Egy gól itt is, ott is – elhozott egy pontot Felcsútról a Debrecen

2023.10.28. 16:44
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-11-fordulo-7377" target="_blank">Nem bírtak egymással a felek <br />A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Micheller Szilvia)</a>
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a negyedik helyezett PAFC az ötödik helyezett Debrecent fogadta, és küzdelmes mérkőzésen igazságos, 1–1-es döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Puskás Akadémia–DVSC 1–1(Gruber 37., ill. Dzsudzsák 15.)

Felcsút,Pancho Aréna,1721néző.Vezette:Pintér

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Jól kezdődött a bajnoki – és ennek valóban örülhettek azok, akik akár élőben, akár a televízióban követték a DVSC felcsúti fellépését. Ha a nézőtér nem is telt meg, rengeteg gyereket láthattunk az édesanyjával, édesapjával megérkezni az arénához, és a szurkolók okkal bizakodtak: mindkét együttes jó formában várta az összecsapást. Más kérdés, hogy ilyenkor sokszor túlzottak óvatosak lesznek a csapatok, a kelleténél nagyobb tisztelettel kezelik a szintén lendületben lévő ellenfelet, és olyankor csalódást tud hozni egy-egy nagyon várt ütközet – de a Puskás Akadémia és a Debrecen is nagy lendülettel kezdett.

Négy és fél perce tartott a mérkőzés, amikor Megyeri Balázs minden tapasztalatára szükség volt ahhoz, hogy védje Jakub Plsek lövését, nem sokkal később a nemrég szerződtetett finn Mikael Soisalo találta el a kapufát – aktívabban, élénkebben kezdte tehát a mérkőzést a házigazda, és csak idő kérdése volt, mikor szerez vezetést. Debreceni oldalon (elvileg) gondot okozhatott, hogy a hét közben megsérült Brandon Domingues, aki legutóbb két gólt szerzett a Fehérvár ellen, de ekkor úgy tűnt, nem hiányzik a kitűnő formába lendülő támadó.

A 2004-es születésű Vajda Botond kapott a helyén játéklehetőséget, és jó cselekkel, okos passzokkal, bátor játékkal kezdte a mérkőzést – jó volt látni, hogy egy ilyen fiatal futballista ilyen teljesítménnyel „ugrik be” a Loki kezdőcsapatába. A gólt aztán nem ő, hanem a nála csaknem két évtizeddel idősebb Dzsudzsák Balázs szerezte, aki szépen megkomponált akció végén tőle némileg szokatlan módon jobbal küldte a labdát a hálóba.

Dzsudzsák Balázs góljával a DVSC vezetett (Fotó: Micheller Szilvia)

Néhány percig azt lehetett érezni, ez a nem várt fordulat megzavarta kissé a házigazdákat, ellenben lábra kaptak a vendégek, megnyugodtak, okosan, időnként kimondottan szépen járatták a labdát, és másodszor is a felcsúti kapuba került a labda. Vastapsot érdemlő akció volt ez, ám a játékvezetők lest jeleztek, és a televíziós felvételek is megerősítették Tóth II Vencel intését, így maradt a 0–1. De maradt a lendületes, akaratos futball is, egy pillanatig sem unatkoztak a nézők, hol az egyik, hol a másik csapat indult meg nagy sebességgel a kapu felé. Kissé talán fel is lazult a debreceni védelem, és egy gyors ellentámadás végén Gruber Zsombor remek mozdulattal egyenlített.

A második félidő iramában kissé, színvonalában lényegesen elmaradt az elsőtől. Az előbbire volt magyarázat, mert valóban az NB I-es átlagnál lényegesen tempósabb volt az első negyvenöt perc, várható volt, hogy a szintet nem lehet tartani végig, így a szünet után inkább a küzdelem domborodott ki, és az volt a kérdés, melyik csapatban van több akaraterő. Azt, persze, dicsérni lehetett, hogy mindkét fél igyekezett megnyerni a mérkőzést, ráadásul a félidő közepén az edzők cserékkel próbáltak új lendületet adni csapataiknak, de...

Sokkal kevesebb veszélyes helyzet alakult ki a kapuk előtt. Ezzel együtt a mérkőzés nem volt unalmas, úgy tűnt, mintha mindkét oldalon rájöttek volna: jó, hogy ennyire nagy energiát fektetnek a támadásokba, de a sikerhez jobban kell védekezni.

Bárány Donát lőhetett volna gólt, és bár blokkoltak a védők, rosszabb hír, hogy a támadó közben összeütközött az egyik felcsúti védővel, és látszott, nagyon-nagy fájdalmai vannak. Le is kellett cserélni. Többször bajlódott sérüléssel, most végre újra játszhatott, és nagyon agilisan futballozott végig, csak szurkolni lehet neki, hogy nincs súlyosabb baj.

Az utolsó percekben a Loki állt közelebb a győztes gól megszerzéséhez, de az végül nem született meg, így döntetlen lett egy olyan összecsapás vége, amelynek az első félideje kimondottan élvezetes volt. 1–1

1. Ferencvárosi TC 9 7 1 1 30–12 +18 22
2. Paksi FC 10 6 3 1 20–12 +8 21
3. Újpest FC 10 6 2 2 20–17 +3 20
4. Puskás Akadémia 11 5 4 2 20–15 +5 19
5. Debreceni VSC 11 5 2 4 19–16 +3 17
6. Diósgyőri VTK 11 5 1 5 18–17 +1 16
7. Fehérvár FC 11 4 2 5 22–19 +3 14
8. MTK Budapest 10 4 2 4 11–19 –8 14