Újpesten is győzni tudott az MTK, az újonc vezeti a tabellát!

2023.09.23. 19:15
Bognár István az első félidőben szerezte meg a vezetést az MTK-nak (Fotó: Földi Imre) <br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-7-fordulo-7251" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A labdarúgó NB I 7. fordulójának fővárosi rangadóján az újonc MTK Bognár István és Németh Krisztián góljával idegenben 2–0-ra legyőzte az Újpestet és a tabella élére ugrott.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ
Újpest FC–MTK Budapest 0–2 (0
–1)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 4561 néző.Vezette: Rúsz
Gólszerző: Bognár I. (25.), Németh K. (71.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Már másfél órával a mérkőzés kezdete előtt látni lehetett, az újpesti szurkolók lelkesek a csapat szereplése láttán: tömött sorokban kígyóztak a Szusza Ferenc Stadion felé. Hogy egyre több drukker szavaz bizalmat az együttesnek, nem a véletlen műve, hiszen a lila-fehérek az utóbbi három tétmérkőzésüket „behúzták„, nyertek a ZTE FC (2–1) és a Kisvárda Master Good (3–2) elleni bajnokin, valamint továbbjutottak a Mol Magyar Kupában, diadalmaskodtak a Pécsi MFC (3–1) otthonában. Nebojsa Vignjevics keze alatt egyre karakteresebb együttes formálódik – igaz, olykor a szerencse is az együttes mellett állt –, s úgy tűnik, ezt díjazzák a Megyeri úton. Ott, ahol korábban megfordult Nemanja Antonov, Bognár István, Kádár Tamás és Stieber Zoltán is, jelenleg pedig az MTK-ban szerepelnek – számukra mindenképp pikáns meccset rendeztek! S észnél is kellett lenniük, ugyanis a hazaiak nagy lendülettel kezdtek, de ziccerbe a kék-fehérek kerültek az 5. percben, azonban Németh Krisztián rontott, közelről a bal kapufa mellé lőtte a labdát. Az Újpest próbálta nyomás alá helyezni az ellenfél kapuját, s kifejezetten veszélyes támadásokat vezetett: nem a véletlen műve, hogy a forduló előtt, hat bajnokin tizenegy gólig jutott, ez majdnem két szerzett gól mérkőzésenként. Az MTK ellen leginkább Tajti Mátyás próbálta mozgatni a csapatot, a legtöbb hazai akcióban tevékeny részt vett, több-kevesebb sikerrel. Németh Krisztián viszont a mérkőzés elején elpuskázott lehetősége után gólpasszal vétette észre magát: átadása után Bognár István tanítanivalóan lőtt a kapuba.

Ahogyan teltek a percek, úgy „ült le” a mérkőzés. Sokáig az tűnt a legizgalmasabb momentumnak, hogy valaki a meccs helyett az egyik barkácsbolt termékeit nézegette… Sok technikai hibát láthattunk az eleredő esőben, olykor Vignjevics is csak az eget kémlelte, mintha csak onnan várna megoldást arra, csapata miért nem talál rést a pajzson. A lelátón Marco Rossi szövetségi kapitány is helyet foglalt: legutóbb Csoboth Kevint hívta meg az Újpestből, míg az MTK-ból Demjén Patrikra és Kata Mihályra is számított.

Az Újpest úgy kezdte a második félidőt, ahogyan az elsőt: kellő agresszivitással és lendülettel, Demjén Patriknak egyszer lábbal kellett védenie Peter Ambrose lövése után. Az MTK alig lépte át a félpályát vagy tíz percig, Banai Dávidnak semmi dolga nem akadt. De csakúgy, mint a találkozó elején, ebből a peridusból sem jött ki jól az Újpest, vagyis nem szerzett gólt – az MTK viszont igen… Az első gólt előtt Németh Krisztián szolgálta ki Bognár Istvánt, a 72. percben pedig fordítva történt minden, igaz, ehhez kellett Banai Dávid ügyetlenkedése is.

Bár az Újpest több alkalommal is nagy helyzetben hibázott, az eredmény már nem változott: az MTK zsinórban negyedik bajnokiján is győzött.