A Honvéd újabb lépést tett a bajnoki cím felé

2017.05.13. 17:49
A listavezető Budapest Honvéd hazai pályán 2–1-re legyőzte az MTK-t labdarúgó NB I 31. fordulójában. A kispestiek győztes gólja a 83. percben született, amikor Korozmán Kevin a saját a kapujába emelt.

Holender Filip (jobbra) pontos átlövésével került először előnybe a Honvéd (Fotó: Dömötör Csaba)

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

HONVÉD–MTK 2–1 (Holender 64., Korozmán 83. – öngól, ill. Ramos 65.)
Budapest,
Bozsik József Stadion, 3370 néző. Vezette: Solymosi

A mérkőzés úgy kezdődött, ahogy az a két csapat tabellán elfoglalt helyezése alapján várható volt: hazai fölénnyel. A Honvéd az első 10-15 percben nagy nyomás alá helyezte az MTK kapuját, de helyzeteit nem tudta értékesíteni. A legközelebb Davide Lanzafame járt a gólszerzéshez, a hetedik percben a bal oldalról befelé húzva három MTK-védőt is elfektetett, mielőtt célba vette a bal felső sarkot, ám a labda centiméterekkel elkerülte a kaput.

A vendégek átvészelték a kezdeti rohamokat, az első félidő közepétől pedig már kiegyenlített csata folyt a pályán. A játékrész második felében is a Honvéd birtokolta többet a labdát, de Torghelle Sándor jóvoltából ekkor már a vendégek is eljutottak lehetőségekig.

A második játékrész elejét a Honvéd ismét megnyomta, az 58. percben Holender Filip távoli lövésénél észnél kellett lennie Danijel Petkovicsnak. Kettejük ezt a párbaját még az MTK kapusa nyerte meg, a következőt azonban már a Honvéd támadója! A 63. percben a felezővonal magasságából felpasszolt labdát Eppel Márton egy átvétel után szépen lekészítette Holendernek, aki 20 méterről, kissé balról kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

A hangosbemondó még a gólszerző ünnepeltetésével volt elfoglalva, amikor az MTK máris egyenlített. Kanta kényszerítőzött Okukával a kispesti tizenhatoson belül, a szerb jobbhátvéd egy lövőcsellel elfektette védőjét, majd középre lőtte a labdát, Ramos pedig bevetődve, öt méterről a jobb alsó sarokba továbbított (1–1).

A meccs utolsó negyedében a kispestieken érződött jobban, hogy akarják a sikert, és a 83. percben meg is szerezték a győztes gólt. Bobál Dávid ívelte előre a labdát Eppel felé, akit két védő sem tudott megakadályozni abban, hogy a csereként beálló Koszta Márk elé fejelje a labdát, de az akciót nem ő, hanem a menteni igyekvő Korozmán Kevin fejezte be, aki a saját kapujába emelt (2–1).

(A televíziós felvételeken még a visszajátszások alapján is nehezen lehetett megállapítani, hogy a gólt nem a kispesti támadó szerezte.)

A végjátékban a Honvéd okosan őrizte az eredményt, az MTK pedig már csak kapkodott, ám nem tudott újítani.

A kispesti alakulat sikerével megszilárdította vezető helyét a tabellán, míg a kék-fehérek maradtak kieső helyen – sőt ponthátrányba kerültek az egymással döntetlent játszó DVTK-val és Mezőkövesddel szemben.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

1. Budapest Honvéd 31 18 5 8 49–28 +21 59
2. Videoton FC 31 17 8 6 61–26 +35 59
3. Ferencvárosi TC 31 13 10 8 51–40 +11 49
4. Vasas FC 31 14 6 11 47–38 +9 48
5. Paksi FC 31 11 11 9 38–33 +5 44
6. Szombathelyi Haladás 31 12 7 12 40–42 –2 43
7. Újpest FC 31 9 12 10 45–48 –3 39
8. Debreceni VSC 31 10 8 13 37–40 –3 38