Magyar Kupa: kiverte a Fradi a Lokit; a kiscsapatoknak nem termett babér

V. B.V. B.
2024.02.28. 22:00
A nyolc közé jutás a tét a kupában (Fotó: Árvai Károly)
A labdarúgó Mol Magyar Kupa nyolcaddöntőjében négy mérkőzést rendeztek szerda este. A slágermeccsnek a DVSC–Ferencváros összecsapás számított, amely döntetlennel zárult, a tizenegyespárbajt pedig az FTC nyerte meg, így búcsúztatta a Lokit. A Kozármislenyben sima győzelmet arató MTK és a Veszprém vendégeként kicsit megszenvedő Kecskemét, illetve a Tiszakécskén a meccset a második félidőben eldöntő Kisvárda kapott gól nélkül harcolta ki a továbbjutást. Kedden a Diósgyőr, szerda délután – nagy nehezen – a Vasas jutott be a legjobb nyolc közé, csütörtökön pedig még két csapat csatlakozik a továbbjutókhoz.

MAGYAR KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

DEBRECENI VSC–FERENCVÁROSI TC 1–1 (0–1, 1–1, 1–1) – 11-esekkel 3–5ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 10 371 néző. Vezette: Karakó Ferenc (Szert Balázs, Vígh-Tarsonyi Gergő)
DEBRECEN: Megyeri – Baranyai (Loncsar, 66.), Dreskovics, Lagator, Manrique (Szuhodovszki, 66.) – Domingues (Bódi, 90.), Pellumbi (Romancsuk, 10.), Dzsudzsák, Ferenczi – Szécsi (Kocsis D., a szünetben), Bárány (Batai, 114.). Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics
FERENCVÁROS: Varga Á. – Makreckis, S. Mmaee (Botka, 74.), Abena, C. Ramírez – Loncar (Zachariassen, 59.), Besic (Maiga, 59.), Abu Fani – Szevikjan (I. Cissé, 48.), Pesics (Kodro, 91.), Ben Romdan (Marquinhos, 59.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics
Gólszerző: Pesics (11-esből, 0–1) a 45+1., Bárány (1–1) a 80. percben
Kiállítva: Abena a 46. percben
Az edzői nyilatkozatokat ide kattintva olvashatják el.

PRACTICAL VSC VESZPRÉM (NB III)–KECSKEMÉTI TE 0–2 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 1500 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Bertalan Dávid, Ring Kevin)
VESZPRÉM: Kovács Martin – Krebsz, Kószás, Dobsa, Zachán – Kun (Horváth H., 77.) – Tömösvári (Major N., 43.), Volter, Baldauf, Molnár B. (Kovács Máté, 65.) – Bartusz. Vezetőedző: Pető Tamás
KECSKEMÉT: Kersák – Szabó A. (Iyinbor, 76.), Belényesi, Katona L. – Májer (Szűcs K. 90+1.), Vágó, Derekas (Zsótér, a szünetben), Leoni – Horváth K. (Banó-Szabó, 90+1.), Meszhi (Lukács D., 55.) – Pálinkás. Vezetőedző: Szabó István
Gólszerző: Zsótér (0–1) az 59., Katona L. (0–2) a 90. percben
Pető Tamás: – Megpróbáltuk játszani a saját futballunkat, ám amit a bajnokságban megengedhetünk, az itt nem fért bele. Volt kétgólnyi különbség a csapatok között, ez az igazság.
Szabó István: – Nagyon jól felkészített ellenféllel találkoztunk. A bajnoki szereplésünkre tekintettel jócskán változtatnom kellett csapatomon, ezért az első félidőben hiányzott a kreativitás, ám fordulás után a cseréknek is köszönhetően feljavultunk, és megérdemelten jutottunk tovább.

TISZAKÉCSKEI LC (NB II)–KISVÁRDA MASTER GOOD 0–3 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Tőkés Róbert, Vrbovszki Pál)
TISZAKÉCSKE: Prokop – Sági M. (Kocsis D., 69.), Fodor F., Szőr (Valencsik, 61.), Grünvald – Vajda R. (Krivocjuk, a szünetben), Lehoczky, Pongrácz V. (Czékus, 85.), Bencze M. – Gyurján B., Takács T. (Zamostny, 61.). Vezetőedző: Kis Károly
KISVÁRDA: Kovács M. – Lippai, Rubus, Széles (Jovicic, 69.) – Navrátil (Wellington Nem, a szünetben), Nikolov (Camaj, 61.), Ilievszki, Lucas (Ötvös, 61.), Makowski (Melnik, 69.) – Szpaszics, R. Stefan. Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Makowski (0–1) az 56., Makowski (0–2) az 58., Ilievszki (0–3) a 66. percben
Kis Károly: – Sokáig szervezetten játszottunk, jól tartottuk magunkat, de a vendégek továbbjutása megérdemelt. Tízperces rövidzárlatunkért súlyos árat fizettünk, ekkor a Kisvárda el is döntötte a mérkőzést. Utána a szépítésre még volt esélyünk, de hogy megnehezítsük a vendégek helyzetét, arra már nem.
Feczkó Tamás: – Szervezett és jól védekező csapat ellen sikerült nyernünk. A második félidőre úgy mentünk ki, ahogyan a szünetben megbeszéltük, és a két gyors gól el is döntötte a mérkőzést. Azok a játékosok, akik kevesebb lehetőséghez jutottak a bajnokságban, éltek a bizalommal, ennek nagyon örülök. Helyzetünkből adódóan minden sikerélményre szükségünk van.

HR-RENT KOZÁRMISLENY (NB II)–MTK BUDAPEST 0–3 (0–2) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 800 néző. Vezette: Bana Gergely (Kiss Balázs, Sinkovicz Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P., Gajág (Ikonomou, 33.), Horváth D., Turi – Nagy E. (Bor, 64.), Major S. – Horváth P. (Hegedűs M., a szünetben), Tóth Z., Kirchner (Vogyicska Bálint, 77.) – Daru (Hegedüs L., 77.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
MTK: Rácz G. – Hej, Kádár, Nagy Zs. – Kovács M., Kosznovszky, Kata (Végh B., 80.), Bognár I. (Thiam, 71.), Antonov (Vadnai, 80.) – Stieber Z. (Spalek, 71.), Jurina (Molnár R., 59.). Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Jurina (0–1) a 9., Jurina (0–2) a 35., Antonov (0–3) a 48. percben
Aczél Zoltán: – A találkozó elején fölényben játszottunk, azt követően azonban „dobtunk” egy hibát az ellenfélnek, amit ki is használtak. A szünetben azt mondtam a fiúknak, vigyázzanak, mert ha bemegy a harmadik is, akkor számunkra vége a mérkőzésnek. Szerencsére azért nem roppantunk meg, végig harcban voltunk, nem tartalékoltunk a következő bajnoki mérkőzésre.
Horváth Dávid: – Az oldalvonal mellől úgy tűnt, jó produkciót nyújtottunk a közönségnek. A hazaiak is nyíltan vállalták a játékot. Talán szerezhettünk volna még gólt, de a továbbjutással maradéktalanul elégedett vagyok.