Fél lábbal már a dobogó tetején? Ismét nyert a Ferencváros

2024.04.10. 18:08
Fotó: Török Attila
A labdarúgó NB I 21. fordulójából most bepótolt mérkőzésen a Ferencváros 2–1-re megverte odahaza a Diósgyőrt.

LABDARÚGÓ NB I
A 21. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Ferencvárosi TC–Diósgyőri VTK 2–1 (Varga Barnabás 1., Szevikjan 21., ill. Vancas 56.)
Budapest, Groupama Aréna, 9473 néző. Vezette: Berke

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

HARMINCÖT MÁSODPERC telt el a mérkőzésből, máris a diósgyőri kapuban volt a labda. Varga Barnabás ragadozóként csapott le a rosszul hátrapasszolt labdára, és miután mesterien eltolta a kapus mellett, az üres kapuba gurította. Egy percre sem volt szüksége a Fradinak a vezetés megszerzéséhez, a vendégek kispadja előtt Vladimir Radenkovics vezetőedző nem akart hinni a szemének, heves kézmozdulatokkal jelezte játékosainak, ne lógassák a fejüket.

Ha fel is emelték, húsz perccel később ismét lógathatták…

Edgar Szevikjan az idény egyik legszebb gólját szerezve duplázta meg az előnyt, a támadót téli érkezése óta először nevezte a kezdőcsapatba Dejan Sztankovics vezetőedző, az örmény játékos szenzációs góllal hálálta meg a bizalmat. A mérkőzés első harmada demoralizáló lehetett a DVTK játékosainak, előbb a rosszul hátrapasszolt labdával önmagukat lőtték lábon, majd Szevikjan góljánál talán még tapsolni is lett volna kedvük – ha történetesen nem ők az ellenfél.

A diósgyőriek azonban nem zuhantak össze!

Noha a szünetre kétgólos hátránnyal vonulhattak, nem sokkal a fordulást követően szépítettek. Úgy tűnt, a 21. fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlása a védők ügyetlenkedéséről is emlékezetes lesz, amekkorát hibázott a találkozó első percében Bokros Szilárd, olyan nagyot rontott a túloldalon Ibrahim Cissé. A francia hátvéd jókorát rúgott a levegőbe, a vendégek gólja után nem győzte mutatni Dibusz Dénesnek, mi lehetett a gond, miért nem találta el a labdát. Ha addig valaki azt hitte, a mérkőzés már eldőlt, a DVTK a meccs eleji hideg zuhanyt követően már nem lesz képes visszakapaszkodni, nos, az tévedett. A gól után felcsillant a remény a pontszerzésre a vendégek előtt, Vladiszlav Klimovics révén a lécet is eltalálták, Dejan Sztankovics pedig reagált a visszafogottabb játékra, hármat cserélt. A védelemben, a középpályán és a támadósorban is frissített, de akkor már kevésbé volt éles a Ferencváros támadójátéka. Sok hiba csúszott a befejezésekbe, ha a védelem mögé is kerültek a játékosok, a centerezés pontatlan volt, ha pedig lövésre szánták el magukat, a labda rendre célt tévesztett. Ettől még a hazaiak játszottak mezőnyfölényben, a Diósgyőr a masszív védekezését nem adta fel, a legtöbbször a három belső védő mellé jobbról és balról is visszazártak labdarúgói, Vladimir Radenkovics a hajrára pedig pályára küldte előre a fiatal Jurek Gábort, hátha elszáguld egy labdával Dibusz kapujáig.

Az eredmény azonban már nem változott, a Ferencváros jó kezdésének köszönhetően megnyerte a DVTK elleni elhalasztott mérkőzést is, ezzel pedig – hat fordulóval a bajnokság vége előtt – 11 pontra nőtt az előnye a második helyezett paksiakkal szemben. 2–1

Egyre közelebb a bajnoki cím – sorozatban a hatodik.