Szenvedélyes, dinamikus, intenzív, támadó felfogású, gyors játékot szeretne megvalósítani Nestor El Maestro a Debreceni VSC vezetőedzőjeként. A november 11-én kinevezett angol-szerb szakember a szurkolók és a sajtó számára izgalmas személyiségnek tűnik, eddigi edzői pályafutásának ugyanis sok olyan momentuma volt, amivel a címlapra került: viselkedése, hangzatos nyilatkozatai, ünneplése és felvett neve is azt vetíti előre, sok témát szolgáltathat. Csakhogy arról mindeddig kevesebb szó esett, vajon milyen szakember a 41 éves tréner, aki először vasárnap a Kecskeméti TE elleni bajnokin irányítja a Lokit.
Amikor megpróbáltunk utánajárni, hogyan vélekednek róla a külföldi újságírók, vegyes információkat kaptunk, korábbi állomáshelyein különbözőképpen ítélték meg hozzáértését, stílusát, elképzelését a futballról. Az ellentmondásokat feloldandó egykori kollégájához fordultunk segítségért – sikerült elérnünk a játékosként 2001-ben a Bayern Münchennel Bajnokok Ligáját nyerő Thorsten Finket, aki jelenleg a belga éllovas KRC Genket irányítja, 2016 szeptemberétől 2017 júniusáig pedig Nestor El Maestrót alkalmazta segédedzőként az Austria Wiennél.
„Roppant fontos láncszeme volt a stábomnak – mondta egykori pályaedzőjéről a Nemzeti Sportnak Thorsten Fink. – Korábbi ügynököm, Alen Augustincic ajánlására került az Austria Wienhez. Emlékszem, azt mondta, mindenképpen üljek le Nestorral beszélgetni, mert a szakmai hozzáértése előnyére válhatna a csapatnak. Először talán meglepődtem a felvett neve hallatán, de nem különösebben érdekelt, hogy hívják, inkább az foglalkoztatott, milyen gondolatai vannak a futballról – utóbb könnyű kitalálni, megnyert a személyisége, a hitvallása. A klubhoz kerülve nem ismert senkit, ám tudta, miként kell beilleszkedni a közösségbe, a stábba, a csapatba, értette a szerepét. Ebből azt a következtetést vontam le, hogy rendkívül intelligens ember, akivel élveztem a közös munkát. Elsőként a hűsége és a munkabírása jut eszembe róla, illetve az, hogy asszisztensedzőként mindenre kiterjedt a figyelme. Elemzései aprólékosak voltak, időnként ő készítette fel a játékosokat az ellenfelekből. Intellektuális ember, bújja a könyveket, érdeklődő személyiség, mindenre kíváncsi. Kicsit fura figurának tűnhet, én a különös zsenit láttam benne. Elsőrangú munkát végzett a stábomban, nagyszerű edzőnek és karakternek ismertem meg. Nem gondolom, hogy én találtam volna fel a futballban a spanyol viaszt, olyan a beállítottságom, hogy mindenkitől igyekszem tanulni, márpedig biztos vagyok benne, hogy a közös munkánk során tőle is sikerült ellesnem ezt-azt, és talán ő is tanulhatott tőlem valamit. Nagyszerű évet hagytunk magunk mögött, az Austria másodikként végzett a tabellán. Az idényt követően ugyan külön utakon folytattuk, de közösen mentünk nyaralni – mindig meghívom kikapcsolódni a stábom tagjait.”
Thorsten Fink elmondta, noha Nestor El Maestrónak az volt az elsődleges feladata, hogy a vezetőedző labdabirtoklásra és intenzív letámadásra építő elképzeléseit átültesse a pályára, nem hallgatta el a saját ötleteit, igyekezett finomhangolni a taktikán.
„Nem tudom, milyen vezetőedzőnek és milyen stílusban gondolkodik, viszont vannak olyan tulajdonságai, amelyek a javát szolgálják. Kiválóan felismeri, hogy a játékosállomány milyen futballra képes, megtalálja a hozzá passzoló rendszert. Hallottam, hogy érzelmektől fűtve irányít a kispad mellett, ami meglepett, mivel annak idején inkább csöndesnek ismertem meg. Az biztos, hogy nem unalmas alak, jó a humora, szeret viccelődni, ám még mielőtt valaki azt hinné, laza edző, nem tartom annak, sokkal inkább olyan karakter, aki tudja, mikor kell keménynek lenni és mikor fér bele a mókázás. A játékosok kedvelték őt az Austriánál, mindenkivel jó viszonyt ápolt, ami edzőként szintén fontos erény. A legjobbakat kívánom neki Debrecenben!”