A felmérés során világszerte 55 élvonalbeli pontvadászat több mint 900 klubját vizsgálták a kutatók, s a bajnokságban pályára lépő hazai és saját nevelésű hazai játékosok arányából kiszámított pontszám alapján állították sorba a klubokat. Ezen összevetésből a kolumbiai élvonalban szereplő Envigado FC jött ki a legjobban, megelőzve a hagyományosan baszk játékosokra építő Athletic Bilbaót – amelynél ugyan csak spanyol játékos található a keretben, ám többségük nem saját nevelésű. A dobogóra felfért még a Dinamo Kijev, amelynek a keretében van egy panamai és egy nigériai légiós is, ám a saját nevelésű hazai labdarúgókat tekintve ők kapták a legjobb pontszámot a vizsgálat klubok közül, megelőzve a szlovákiai Zsolnát és a paraguayi Club Libertadot.
Az 55 vizsgált bajnokság között szerepel az OTP Bank Liga is és annak mind a 12 csapata. A Paksnál hosszú ideje alapvetés, hogy csak magyar labdarúgókat alkalmaz, most sincs másként, így nem meglepő, hogy a hazai labdarúgókért maximális pontszámot kaptak a zöld-fehérek. Ugyanakkor a saját nevelésűek terén nem állnak ilyen jól, ezért a nemzetközi összevetésben „csupán” a 30. helyet foglalják el, ám itthon magasan a mezőny élén állnak. Az NB I-ben a második legjobb az MTK, amely a pontszám alapján az OTP Bank Liga mezőnyében a legtöbb saját nevelésű hazai játékost foglalkoztatja.
A CIES „versenykiírása” szerint azon játékosok számítanak saját nevelésűnek, akik legalább három idényt töltöttek 15 és 21 éves koruk között a klubjukban.
Az 55 vizsgált bajnokságban a Paks mellett másik négy klub van, amely csak hazai labdarúgót foglalkoztat, a már említett Bilbao mellett az ukrán Obolon, az üzbég Shurtan Guzar és a dél-koreai Kimcshon Szangmu ilyen, bár utóbbinak egyetlen, a fenti szabálynak megfelelő saját nevelésű labdarúgója sincs a keretében.