„Sok buktatója és zökkenője volt ennek a dolognak” – Stefan Gartenmann a svájci válogatottságról

Sári RolandSári Roland
Vágólapra másolva!
2025.03.14. 14:16
Stefan Gartenmann rendkívül izgatott (Fotó: Getty Images)
Mint arról már beszámoltunk, a Ferencváros bekkje, Stefan Gartenmann csütörtökön bekerült a svájci nemzeti együttes keretébe, ennek kapcsán a 28 éves játékos interjút adott klubja honlapjának.

„Nagyon boldog vagyok. Sok buktatója és zökkenője volt ennek a dolognak, mindennek nagyon pontosan a helyén kellett lennie. Most, hogy megkaptam a zöld jelzést, végre kiélvezhetem az egészet” – osztotta meg Stefan Gartenmann a fradi.hu-val, miután a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) hivatalosan is a svájci szövetség alá tartozó játékosnak ismerte el a dán helyett.

„Ez egy olyan dolog, amit kétszer is alaposan végig kell gondolnia az embernek. De az, ahogy a Svájci Labdarúgó Szövetség intézte a folyamatot és kezelt engem az első kapcsolatfelvételtől, az sokat könnyített a végső döntés meghozatalában” – tette hozzá a 28 éves játékos.

Labdarúgó NB I
2025.03.13. 16:40

FTC: Stefan Gartenmann bemutatkozhat a svájci válogatottban

Nemrég Dárdai Bence esetében is hasonló folyamat játszódott le.

Gartenmann megosztotta érzéseit vannak benne a lehetséges bemutatkozása kapcsán. – amelyre már az Észak-Írország vagy Luxemburg elleni felkészülési mérkőzéseken kerülhet sor. 

El sem lehet képzelni mennyire izgatott vagyok. Ez egy olyan esemény, egy olyan lehetőség, amely nem mindennap adatik meg az ember életében. Hihetetlen tapasztalat lesz, ebben biztos vagyok. Alig várom, hogy végre találkozzak a társaimmal, várom, hogy mindenkit közelebbről is megismerjek.”

A svájciak csütörtöki sajtótájékoztatón a szövetségi kapitány, Murat Yakin kitért a Ferencváros játékosára.

„Régóta figyeltük már Gartenmannt, de eddig a dán válogatottságon gondolkodott, azért küzdött, hogy ott tudjon szerepelni. Talán azt gondolta, nem lenne esélye a svájci válogatottságra, de amikor megkerestük, egészen hamar döntésre jutott. Robusztus, harcos, igazi vezéregyéniség. Jó beszélgetéseink voltak Budapesten, ahol sikerült meggyőzni, hogy így büszkévé teheti a nagyapját. Az egész folyamat egy-másfél hónapja kezdődött, de kedden már jött az útleveléért.”

 

Legfrissebb hírek

Szappanos Péter: Könnyű játszani a Fradi ellen

Labdarúgó NB I
59 perce

Somália: Nem lennék jó edző, mert túl kedves vagyok

Labdarúgó NB I
5 órája

A honi átlag szintjén – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.05.03. 23:30

„Győzelmet érdemeltünk volna” – Robbie Keane a Puskás Akadémia elleni döntetlen után

Labdarúgó NB I
2025.05.03. 22:30

Dibusz Dénes: Nem tagadom, olykor ideges voltam

Labdarúgó NB I
2025.05.03. 22:23

Döntetlen a forduló rangadóján, az FTC továbbra is három ponttal vezet a Puskás Akadémia előtt

Labdarúgó NB I
2025.05.03. 21:24

Jön a telt házas Ferencváros–Puskás AFC aranyrangadó; már vasárnap eldőlhet a KTE kiesése

Labdarúgó NB I
2025.05.03. 10:21

Pécsi Ármin: Legyen minél kevesebb helyzete a Fradinak!

Labdarúgó NB I
2025.05.03. 08:16
Ezek is érdekelhetik