Hornyák a lelátón őrjöngött volna, Grzelak szerint fejlődött az Újpest

N-P. T.N-P. T.
Vágólapra másolva!
2024.11.02. 19:30
Bartosz Grzelak (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Puskás Akadémia az Újpestet fogadta. Colley góljával gyorsan vezetést szereztek a hazaiak, az Újpest azonban egy kihagyott 11-es után az első félidő végén egyenlített – 1–1-es eredménnyel zárult a találkozó, amely után így értékeltek a vezetőedzők.

Az Újpest trénere, Bartosz Grzelak elismerte: nagyon rosszul kezdték a mérkőzést.

„Gyorsan gólt kaptunk, de büszke vagyok arra, ahogy a játékosok reagáltak erre. Jó iramú első félidőt játszottunk, lehetett volna még jobb, ha nem marad ki a büntető, de a labdarúgásban ez benne van. A második félidőt is jól kezdtük, aztán a Puskás egyre inkább feljebb jött, egyre többet kockáztatott, mi pedig a védekezésre koncentráltunk. A rögzített szituációkkal meggyűlt a bajunk, az a Puskás egyik erőssége. A mai mérkőzésen talán a liga jelenlegi legjobb csapatával küzdöttünk meg, és látszik, hogy a szezon első mérkőzéséhez képest sokat fejlődtünk, erősebb lettünk, nagyon várom a következő mérkőzésünket.”

BARTOSZ GRZELAK SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

A Puskás Akadémia vezetőedzője, Hornyák Zsolt szerint elég jó mérkőzést láthatott a közönség.

„Dicsérnem kell az ellenfél stílusát is. Nem csak védekezni jöttek, ez látható volt végig. Egy góllal lehet, hogy jobbak voltunk a második félidőben, nyerhettünk volna szerencsésen, de megérdemelt a döntetlen mind a két oldalról. Mind a két csapat oda-vissza játszott kilencvenöt percig a győzelemért. Az ellenfelet nem szokás dicsérni, de mégis így teszek, mert győzni akart, éppen, mint mi. Magyar szinten nagyon jó ritmusú meccset láthattunk. Nem derbi volt, de derbi stílusú mérkőzés, minden benne volt, ami kell. Ha a lelátón lettem volna nézőként, őrjöngtem volna. Elégedett vagyok, köszönöm a csapatnak a hozzáállást, igazságos döntetlen született.”

HORNYÁK ZSOLT SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

A mérkőzés online, szöveges tudósítása itt olvasható.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
PUSKÁS AKADÉMIA FC–ÚJPEST FC 1–1 (1–1)
Felcsút, Pancho Aréna, 2320 néző. Vezette: Bognár T.
Gólszerző: Colley (6.), ill. Mucsányi Márk (41.)

 

Legfrissebb hírek

Lenzsér részleges izomszakadást szenvedett, még nem tudja, mikor térhet vissza

Labdarúgó NB I
20 órája

Biztató önéletrajz – Smahulya Ádám jegyzete

Labdarúgó NB I
2025.05.05. 23:31

Várhidi Péter: Nem sok értelmét látom az újpesti edzőváltásnak

Labdarúgó NB I
2025.05.05. 21:05

PSK: a Puskás Akadémia kikapott a Genktől, a nyolcadik helyen végzett

Minden más foci
2025.05.05. 18:57

Hamarosan kiderül, kik alkotják az új újpesti stábot

Labdarúgó NB I
2025.05.05. 17:04

Damir Krznar: Egész életemben nyomás alatt dolgoztam, amit szeretek is

Labdarúgó NB I
2025.05.05. 09:18

Damir Krznar az Újpest új vezetőedzője – hivatalos

Labdarúgó NB I
2025.05.05. 08:34

Meglazultak Piscitelli fogai, kihagyhatja a teljes hajrát

Labdarúgó NB I
2025.05.04. 21:56
Ezek is érdekelhetik