A labdarúgó NB I 19. fordulójában Puskás Akadémia FC 1–0-ra kikapott odahaza a Zalaegerszegtől.

19. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Zalaegerszegi TE FC 0–1 (Mance 14. – 11–esből)
Felcsút, Pancho Aréna. Vezette: Erdős

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ünnepi hangulatban kezdődött a szerdai játéknap második mérkőzése: a vezetőedző Hornyák Zsoltot a 150., a futballisták közül Marius Corbut és Luciano Slagveert 100. élvonalbeli mérkőzése miatt jutalmazta a felcsúti klub. Aztán nagy tempóban elkezdődött a mérkőzés, és nem volt könnyű eldönteni, ki az esélyes. Papíron a Puskás Akadémia tűnt annak, de a házigazda Pakson kapott ki a rajton 2–1-re, míg a ZTE FC amilyen váratlan, olyan megérdemelt 3–1-es győzelemmel nyitott a Fehérvár FC-vel szemben. Talán nem volt meglepő, hogy a felcsúti együttes lépett fel támadólag, de látszott, Márton Gábor alaposan megszervezte csapata védekezését: a három belső védő előtt öt középpályás helyezkedett el, a jobb oldalon Szendrei Norbert, a másokon Medgyes Sinan feladata volt a vonalak melletti terület ellenőrzése, és a három belső középpályás előtt két csatár helyezkedett.

Tovább szilárdította a zalaegerszegiek védekezését, hogy viszonylag korán vezetést szereztek. Antonio Mance 11-esét hosszas VAR-vizsgálat előzte meg, és a felvételek megtekintése után Erdős József játékvezető a büntetőpontra mutatott. A 2005-ös születésű Pécsi Ármin (Markek Tamás kisebb sérülés miatt még mindig hiányzik) jól érezte, hogy a kapu bal oldala felé kell vetődnie, de a támadó nagy erővel és pontosan lőtte a labdát a kapufa mellé, így máris vezetett a ZTE. Ezt követően megpróbálta felgyorsítani a játékát a Puskás Akadémia, de az első félidő egyik legszebb akciója figyelmeztető jel lehetett a házigazdának: Mim Gergely szerzett labdát, okosan Mance fejére ívelt, aki Bedi Bencét hozta helyzetbe, és bár a lövésből nem lett gól, a mintaszerű kontraakciót a kispad előtt álló Márton Gábor is tapssal jutalmazta.

Kikapott odahaza a Puskás Akadémia

Egyértelmű volt, ha nem figyelnek a felcsúti védősor tagjai, a labdavesztéseket követő gyors ellentámadásokkal veszélyt tud teremteni a vendégegyüttes. Bojan Szankovics a saját térfeléről passzolta előre a labdát a védelem mögé, s (újfent) Mance csapott le rá, ám az újabb veszélyes kontraakciót megúszta a hazai együttes, miközben nagy helyzetet nem tudott kialakítani Dombó Dávid kapuja előtt. Sokat volt játékban Yohan Croizet, de túl könnyen megadta magát, és a földre huppanva szabadrúgást próbált kicsikarni, de feltűnő volt, hogy Erdős Józsefet hidegen hagyják ezek a próbálkozások, egyszer sem fújt a sípjába a látványos eséseknél.

Nem volt meglepő, hogy Hornyák a szünetben kettőt is cserélt, igaz, Márton is változtatott. A hírek szerint a Ferencváros által is erősen figyelt Gruber Zsombor érkezett a hazaiaknál a pályára, és két percet sem játszott, amikor egészen közel került az egyenlítéshez. Nagyszerű akció futott végig a jobb oldalon, és a cserecsatár, Szendrei Norbert az utolsó pillanatban menteni tudott – hatalmas egyenlítési lehetőség volt! Ezt követően hasonló volt a játék képe, mint az első félidő nagy részében. A Puskás Akadémia birtokolta a labdát, sokat passzoltak a hazaiak, járatták a labdát, próbálkoztak jobbról, kísérleteztek balról, de sehogy sem találtak fogást a szervezett zalaegerszegi védelmen. Bő egy órája játszottak a felek, amikor felpörögtek az események. Előbb Antonio Mance lépett ki, és már Pécsi Ármin mellett is eltolta a labdát, de túlságosan kisodródott, így nem tudott a hálóba találni, az ellentámadás végén Komáromi György lőtt kapásból a túloldalon, de Dombó Dávid a helyén volt, és védeni tudott.

Majd jött a következő egerszegi akció – és senki sem hitt a szemének… Történt, hogy Mance szenzációsan lefordult Patrizio Stronatiról, és a legjobb ütemben tálalt Croizet elé, akinek csak az üres kapuba kellett volna passzolnia a labdát, de a francia a jobb alsó sarok mellé gurított. Aztán fél percig hitetlenkedve nézett a labda után, mint aki nem érti, mi történhetett, és tényleg, ezt nála sokkal kevésbé képzett játékosoknak is kötelező lett volna értékesíteni – a bajnokság talán legnagyobb kihagyott helyzete volt.

Jakub Plsek a kapufát találta el, egyenlíthetett volna a házigazda. Úgy tűnik, a Puskás Akadémiának mindenhol jó, de otthon nagyon nem: tizedik hazai rendezésű mérkőzésén ez volt a nyolcadik alkalom, hogy nem tudott nyerni a Pancho Arénában. Ellenben a korábban a kieséstől fenyegetett ZTE FC két nagyszerű győzelemmel kezdte a tavaszt, hiszen a Fehérvár után a Puskás Akadémiát is legyőzte. 0–1