Paks–Újpest: piros lapok, öngól és Silye különös mesterhármasa

Fotó: Koncz Márton – <strong><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-4-fordulo-7123" target="_blank">GALÉRIA ITT! </a></strong><br />

Paksi FC–Újpest FC 3–0 (Ljujics 24. – öngól, Szabó I Bálint 25., Bőle 79.)
Paks,
Paksi FC Stadion, 3076 néző. Vezette: Erdős
Kiállítva: Szabó János (40.), ill. Hall (39.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alig több mint kilenc hónapja, hogy 2022. november 12-én hasonló felállásban ezt megelőzően találkozott a két csapat: a meccset 3–1-re megnyerő Paks vezetőedzője akkor még Waltner Róbert volt, az Újpesté pedig Milos Kruscsics – nagyot változott azóta a világ. Az első három forduló azt mutatta, az Újpestre jobb idény várhat, mint volt az előző (azt nyolcadikként fejezte be), paksi oldalon ugyanakkor a támadójáték nem volt annyira hatékony, mint korábban Bognár György irányítása alatt.

Hosszú idő után Banai Dávid kezdett az Újpest kapujában, és a 8. percben Haraszti Zsolt szabadrúgása rögtön munkát adott neki. A játékrész közepén még 0–0 volt az állás, aztán a bal oldali futót játszó Silye Erik lövése Matija Ljujics lábán megpattanva a bal alsó sarokban kötött ki, majd Silye kiosztott egy gólpasszt Szabó I Bálintnak, és máris 2–0-ra vezetett a Paks.

Csoboth Kevin szépíthetett volna Tamás Krisztián passza után, ám kivárt, és Papp Kristóf becsúszva nagyot mentett, majd a játékrész hajrájában Tim Hall fegyelmezetlensége miatt az Újpest emberhátrányba került, amely nagyjából egy percig tartott, mert hazai oldalon Szabó János is megkapta a második sárga lapját, azaz őt is kiállította a játékvezető.

A folytatásra Nebojsa Vignjevics próbált úgy változtatni, hogy a támadójátékot erősítse, próbálkozott is az Újpest, mezőnyfölénye azonban nem hozott veszélyes helyzetet. A Paks számára megfelelő volt az eredmény, próbálta azt tartani, veszélyes ellentámadásokra azonban sokáig nem tellett tőle.

Aztán egy bal oldali támadás végén a nem sokkal korábban pályára lépő Bőle Lukács Banai Dávid kapujának a bal sarkába bólintotta a labdát, és nem volt kérdés, melyik csapaté lesz a három pont. A Paks megérdemelten nyert, első győzelmét szerezte meg az idényben, az Újpest ugyanakkor ezúttal gyenge teljesítménnyel szenvedett vereséget. 3–0