Fontos megállapodást kötött a Diósgyőr

Vágólapra másolva!
2024.11.26. 13:48
Együttműködés a DVTK és a BOKIK között (Fotó: Facebook/DVTK)
Együttműködési megállapodást kötött a Diósgyőri VTK (DVTK) és a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) kedden, többek között a régió gazdaságának és sportéletének további fejlődése érdekében.

A megállapodás aláírásával egybekötött sajtótájékoztatón Sántha Gergely, a DVTK elnöke elmondta, a megállapodás öt pontra tér ki. Ezek a helyi identitás és lokálpatriotizmus erősítése, a munkahelyi sportprogramok szervezése, a fiatal generáció sportra nevelésében való együttműködés, a társadalmi felelősségvállalás és közösségépítés erősítése, illetve a turizmus élénkítése. 

Megjegyezte, a DVTK nagyban támaszkodik a helyi regionális vállalatokra, de a klub működési költségvetésének több mint 90 százaléka régión kívüli forrásokból tevődik össze. Kiemelte, a BOKIK segítségével mindenképpen szeretnének ezen az arányon változtatni, és nagyon fontosnak tartják azt, hogy a helyi vállalkozásokat meg tudják szólítani. 

Bihall Tamás, a BOKIK elnöke egyebek mellett arról beszélt, hogy a megállapodás szorosabbra fűzi a sport, a DVTK és a helyi gazdaság együttműködését, emellett segíti a fiatalok helyben tartását, valamint erősíti azt „brandet”, mely Diósgyőrt, Miskolcot és a vármegyét is magába foglalja. 

Közölte, szeretnék a térséget olyan helyzetben látni, melyben az országban elismeréseket és értékeket tud felmutatni. Az elnök elmondta, a BOKIK törekszik arra, hogy vállalataik, cégvezetőik figyelmét felhívják a sport fontosságára, emellett a kamara elemi érdeke az is, hogy a DVTK sportolóit erősítsék abban a hitben, hogy jó a térségben élni, és később is ott maradjanak.

 

Legfrissebb hírek

Sajbán Máté duplájával a DVTK az első nyolcaddöntős a Magyar Kupában

Labdarúgó NB I
5 órája

Holdampf Gergő: Lendületet ad nekünk a Paks legyőzése

Labdarúgó NB I
15 órája

Vladimir Radenkovics: Sokkterápia volt, hogy kicseréltem a teljes védelmet

Labdarúgó NB I
2025.10.26. 07:21

A DVTK hazai pályán aratott első győzelme egyben a Paks első veresége volt az idényben

Labdarúgó NB I
2025.10.25. 18:57

Hornyák Zsolt 100. NB I-es győzelmére készül; nyolc éve nem látott rajtján javítana az El-ben remeklő FTC

Labdarúgó NB I
2025.10.25. 09:51

Kecskés Ákos: Frusztráló, hogy a tizedik helyen állunk

Labdarúgó NB I
2025.10.25. 09:31

A Sopron 100 pontot dobott Szigetszentmiklóson a női kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2025.10.19. 18:56

A DVTK edzője: Az ETO játssza a legjobb focit Magyarországon

Labdarúgó NB I
2025.10.19. 11:39
Ezek is érdekelhetik