Három nappal azután, hogy az Újpest FC hosszú távú megállapodást kötött a világ egyik legnagyobb sportszergyártójával, a Pumával, sajtótájékoztató keretében jelentette be, hogy Magyarország egyik legnagyobb múltú autómárkakereskedése, a Schiller Autó Család lesz a mobilitási partnere, amelynek értelmében a csapat sportolói, edzői és menedzsmentje a jövőben környezetbarát, öntöltő hibrid elektromos Toyota- és Lexus-személyautókat, illetve Toyota-kisbuszokat használhat.
Az eseményen több újpesti labdarúgó megjelent – a DVSC elleni vasárnap 2–1-re megnyert idegenbeli bajnokin fejsérülés miatt lecserélt Riccardo Piscitelli is ott volt. A „házigazda”, Schiller Márk a Schiller Autó Család stratégiai és marketingigazgatójaként elmondta, az újpesti kötődésű cégcsoportnál bíznak a szoros együttműködésben, amely első lépésként egy évre köttetett. László Richárd a Toyota Central Europe – Hungary képviseletében hozzáfűzte, két tradicionális, minőségre nyitott márka találkozásáról beszélhetnek, amelyek arra törekednek, hogy elsők legyenek a saját területükön. Benczédi Balázs, az Újpest FC ügyvezető igazgatója elárulta, hogy a szintén lila-fehér Fiorentina a kedvenc külföldi csapata, amely a 2009–2010-es idényben Toyota által szponzorált mezben lépett pályára, és azt kívánja, hogy az Újpest olyan sikereket érjen el, mint Roberto Baggio idejében az akkoriban az európai élvonalhoz tartozó firenzeiek.
Ratatics Péter, az Újpest FC elnöke rávilágított, hogy a hosszú távú szóló építkezés során – amelynek egyik célja, hogy 2030-ig bajnok legyen a csapat –, a szponzoráció esetén nem a mennyiségre, hanem a minőségre törekednek, hiszen nemzetközi színvonalú klub építésébe kezdtek. Stratégiai célként volt megfogalmazva, hogy egy gépjárműimportőr, – illetve kereskedő kerüljön az egyesület portfóliójába, ezért is örül a partneri együttműködésnek. Ezután a leendő stadion építéséről is szót ejtett – elmondta, a szenzitív téma nagy körültekintést igényel.
„Könnyen belátható, hogy a százéves Szusza Ferenc Stadion kicsit idejét múlttá vált, nincsenek meg azok a funkciók, terek, szurkolói élményt fokozó lehetőségek, amelyek a modern futballban, a látványsportban elengedhetetlenek. Újpesten öt különböző helyszínt vizsgáltunk, amelyből kettő maradt. Az egyik a Megyeri út tizenhárom, a mostani otthonunk, ám a helyszínnek sok kompromisszuma és pluszköltsége lenne: főként a zárt pályás tömegközlekedés, illetve a parkolási lehetőségek hiánya okoz gondot, illetve a stadiont kilencven fokkal el kéne forgatnunk, így azonban a környező épületbe ütköznénk, amelyek közül több műemléki védelem alatt áll. A Fóti úton lévő régi Tunsgram-gyár épületét is vizsgáljuk, tárgyalásban állunk az eladóval – mivel az információ túl hamar megjelent a sajtóban, megnehezíti a tárgyalási pozíciónkat, de ez legyen az én problémám. Ez a helyszín könnyebben megközelíthető és tőszomszédságában lenne a Tábor utcai utánpótlásközpontunknak. Hatalmas, százötvenezer négyzetméteres területről beszélünk, ahol nem csak egy stadion épülne fel, hanem a kerület lakosságát kiszolgáló park, szabadtéri edzésekre alkalmas pályákkal, játszóterekkel, kereskedelmi egységekkel. Fantasztikus projektet lehetne összehozni, amelyre azért lenne Újpestnek szüksége, mert nagyon rég nem történt ilyen léptékű, a közösséget megmozgató beruházás.”