Hátrányból nyert, és ideiglenesen élre állt a Paks

2023.09.30. 14:20
Beke Péter (balra) az első félidőben nem jelentett veszélyt a kövesdi kapura (Fotó: Árvai Károly)<br /><strong><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-8-fordulo-7287" target="_blank">A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</a></strong><br />
A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Paks hazai pályán győzte le 2–1-re a Mezőkövesdet.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ
PAKSI FC–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 2–1 (0–1)
Paks,Paksi FC Stadion,1834néző.Vezette:Derdák
Gólszerző: Böde (62.), Windecker (84.), ill. Vajda S. (32.)

A TALÁLKOZÓ ONLIVE, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSA ITT OLVASHATÓ!

Sokan talán nem is emlékeznek, hogy amikor Bognár György másodszor lett a Paksi FC vezetőedzője, éppen egy Mezőkövesd Zsóry elleni bajnoki jelentette neki a visszatérést. A találkozóra akkor is Pakson került sor, és a gól nélküli első félidő után David Babunszki és Molnár Gábor találatával vendéggyőzelem született. Tegyük hozzá, a Mezőkövesd remek formában volt akkor, az első három tavaszi meccsén hét pontot szerzett (a Puskás Akadémiát 1–0-ra, a Mol Fehérvárt 2–1-re győzte le pályaválasztóként, Zalaegerszegen pedig 0–0-t játszott).

A korábbi ötvenszeres válogatott tehát hazai vereséggel tért vissza, hogy aztán sorozatban hat bajnokit nyerjen csapatával, klubcsúcsot felállítva. Ilyen szériát nem egyszerű produkálni, ugyanakkor a Kövesd szombati vendégjátéka előtt is járt a dicséret a paksi labdarúgóknak, hiszen hibátlan otthoni mérleggel futottak neki a nyolcadik fordulónak (az Újpestet 3–0-ra, a Fehérvárt és a DVSC-t 2–0-ra verték meg), ráadásul legutóbbi öt meccsükből úgy hoztak négyet, hogy azokon egyetlen gólt sem kaptak.

Nem kérdés, a pályára lépő futballisták közül Szappanos Péter számára volt a legkülönlegesebb a mérkőzés – a paksiak 32 éves válogatott kerettag kapusa pályafutása első 86 NB I-es bajnokiján a Mezőkövesd Zsóry színeiben védett. A házigazda nyolc nap alatt a harmadik bajnokiját játszotta, így számítani lehetett rá, hogy Bognár György vezetőedző rotál majd. A szakember négy helyen is változtatott a DVSC-t legyőző kezdő tizenegyen: Szélpál Norbert, Silye Erik, Haraszti Zsolt és Könyves Norbert a padra került, Lenzsér Bence, Osváth Attila, Skribek Alen és Beke Péter pedig kezdett.

Alig négy perce tartott a találkozó, amikor remek háromszögelés után Papp Kristóf került helyzetbe, ám éles szögből, az öt és feles sarkáról leadott lövését Riccardo Piscitelli bravúrral védte. Ezután a Mezőkövesd labdarúgói hosszú időre eldugták a labdát a paksiak elől, magabiztosan, szemre is tetszetősen adogattak, más kérdés, hogy a hazai kapu közelébe nem igazán kerültek. Adva volt a kérdés, hogy a vendégek három toronymagas belső védője, Pillár Róbert, Andrej Lukics és Ilja Beriasvili között miként érvényesül majd a náluk centiben és kilóban is jóval kisebb és kevesebb Beke Péter és Skribek Alen – nos, maradjunk annyiban, az első félidőben jobbára a védők nyerték meg a párharcok zömét.

Alighanem sokan számítottak arra, hogy a jó formában lévő Paks nekiugrik a riválisának, ám Bognár Györgynek és stábjának más volt az elképzelése, és ez a Mezőkövesdet is nyíltabb futballra ösztönözte. Osváth Attila életerős lövése jelezte, érdemes távolról is próbálkozni, nem feltétlenül muszáj minden esetben a rövid passzos játékot erőltetni, felesleges a labdát mindig becipelni a kapu előterébe.

Bosszankodtak a hazai szurkolók, amikor Osváth és Skribek beadása is túlzottan hosszúra sikerült, hogy aztán a semmiből szerezzen vezetést a vendégegyüttes. Lenzsér rossz labdaátvétele után Vajda Sándor egyedül törhetett kapura, és nem hibázta el a ziccert. Rögtön utána Artem Nahirnij a saját kezére rúgta a tizenhatoson belül a labdát, az eset a játékvezetőnél nem ért büntetőt. Skribek szabadrúgása után a labda a léc és a jobb oldali kapufa találkozásánál csattant, Sztefan Drazsics fejesét Szappanos Péter bravúrral hárította, majd Mezei Szabolcs lőtt nagy helyzetben fölé – volt esemény bőven az első félidőben.

A második félidőre érkezett Böde Dániel, Könyves Norbert és Silye Erik is, mégis Szappanos Péternek kellett bravúrt bemutatnia Vajda lövésénél. Papp Kristóf próbálkozásakor a kapufa még a vendégekkel volt, Böde Dániel azonban „betérdelte” a kipattanót, 145. NB I-es gólját szerezve. Drazsics gyönyörűen hozta ziccerbe magát, de a jobb sarok mellé lőtt, majd ballábas próbálkozásánál újra Szappanos nyerte meg kettejük párharcát.

Mindkét csapat sokat tett a győzelemért, aztán egy bal oldali szögletnél Windecker József közvetlen közelről betalált – a Paks nagy csatában fordított, és negyedik hazai meccsét is megnyerte az idényben. 2–1

Böde (zöldben) gólja is kellett a paksi fordításhoz (Fotó: Árvai Károly)