A Paks ikszelt Zalaegerszegen, és biztossá tette, hogy a dobogón végez

2024.05.11. 19:25
A döntetlennel bebiztosította dobogós helyét a Paks (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 32. fordulójában 1–1-es döntetlent játszott a Paks a Zalaegerszeg otthonában, így biztossá vált, hogy a zöld-fehérek nem végezhetnek a harmadiknál rosszabb helyen az idény végén.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Zalaegerszegi TE FC–Paksi FC 1–1 (1–1)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 3411 néző. Vezette: Káprály
Gólszerző: Mim (25.), ill. Windecker (45+4.)

A mérkőzés élő közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

A SZOKOTTNÁL TÖBB Lesjak-mezes szurkolót lehetett látni szombaton a ZTE Arénában. A 36 éves horvát hátvéd, Zoran Lesjak 2018-ban érkezett Zalaegerszegre, s a Paks ellen utoljára lépett pályára hazai közönség előtt. A klub méltóképpen elbúcsúztatta légiósát. A ZTE-nél azt szeretnék, hogy a példaértékű hozzáállásáról híres futballista a jövőben maradjon az egyesület alkalmazásában, ám még kérdés, ez mikor lesz aktuális. A zalai publikum jó eséllyel utoljára látta Zete-mezben a saját nevelésű Bedi Bencét is, aki a szerződése lejártával nyáron távozik nevelőegyesületétől.

Ami a vendégcsapatot illeti, a legnagyobb kérdés az volt, mennyire van ott a szerdai, Ferencváros elleni Mol Magyar Kupa-döntő a paksi fejekben. Nos, az összeállításból arra lehetett következtetni, hogy Bognár György vezetőedző már a kupacsatára gondol (persze a tolnai együttes a bajnoki második helyet is meg akarja tartani), ugyanis a Zalaegerszegen kispadon ülő Vécsei Bálint, Könyves Norbert, Papp Kristóf és Szabó János minden bizonnyal az első perctől ott lesz a pályán a Puskás Arénában.

Az idényben harmadszor csapott össze a két együttes, eddig egy ZTE- és egy Paks-győzelem született, s mindkét találkozó hét gólt hozott, így volt rá esély, hogy ismét szórakoztató futballt láthatnak a nézők. A 24. másodpercben kis híján megszerezte a vezetést a Paks, ám Skribek Alen lövése után szépen védett Dombó Dávid. A másik oldalon Mim Gergely elfutása okozott némi zavart, ám gól nem született, mígnem a Zalaegerszeg házi gólkirálya került helyzetbe, ám Antonio Mance lövését hárította Szappanos Péter, a kipattanóból pedig Vogyicska Balázs tévesztett néhány centiméterrel.

A 25. percben nagyszerű támadás végén előnybe került a Zalaegerszeg: Vogyicska Balázs, Antonio Mance, Kovács Barnabás és Mim Gergely volt a labda útja, utóbbi remekül lőtt a paksi kapu jobb oldalába. A 24 éves középpályás kiválóan teljesített az ősszel, ebben a naptári évben az első gólját szerezte. Az első félidő hajrájában az ünnepelt Zoran Lesjakot lecserélte Márton Gábor vezetőedző, a horvát védővel minden csapattársa lepacsizott (és néhány paksi is), a szurkolók felállva tapsolták, szemmel láthatóan a könnyeivel küszködött. A zöld-fehéreken kívül már mindenki a szünetre készült, amikor Windecker József hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe, így döntetlennel vonultak az öltözőbe a játékosok.

A második félidő is paksi lehetőséggel kezdődött, ám hiába kiáltott gólt a teljes vendégszektor, Mezei Szabolcs csak az oldalhálóba lőtte a labdát. Az utolsó fél órára beállt Böde Dániel is, így Könyves Norberttel együtt igencsak jó fizikumú kettős ostromolta a hazai védelmet. Csakhogy ziccert a ZTE dolgozott ki: Yohan Croizet nagy helyzetben kapu fölé lőtte a labdát. Az egy ponttal a Zalaegerszeg lépett egyet afelé, hogy a „felsőházban” végezzen a bajnokság végén, míg a Paks döntetlennel hangolt a szerdai, Ferencváros elleni Mol Magyar Kupa-döntőre. 1–1