Tamás Márk így fejelte a DVTK vezető gólját (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Ferencváros 1–1-et játszott a kiesés elől menekülő Diósgyőrrel, a megszerzett egy-egy ponttal azonban egyik csapat sem lehet igazán elégedett.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

25. FORDULÓ
FERENCVÁROS–DVTK 1–1 (Varga R. 76., ill. Tamás M. 45.)
Budapest, Groupama Aréna. 6235 néző. V: Andó-Szabó Sándor

Ebben a szezonban már ötödször nézett szembe egymással a Ferencváros és a Diósgyőr, ráadásul tíz
napon belül harmadszor futott össze a két együttes. Az eddigi találkozókon nem termett babér a DVTK-nak, a két bajnokit és a Magyar Kupa első meccsét is a zöld-fehérek nyerték, míg a visszavágón egy kiesést érő döntetlent ért el a miskolci gárda.

Az utóbb említett erőpróbát követően Thomas Doll, az FTC vezetőedzője azt nyilatkozta, „ki kell találnunk valamit, hogy ne legyen ennyire problémás a mérkőzés első szakasza, mint mostanában”.

Nos az első játékrész most sem sikerült jól a fővárosiaknak, sőt Novothny Soma és Diego Vela révén két nagy vendéglehetőség is kimaradt. Ugyan a Fradi is eljutott egy kapufáig, de a labda e helyzetnél sem hazai játékos fejéről pattant oda.

A félidő hosszabbításában aztán vezetést szerzett a Diósgyőr: Nono jobbról beadott szabadrúgását Tamás Márk fejelte védhetetlenül a kapuba. 0–1

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője érezte, hogy változtatnia kell, a szünetben be is hozta Böde Dánielt és Varga Rolandot. Utóbbi alig egy perccel később majdnem kiegyenlített, ám ziccere a kapufán csattant. Az átütőerő azonban ennek ellenére sem érkezett meg a csapatba, így a német szakember a 63. percben az utolsó cserelehetőségét is kihasználta – a 23. születésnapját ünneplő Kleinheisler László helyett Lovrencsics Gergő érkezett.

Ettől felpezsdült a Fradi játéka, sorra dolgozta ki a helyzeteket, egyre nagyobb nyomás alá helyezte a miskolci védőket, akik a 76. percig bírták: Varga Roland kapott remek indítást Hajnal Tamástól, a támadó mindenkinél gyorsabb volt és ezúttal Rados mellett már a kapuba lőtt. 1–1

Az utolsó percek is inkább a címvédőről szóltak, nagy helyzeteket dolgozott ki, de a győzelmet érő gólt már nem sikerült bepasszíroznia, így nagyon fájó két pontot veszített. A döntetlennel a Diósgyőr sem lehet teljesen elégedett, hiszen két riválisa, az MTK és a Debrecen is nyert ebben a fordulóban, azonban kétségkívül jobb játékot mutatott, mint a korábbi meccsein.

1. Budapest Honvéd 25 14 5 6 39–23 +16 47
2. Videoton FC 25 13 6 6 50–22 +28 45
3. Vasas FC 25 12 5 8 39–27 +12 41
4. Ferencvárosi TC 25 10 9 6 40–31 +9 39
5. Szombathelyi Haladás 25 10 5 10 32–34 –2 35
6. Paksi FC 25 8 11 6 29–27 +2 35
7. Újpest FC 25 7 11 7 36–37 –1 32
8. Mezőkövesd Zsóry FC 25 8 7 10 27–36 –9 31