A Kisvárda bejutott a legjobb négy közé a Magyar Kupában

BODNÁR TIBOR (összefoglaló)BODNÁR TIBOR (összefoglaló)
2024.04.02. 19:52
Fotó: Török Attila
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében a Kisvárda 3–2-re megverte odahaza az MTK-t, így továbbjutott.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Kisvárda Master Good–MTK Budapest 3–2 (2–0)
Kisvárda, Várkerti Stadion. Vezette: Bogár
Kisvárda: Petkovics – Cipetic, Jovicic, Lippai, Körmendi – Matic, Melnik (Nikolov, 90+3.) – Filipovic (Navrátil, 66.), Makowski (Ötvös, 74.), Szpaszics (Camaj, 67.) – Ilievszki (Mesanovic, 74.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
MTK: Rácz G. – Kocsis G., Kádár, Nagy Zsombor (Varju, a szünetben) – Hej, Kosznovszky (Stieber, 78.), Kata, Antonov (Kovács P., 61.) – Kovács Mátyás (Jurina, 61.), Bognár I. – Németh K. Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Jovicic (8., 90.), Szpaszics (21.), ill. Bognár I. (59.), Hej (86.)

Csúcsbeállításra készült Kisvárdán a hazai csapat, amelynél eddig a három évvel ezelőtti elődöntőbe jutás jelentette a rekordot a Magyar Kupában – miközben a szabolcsi együttes lassacskán beletörődhet a sorsába, hogy az NB I-től hatévnyi megszakítás nélküli szereplés után búcsúzni kénytelen.

Ezzel szemben az MTK már 12-szer megnyerte a kupát, ez idáig utoljára 2000-ben, az elődöntőben pedig legutóbb 2020-ban, másodosztályú csapatként járt. Ami a bajnokságot illeti, a fővárosi kék-fehéreket már nem fenyegeti a kiesés réme, így erőiket arra összpontosíthatták, hogy a kupasorozatban minél jobban szerepeljenek.

Úgy is kezdődhetett volna a mérkőzés az MTK számára, ahogy a legutóbbi, Kecskemét elleni bajnoki, csakhogy most hiába hozta helyzetbe Bognár István Hej Viktort, a korábbi kisvárdai játékos a második percben kihagyta a ziccert – pontosabban Danijel Petkovics védett a rövid saroknál. Így aztán úgy kezdődött a kupanegyeddöntő, ahogy a két csapat legutóbbi bajnokija véget ért: március 17-én Alaksandar Jovicic fejese zárta le a meccset a Hidegkuti Nándor Stadionban, azzal szépített a Kisvárda (2–1), most viszont a bosnyák belső védő bólintásával került előnybe a házigazda. Az MTK ugyancsak fejesből egyenlíthetett volna, de Kocsis Gergő a lécet találta el, majd Hej vétette el a jobb felső sarkot.

Az MTK mezőnyfölénye tálcán kínálta a kisvárdai kontrák lehetőségét, és egy ilyen támadás végén Milos Szpaszics megduplázta a hazai előnyt. A gólpasszt adó Mario Ilievszki lövése jelentette a következő eseményt, akkor Rácz Gergő védett nagyot. A szünet előtt kétszer is változhatott volna az eredmény, mégsem módosult egyszer sem. Szpaszics gólját lesnek látta az asszisztens, amit a VAR hosszú percek vizsgálata után erősített meg, majd Németh Krisztián gólját elsőre megadta Bogár Gergő, ám a VAR kiszúrta, hogy a korábbi válogatott támadó karját is érintette a labda, mielőtt a kapuba passzolta volna. Így maradt 3–0 vagy éppen 2–1 helyett 2–0 az első félidei eredmény…

Aztán ami késett, nem múlott! Negyedóra sem telt el a második félidőből, és Bognár István úgy felvarrta a labdát éles szögből, hogy csak na! Látótávolságon belülre került az MTK, aminek tudata fel is pörgette a játékát. Andrija Filipovic gondoskodhatott volna arról, hogy visszaálljon a kétgólos differencia, de a horvát játékos rosszabb, azaz jobb lábára jött ki a befejezés, így nem tudott kellő erőt adni a lövésbe, a labda nem okozott gondot Rácz Gergőnek. A hajrában is Bognár István megmozdulásai jelentették a legtöbb veszélyt, és az ő szöglete után egyenlített az MTK – a gól gyönyörű volt, és külön érdekessége, hogy szerzője, Hej Viktor 2016-tól hét évet húzott le Kisvárdán. A végeredmény azonban nem maradt 2–2, mert a jelek szerint Jovicic nagyon érzi az MTK kapuját, nem véletlenül ment előre, és szép fejessel zárta le a mérkőzést.

Erre már nem volt válasza az MTK-nak, amely ebben az idényben biztosan nem nyeri meg tizenharmadszor a kupát, ellenben a Kisvárda története során másodszor lesz ott az elődöntőben. 3–2