Felkészülés: tízgólos meccsen ütötte ki a Szeged a Paksot, nyert a DVTK

2023.07.12. 13:13
A kék-feketében játszó szegediek hétszer is gólnak örülhettek a Paks ellen (Fotó: paksifc.hu)
Igazi fiesztát rendezett a Szeged a Paks ellen, a másodosztályú Tisza-partiak 7–3-as győzelmet arattak NB I-es ellenfelük felett hazai pályán. Az élvonalba tavasszal feljutó DVTK idegenben tudott nyerni cseh ellenfelével szemben.

Igazán szórakoztató mérkőzést láthatott az az 50 néző, aki kilátogatott a Szeged és a Paks felkészülési mérkőzésére. Már a 9. percben betaláltak a hazaiak, a gólok ezt követően csak jöttek és jöttek, a szünetig ötször is bevették Szappanos kapuját. A második félidőre is remekül jött ki a Szeged és további két találattal már hatgólosra növelte előnyét. Két szépítő gólt még a hajrában szerzett a Paks, Beke és Kántor is bevette a szegedi kaput, de így is kiütés lett a vége.

A DVTK az ausztriai Bad Hallban játszotta első szerdai mérkőzését, az NB I-be frissen feljutó csapat aCeské Budejovicével találkozott. A csehek szerezték meg a vezetést büntetőből a találkozó 5. percében, azonban a diósgyőriek JérémieObounet révén még a szünet előtt kiegyenlítettek. A gaboni támadó a második játékrészben is betalált, a góljára pedig már nem volt válasza a cseh klubnak, azaz a DVTK fordított és nyert.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SZEGED-CSANÁD GA (NB II)–PAKSI FC 7–3 (5–1)
Paksi FC:
Szappanos – Osváth, Kinyik, Vas, Kovács K., Hegedűs, Mezei, Skribek, Szabó B., Hahn, Kántor K.
A második félidőben csereként a pályára lépett:Simon B., Debreceni, Papp K., Haraszti, Beke, Horváth K.
Vezetőedző:Bognár György
Gólszerző:Papp 9., Könczey 17., Bíró 34., 38., Haris 45., Prosser 53., Gajdos 65., ill. Kovács K. 21., Beke 77., Kántor K. 83.

CESKÉ BUDEJOVICE (CSEH I.)–DIÓSGYŐRI VTK 1–2 (1–1)

(Pesti)
Július 5.: Paks–BFC Siófok (NB II) 5–2 (Polényi – öngól, Papp Kristóf, Hahn – 11-esből, Kovács Krisztián, Horváth Kevin)
Július 8.: Paks–Budafoki MTE (NB II) 1–3 (Kovács Krisztián)
Július 12.: Szeged-Csanád GA (NB II)–Paks 7–3 (Kovács Krisztián, Beke, Kántor)
Július 16.: Paks–Maccabi Petah Tikva (izraeli I.)
Július 19.: Paks–Csíkszereda (román II.)
Július 22.: Paks–FC Asdod (izraeli I.)

A DIÓSGYŐRI VTK NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
június 30.–július 13., Waidhofen an der Ybbs (Ausztria)
Június 28.: DVTK–Putnok (NB III) 3–1
(Jurina, Bényei, Lőrinczy)
Július 5., FK Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.)–DVTK 1–2 (Klimovics, Papp)
Július 9.: 1. FC Nürnberg (német II.)–DVTK 3–1 (Jurina)
Július 12.: Ceské Budejovice (cseh I.)–DVTK 1–2 (Obounet 2)
Július 12.: 18.00: FC Blau-Weiss Linz (osztrák I.)–DVTK 2–0 – a 47. percben félbeszakadt.
Július 22.: DVTK–FC Kosice (szlovák I.)