
LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Debreceni VSC 4–1 (2–1)
Felcsút, Pancho Aréna, 2181 néző. Vezette: Rúsz
Gólszerző: Nagy Zs. (15., 49. – az elsőt 11-esből), Komáromi (36., 90.), ill. Bódi (45+4.)
Kiállítva: Manrique (24., DVSC)
A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.
A bronzérem megszerzésének reményében fogadta az idényzárón a Puskás Akadémia a Debrecent, ehhez győznie kellett, a Fehérvárnak pedig pontokat veszítenie a Diósgyőr ellen.
Rengeteget, több mint tíz percet állt a játék VAR-vizsgálat miatt az első félidőben, és a debreceni vendégek szomorúságára mindkét esetben megerősítették a felvételek az őket erősen sújtó játékvezetői ítéletet. Előbb tizenegyeshez jutott a Puskás Akadémia, miután Nagy Zsolt lövésébe – a mellkasa elé tartott kézzel – beleért Dzsudzsák Balázs a büntetőterületen belül. Ha már kiharcolta, oda is állt a labda mögé Nagy Zsolt, és ballal bevágta a labdát a kapu bal oldalába, félmagasan.
Ez a 15. percben történt, kilenc perccel később pedig emberhátrányba került a Debrecen, amikor a ziccerben kiugró Komáromi Györgyöt a tizenhatos vonala előtt faultolta Christian Manrique. Itt is hosszan szemlélte Rúsz Márton játékvezető a visszajátszásokat, de nem talált okot arra, hogy megmásítsa az eredeti ítéletét. Az így igencsak megtört Debrecennek pedig a 36. percben újabb tőrdöfést vitt be Komáromi György, amikor a jobb szélen megkapva a labdát, befelé tört, majd ballal 17 méterről mesterien kilőtte a bal alsó sarkot.
El sem jutott a felcsútiak kapujáig a DVSC az első félidő ráadásáig, ám akkor szépíteni tudott: Szuhodovszki Soma ívelte át balról ballal a labdát a túlsó oldalra, ahol Bódi Ádám kapásból elvállalta hat méterről, kissé éles szögből, a labda pedig bevágódott a kapu jobb oldalába.

NB I, 33. forduló, Puskás Akadémia–DVSC 4–1 (Fotó: Árvai Károly)
De a szünet után csak kevesebb mint négy percig éltek a debreceni remények, mert újra villant Nagy Zsolt: az Eb-re készülő válogatott játékos gyönyörűen fejelt a jobb alsó sarokba öt méterről egy jobbról érkező beadást.
Ekkor már szinte biztosra lehetett venni, hogy az emberelőnyben is játszó Puskás Akadémia a saját feladatát dicséretesen megoldja, már „csak” a Fehérvár Diósgyőr elleni pontvesztését kellett kiszurkolnia a felcsúti drukkereknek – márpedig a Diósgyőr tartotta magát Székesfehérváron. Amikor pedig a 89. percben Komáromi György is megszerezte második gólját a meccsen, Székesfehérváron még mindig nem esett gól, így lassan elő lehetett készíteni a Pancho Arénában a pódiumot az éremátadóhoz. Ám mivel a 90. percben a Fehérvár megszerezte a vezetést a DVTK ellen, így aztán úgy festett: hiába vált felcsúti örömjátékká a meccs vége, Fehérvárra megy az érem. Majd jött a hír, hogy Nikola Szerafimov gólját érvénytelenítette a játékvezető les miatt, utána a Puskás Akadémia játékosai a kispadnál a mobiltelefonok és egyéb kijelzők előtt szurkolták ki, hogy lefújják 0–0-val a fehérvári meccset. Ez pedig száz perc játék után meg is történt, így 2022 után újra bronzérmes lett a Puskás Akadémia az NB I-ben!
| 1. Ferencvárosi TC | 32  | 22  | 5  | 5  | 78–30  | +48  | 71  | 
| 2. Paksi FC | 33  | 17  | 7  | 9  | 51–42  | +9  | 58  | 
| 3. Puskás Akadémia | 33  | 15  | 10  | 8  | 60–35  | +25  | 55  | 
| 4. Fehérvár FC | 33  | 16  | 6  | 11  | 55–40  | +15  | 54  | 
| 5. Debreceni VSC | 33  | 14  | 6  | 13  | 49–48  | +1  | 48  | 
| 6. Diósgyőri VTK | 33  | 12  | 9  | 12  | 50–56  | –6  | 45  | 
| 7. MTK Budapest | 33  | 12  | 8  | 13  | 43–62  | –19  | 44  | 
| 8. Zalaegerszegi TE | 32  | 12  | 7  | 13  | 53–58  | –5  | 43  | 
| 9. Kecskeméti TE | 32  | 12  | 6  | 14  | 43–44  | –1  | 42  | 
| 10. Újpest FC | 32  | 11  | 4  | 17  | 45–65  | –20  | 37  | 
| 11. Kisvárda | 33  | 9  | 4  | 20  | 40–55  | –15  | 31  | 
| 12. Mezőkövesd | 33  | 5  | 6  | 22  | 31–63  | –32  | 21  | 











