Felkészülés: nyert az Újpest, a KTE és az MTK, kikapott a Paks

B. D. K.B. D. K.
2023.07.01. 13:28
A labdarúgó NB I-ben szereplő Újpest FC, az MTK Budapest és a Kecskeméti TE is legyőzte másodosztályú ellenfelét, míg a Paksi FC vereséget szenvedett a Vasastól felkészülési mérkőzésen.

Újpest FC–Budafoki MTE (NB II) 2–0 (0–0)
Gólszerző: Varga B. (58.), Ljujics (88.)

Július 8.: Újpest–BVSC (NB II)

Az MTK három gólt szerezve győzte le a Soroksárt. A 4. percben Zsóri Dániel lőtt ballal, 20 méterről nagy gólt a bal felsőbe, aztán Nemanja Antonov büntetőből duplázta meg az előnyt. A szünet után Dragóner Filip Dávid szépített, majd egy újabb tizenegyes után Stieber Zoltán alakította ki a 3–1-es végeredményt.

MTK Budapest–Soroksár SC (NB II) 3–1 (2–0)
MTK, 1. félidő:
Demjén – Miknyóczki, Hej, Várkonyi, Bobál D., Antonov – Horváth A., Kata, Bognár I. – Zuigeber, Zsóri. 2. félidő: Rácz – Kovács Mátyás, Varju, Várkonyi (Kádár, 63.), Vadnai, Kovács Patrik – Bognár I. (Stieber Z., 63.), Végh B., Kosznovszky – Zuigeber (Thiam, 63.), Molnár R.
Gólszerző: Zsóri (4.), Antonov (34. – 11-esből), Stieber Z. (72. – 11-esből), ill. Dragóner (48.)

AZ MTK BUDAPEST NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
július 3.–július 12., Kranjska Gora (Szlovénia)
Június 24.: MTK Budapest–Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 4–1 (Futács 2, Böndi – öngól, Zsóri)
Június 28.: MTK Budapest–Iváncsa KSE (NB III) 11–0 (
Stieber Z. 3, Zsóri 2, Bognár I. 2, Végh B., Németh K., Bobál D., Zuigeber)
Július 1.: MTK Budapest–Soroksár SC (NB II) 3–1
Július 5. (Ljubljana): Hajduk Split (horvát I.)–MTK Budapest
Július 7.: NK Bravo (szlovén I.)–MTK Budapest
Július 8.: FK Csukaricski (szerb I.)–MTK Budapest
Július 12.: NK Celje (szlovén I.)–MTK Budapest
Július 22.: MTK Budapest–FK Zeleziarne Podbrezová (szlovák I.)

A Kecskeméti TE három góllal nyert a Tiszakécske ellen. A 34. percben az új szerzemény, Pálinkás Gergő bólintott a kapuba, aztán a második félidő közepén Kiss Bence bombájával kétgólos előnybe került a KTE. A hajrában Szuhodovszki Soma sarkazása után Májer Milán tekert ballal a jobb felsőbe.

Tiszakécske (NB II)–Kecskeméti TE 0–3 (0–1)
KTE, 1. félidő:
Fadgyas – Nagy Olivér, Iyinbor, Szabó A., Grünvald, Katona L. Meszhi, Bodor, Szendrei, Kovács K., Pálinkás. 2. félidő: Kersák – Májer, Szűcs K., Belényesi, Szalai G., Katona L. – Kiss Bence, Szuhodovszki, Nikitscher, Banó-Szabó – Tóth B.
Gólszerző: Pálinkás (34.), Kiss Bence (66.), Májer (85.)

Július 12.: Budapest Honvéd (NB II)–Kecskeméti TE
Július 15.: Kecskeméti TE–Békéscsabai Előre (NB II)
Július 21.: Kecskeméti TE–FC Ajka (NB II)
Július 21.: Kecskeméti TE–Hódmezővásárhelyi FC (NB III)

A másodosztályba kieső Vasas a 7. percben szerzett vezetést, Radó András emelte át a kapust. Az első negyedóra végén aztán már kettővel mentek a vendégek, mivel Novothny Soma is betalált. A 71. percben Pesti Zoltán góljával szépített a Paks, de a hajrában Szalai József találatával eldőlt a mérkőzés.

A paksiak vezetőedzőjének, Bognár Györgynek az értékelése:

„Ma a lényeg az volt, hogy lássuk a hibákat, főleg az új játékosaink tekintetében. Csapatjátékban ezúttal nem voltak nagy elvárásaink, kizárólag egyénileg voltunk kíváncsiak, kinek mi van a fejében. Nem vagyok elégedetlen!”

Paksi FC–Vasas FC (NB II) 1–3
Paks, 1. félidő:
Simon – Szélpál, Windecker, Debreceni – Osváth, Papp Kristóf, Mezei, Silye – Szabó B., Hahn, Beke. Akik a 2. félidőben pályára léptek: Kovácsa F., Kinyik, Temesvári, Szabó János, Kovács Krisztián, Vas G., Balogh B., Kocsis, Földi, Pesti, Skribek, Horváth K.
Gólszerző: Pesti (71.), ill. Radó (7.), Novothny (16.), Szalai J. (84.)