzelmet arattunk.
Szepessy László: – Mindkét csapat sokat tett a győzelemért. A játékvezetőtől a hazaiak húsvéti ajándékot kaptak.