Két új igazolása is betalált, nyert Kisvárdán a Fehérvár

BODNÁR TIBORBODNÁR TIBOR
2024.02.07. 17:40
Fehérvári siker
Fotó: Kovács Péter
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a Fehérvár Kisvárdára látogatott, és 2–1-re győzni tudott.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Fehérvár FC 1–2 (Larsen 86. – öngól, ill. Gradisar 56., Stefanelli 83.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1850 néző. Vezette: Bognár T.

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Fehérvár FC hat új szerzeménye közül kettőt nevezett a Kisvárdán pályára lépő kezdő tizenegybe Bartosz Grzelak vezetőedző, azt a kettőt, Sigér Dávidot és a szlovén Nejc Gradisart, akik a hét elején szerződtek a koronázóvárosba. A kapus Veszelinov Dániel és Lionel Messi korábbi csapattársa, Nicolás Stefanelli, valamint a két titán, Simut Lucas Mario, illetve Kovács Patrik a kispadon kapott helyet. Miként a Zalaegerszegen többször is hibázó, igaz, gólt szerző Csongvai Áron is, akit a betegségből felépülő Gergényi Bence váltott a védelemben.

Kisvárdán is várni kellett még a tél egyik nagynevű szerzeménye, Wellington Nem bevetésére, a korábbi háromszoros brazil válogatott futballista pályára küldését még nem akarta megkockáztatni a szakmai stáb. Így is volt változás a Ferencváros ellen látott kezdő tizenegyben, eltiltása letelte után visszakerült Alaksandar Jovicic, Lucast Bohdan Melnik váltotta a középpályán és a csapatkapitányi minőségben is, illetve Rafal Makowski helyén Jaroslav Navrátil kapott lehetőséget. Miután Bernardo Matic és Andrija Filipovic is a kispadon kezdett, téli szerzeményt ezúttal egyet sem vetett be Feczkó Tamás vezetőedző.

Az egyszeres válogatott Nejc Gradisar belépője álomszerűen sikerülhetett volna, hiszen a hetedik és a 18. percben is nagy helyzetbe került, ám előbb Danijel Petkovics védett nagyot, majd Branimir Cipetic mentett a kapu torkában. A két fehérvári helyzet meghozta Katona Mátyás lövőkedvét is, de hiába vette célba pontosan a kapu bal oldalát, a hazaiak kapusa újra a helyén volt. A másik oldalon a 100. NB I-es meccsét játszó Driton Camaj megugrásai hordoztak magukban veszélyt, ám lövését blokkolták, majd Lirim Kastrati sodorta el előle a labdát. A Ferencváros ellen szögletből szerezte egyetlen gólját, és most a korábbi Vidi-játékos, Boban Nikolov beívelése okozott újabb veszélyt, de Alaksandar Jovicic (aki annyi bedobás végzett el előzőleg a tizenhatos környékéről, hogy izomlázat kaphatott a karja) csúsztatásáról, Branimir Cipetic épphogy lemaradt. Ha már szóba került a Ferencváros elleni szombati meccs: a zöld-fehérek akkor a 42. percben szereztek vezetést, most ugyanekkor a Kisvárda is betalált, de hiába lőtte ki szépen a jobb alsó sarkot Navrátil, a labdát neki passzoló Camaj már lesen volt.

Volt hova javulniuk a második félidőre a csapatoknak, és mintha jobban is igyekeztek volna a folytatásban. Előbb Széles Imre Antal került nagy helyzetbe. fejesével azonban nem a sarkot, hanem a kapu közepét vette célba, ott pedig Tóth Balázs magabiztosan hárított. Aztán jött Nicolas Martinelli, de nem az argentin került főszerepbe, hanem egy perccel később Nejc Gradisar, akinek a harmadik fejese már a kapuban kötött ki. A gól Bese Barnabást is dicséri, aki az alapvonal előtt még utolérte, és pontosan adta középre a labdát.

Húsz perccel a vége előtt szánta el magát hármas cserére a hazai szakmai stáb, a szándék egyértelmű volt – javítani a támadójátékon. Változás azonban nem állt be, ugyanolyan egysíkú és egysebességes volt a sereghajtó akcióinak szövögetése, mint addig. Az egyenlítéshez Andrija Filipovic járt a legközelebb, aki a 26 méterről lőtt szabadrúgása alkalmával igazolta, hogy kiváló a bal lába – Tóth Balázs pedig azt, hogy biztos a keze, mert nemhogy kiütötte, egyenesen megfogta a kapu bal oldalába tartó labdát.

A Fehérvár ellenben kijavította zalaegerszegi botlását, amihez kellett az is, hogy Bartosz Grzelak jó érzékkel csapatba állította a két friss szerzeményt, Sigért és Gradisart, akik közül a középpályás a tőle megszokott szorgos játékkal jelentkezett, a szlovén támadó pedig fejesével fontos gólt szerzett. A kegyelemdöfést meg egy másik debütáló, Nicolás Stefanelli adta meg, akit a gólja előtt ugyancsak Bese szolgált ki.

A szépítés a kisvárdaiak szabadrúgása után, öngólból jött össze, ezt már nem látták a hazaiak szurkolói csoportjának, a Várkerti Vitéznek a tagjai, akik bőven a lefújás előtt elhagyták a stadiont. Kérdés, a csapat is beletörődött-e a sorsába, vagy van-e innen visszaút. 1–2