A klub honlapjának adott interjúban a sportvezető kiemelte Kovács Zoltán szerepét, akivel az „elmúlt másfél évtized legsikeresebb diósgyőri sportigazgatója” tért vissza az egyesülethez.
„Az NB I-es mezőnyben továbbra sem a DVTK rendelkezik a legnagyobb büdzsével, de nem a pakli legjobb lapjaival a kézben művészet nyerni, hanem úgy, ha az adott lehetőségek tükrében vagyunk képesek elérni a legjobb eredményt. Vladimir Radenkovics ősszel bebizonyította, hogy a rendelkezésre álló játékoskerettel képes sikeres lenni, bízunk benne, hogy ezúttal is kihozza a maximumot a csapatból” – mondta az elvárásokról utalva arra, hogy a régi-új vezetőedzővel a harmadik helyen állt télen az együttes.
Hozzátette, általánosságban elmondható, hogy a sportigazgató és a vezetőedző rendelkezésére áll egy teljes mértékben vállalható pénzügyi keret, a felhasználás módja viszont az ő döntésükön múlik: mennyit költenek játékostranszferre, mennyit szánnak a játékosok és a szakmai stáb fizetésére, illetve prémiumára.
Sántha Gergely hangsúlyozta, az utánpótlás fejlesztése még az első csapat irányításánál is összetettebb feladat:
„A megfelelő utánpótlás-fejlesztéshez szükséges alapkövetelmények nálunk bőven rendelkezésre állnak, például ezt a területet javítottuk a napokban átadott DVTK LSA 23 szobás kollégiumának kialakításával, ami a költséghatékonyságot figyelembe véve mind beruházási, mind üzemeltetési oldalon a meglévő akadémiai épület második szintjén foglal helyet. Ezzel véglegesen megoldódik a régióból származó tehetségek elszállásolásának kérdése, illetve ehhez a beruházáshoz kapcsolódóan adjuk át a megfelelő akadémiai munkához szükséges 280 négyzetméter alapterületű, minden szükséges eszközzel felszerelt konditermünket” – mondta a klubelnök, aki kitért a többi szakosztály szereplésére is, mivel a DVTK nem csupán egy klub, hanem regionális sportközpont.