Horváth Krisztofer duplázott, kikapott a Diósgyőr

2024.02.08. 19:50
Fotó: Török Attila
A labdarúgó NB I 19. fordulójának záró mérkőzésén a Kecskeméti TE hazai pályán 2–1-re megverte a Diósgyőri VTK-t.

NB I
19. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Diósgyőri VTK 2–1 (Horváth Krisztofer 17., 72., ill. Pozeg Vancas 59.)
Kecskemét, Széktói Stadion, 2127 néző. V: Csonka

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagy erővel csapódott a jobb alsó sarokba a labda Horváth Krisztofer lövése után. A hazaiak addig is aktívabbak voltak, próbáltak a Diósgyőr kapujának közelébe férkőzni, és amíg a védők a télen Miskolcról Kecskemétre visszatérő Lukács Dánielre figyeltek, Horváth Krisztofer a kapuba vágta a labdát. Szépségdíjas gól volt a kétszeres válogatott támadótól, a kecskeméti szurkolók nyomban megélénkültek. A vezetés megszerzése után hol a Széktói Stadion egyik, hol másik oldala ordított torkaszakadtából, a fekete kabátos DVTK-ultrák pedig a dobot verték ütemesen, hátha elkapja a ritmust a csapatuk. A szünetig volt is lehetőségük a vendégeknek az egyenlítésre, két-három nagy lehetőséget alakítottak ki Varga Bence kapuja előtt, a hazaiak játékosának többször is nagyot kellett védenie. Sok volt a pontatlanság a mezőnyben, a futballisták mentségére szóljon, hogy a labda olykor váratlanul nagyot pattant a göröngyös talajon. Egykori kecskeméti futballisták mesélték, nem véletlen, hogy a talaj képtelen elvezetni a vizet, ugyanis itt annak idején salakos pálya volt, ők még azon rúgták a labdát…

Az első félidőben a Kecskemét egyetlen kaput eltaláló lövéséből szerezte meg a vezetést, a Diósgyőrnek a fordulást követően több próbálkozás kellett az egyenlítéshez. Egyértelműen rákapcsolt a DVTK, a Simon Miklós edzette csapat, ha nem is szorította kapuja elé a hazaiakat, jóval agresszívabb volt, mint a szünet előtt. Jött is a gól, a szlovén válogatott Rudi Pozeg Vancas közelről passzolta a labdát a kapuba, és bár egy perccel később ismét gólt rúgott a Diósgyőr, a román Doru Popadiuc örömében hiába szaladt ki kis túlzással a stadionból, a VAR-rendszer érvénytelenítette a találatot.

Nem úgy a hazaiakét!

A 71. percben ismét jött Horváth Krisztofer, aki második góljával újra megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A csatár duplája döntőnek bizonyult, hiába várták sokan Lukács Dánieltől a gólokat, ő lett a csütörtök esti összecsapás főszereplője.