Hiába a félórányi emberelőny, ikszelt a KTE és a DVSC a bombagólok meccsén

2024.08.09. 20:45
Kecskeméti öröm Vágó egyenlítő gólja után (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB I 3. fordulójának nyitányán a Kecskeméti TE hazai pályán 1–1-re végzett a vendég Debreceni VSC-vel. Ferenczi János VAR-ozás utáni kiállítása miatt hiába játszott a 62. perctől emberelőnyben a KTE, be kellett érnie a döntetlennel a bombagólok mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Debreceni VSC 1–1 (1–1)
Kecskemét, Széktói Stadion, 3835 néző. Vezette: Csonka
Gólszerző: Vágó (45+2.), ill. Domingues (19.)
Kiállítva: Ferenczi (62., DVSC)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Több mint tizenhárom évet kell visszamenni az időben ahhoz, hogy megtaláljuk a mérkőzést, amelyen a Kecskeméti TE pályaválasztóként legutóbb legyőzte a DVSC-t: 2011. március 12-én 3–0-s sikert hozott ez a párosítás, Szabó István vezetőedző akkor Tomiszlav Szivics segítőjeként örülhetett a három pontnak. A 2015-ös kizárásig Kecskeméten egy döntetlen és három vereség jött még össze, a 2022-es visszakerülés óta pedig újabb két döntetlen, és mert a bevezetőben említett siker óta a KTE összesen egyszer tudta legyőzni riválisát (2023. március 18-án Debrecenben nyert 2–1-re), elmondható, a Loki nem a kedvenc ellenfele.

A vendégeknél kezdett Szuhodovszki Soma, aki korábban a KTE-szurkolók nagy kedvencének számított, Kecskeméten lett NB I-es labdarúgó, bemutatkozott a válogatottban is, 2023 decemberében pedig a DVSC kivásárolta a szerződéséből. A 24 esztendős, remek rúgótechnikájú középpályás a Lokiban nem alapember, a kispadról nézte végig csapata előző bajnokiját (3–0), igaz, azóta a klub eladta Hamzat Ojedirant a francia Lensnak, így több lehetőségre számíthat. Az első tapsot a hazaiak kapusa, Kersák Roland kapta, miután kapuja előterében szemtelen cselt csinált meg Bárány Donáttal szemben. Tíz perce tartott a mérkőzés, a hazaiak sorozatban rúghatták a szögleteket, és bizony a harmadiknál, amikor Belényesi Csaba fejelhetett, kevés híján megszerezték a vezetést. Aztán a DVSC az első kapura lövését gólra váltotta: Brandon Domingues szerzett labdát Májer Milántól, majd jó húsz méterről hatalmas gólt ragasztott a jobb felső sarokba. Mondhatni, a semmiből jött a vendégek vezető találata, ami tökéletesen alkalmas az előnybe kerülő csapat megnyugtatására, a gólt kapó együttest ugyanakkor a „víz alatt” tarthatja.

A KTE nem is találta a fogást riválisán, játékosai többször már a saját térfelükön labdát vesztettek, más kérdés, hogy a Loki nem tudott helyzetig eljutni. A 36. percben Májer Milán átadása után Nikitscher Tamás lövésénél a labda az egyik védő lábán megpattanva kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot, rögtön utána pedig Pálinkás Gergő fejese adott munkát Megyeri Balázsnak. A félidő végén a Debrecen közel járt előnye megduplázásához, Dzsudzsák Balázs beadását követően Meldin Dreskovics fejesét bravúrral védte Kersák Roland, majd amikor már úgy nézett ki, debreceni előnnyel ér véget az első félidő, Vágó Levente talán élete gólját lőtte a vendégkapu jobb felső sarkába.

Alig kezdődött el a második félidő, Nikitscher Tamás lövésébe Pálinkás Gergő beleszúrt – a léc segítette ki a vendégeket. Aztán egy láthatóan begyakorolt szögletfigurából Dzsudzsák Balázs tette vissza Ferenczi Jánosnak lövésre a labdát, és ő ballal, a bal alsó sarokba lőtt. A debreceniek örültek, ám korán: a VAR vizsgálta a gólt, és mert Belényesi Csabát a beadásnál visszahúzták, a játékvezető érvénytelenítette a találatot. Nem sokkal utána a játékvezető megint a VAR segítségét vette igénybe, Ferenczi Jánosnak piros lapot mutatott fel – nyerőnek hitt pozícióból nehéz helyzetbe került a DVSC.

A 71. percben Pálinkás Gergő fejese kimaradt, míg a hosszabbításban Nikitscher Tamás beadásáról ketten is lemaradtak középen – maradt az egy–egy, amivel a több mint fél órát emberelőnyben játszó KTE lehet kevésbé elégedett.

1. MTK Budapest224–0+46
  2. Puskás Akadémia224–2+26